Casino
DorohoiNews.ro
DorohoiNews.ro
 
   Stiri Botosani - Ziare Botosani - Ziua incepe cu noi Stiri Dorohoi , BotosaniNews , Dorohoi News, Dorohoianul.ro , Anunturi Botosani RSS | Trimite stire | Contact
30 iunie 2011| Spune-le si prietenilor tai de pe: FaceBook | Yahoo

Lista cu ierarhia mediilor la admiterea în liceu

 

Lista completa a tuturor candidatilor pentru un loc in liceele din Botosani:

nr nume scoala media V-VIII media EN media Admitere
1 BUCHI S. ALEXANDRA-GEORGIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,98 10 9,99
2 POPOVENIUC V. MIRCEA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 10 9,92 9,96
3 SOLOGON I. GIULIA-DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,94 9,9 9,92
4 CIUCALAU-GROZA L. EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 9,9 9,95 9,92
5 RADUTAC I. ELENA-BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,85 9,97 9,91
6 GHERASIM V. MARIUS IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,97 9,85 9,91
7 UNGUREANU C. MIRUNA-IOANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,96 9,85 9,9
8 SPOSIB T. TEODOR-ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,98 9,82 9,9
9 TOMA G. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 10 9,8 9,9
10 TUCULEANU V. GEORGEANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 10 9,8 9,9
11 BADILITA P. ANA MARIA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,97 9,82 9,89
12 TINCU O. CATERINA-ELENA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,96 9,82 9,89
13 BREHUESCU P. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 10 9,77 9,88
14 BALAU C. ELISA-REBECCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,99 9,75 9,87
15 ANDRIAN C. ROXANA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 10 9,75 9,87
16 LUNGU A. ELENA-CORINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,83 9,9 9,86
17 ALEXA C. EMILIA-THEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 10 9,72 9,86
18 FRATILA L. RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,88 9,82 9,85
19 BEJENARIU M. VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,91 9,8 9,85
20 BALANIUC G. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,98 9,72 9,85
21 SADURSCHI C. ANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,91 9,77 9,84
22 COZMA C. DIANA-GEORGIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,97 9,72 9,84
23 ZVORISTEANU O. ALEXANDRA-IOANA GRUP SCOLAR DARABANI 9,94 9,75 9,84
24 BALTA C. BIANCA-EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,93 9,75 9,84
25 HARABULA S. DIANA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,96 9,7 9,83
26 ALUPOAEI C. PAULA-LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,95 9,72 9,83
27 STOIAN L. IOANA-SABINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 10 9,67 9,83
28 TARAS I. ANDREI-VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,9 9,77 9,83
29 BOGDAN G. FLAVIA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 10 9,65 9,82
30 PRAHOVEANU D. MARIA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 10 9,65 9,82
31 ANICULAESEI G. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 10 9,65 9,82
32 DAVID I. SMARANDITA GRUP SCOLAR DARABANI 10 9,62 9,81
33 COZMINSCHI E. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,95 9,67 9,81
34 LEFTER G. ADINA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,98 9,65 9,81
35 COJOCARIU C. RAZVAN IONUT COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,88 9,75 9,81
36 HARASIM D. IULIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,97 9,65 9,81
37 GAGUS C. RALUCA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,98 9,62 9,8
38 MECHIS I. FLORENTINA-MARINA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,98 9,62 9,8
39 MIGHIU E. CLAUDIA-MIHAELA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,98 9,6 9,79
40 MANOLIU V. DIANA REMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 9,93 9,65 9,79
41 CIRIMPEI A. ANA MARIA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,94 9,62 9,78
42 FECIORU M. NICOLETA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,92 9,65 9,78
43 FULGA D. SERGIU SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 10 9,57 9,78
44 ZAHARIA G. ADELINA RALUCA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,92 9,62 9,77
45 ABUZILOAE L. ANDREEA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,84 9,7 9,77
46 GOSU V. STEFANIA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,96 9,57 9,76
47 BARBACARIU D. OANA CASSANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,96 9,55 9,75
48 CIMPOIES V. MADALINA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,95 9,55 9,75
49 BADRAGAN I. BOGDAN-GEORGE COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,8 9,7 9,75
50 BRESUG I. MALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,9 9,6 9,75
51 AFRASINEI D. DORINELA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,98 9,52 9,75
52 POPOVICI C. MARA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 10 9,5 9,75
53 CLIPA D. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 10 9,5 9,75
54 LUCA C. EDWARD ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 10 9,5 9,75
55 STOLERIU V. RAZVAN CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,84 9,65 9,74
56 CIORNEI D. MADALINA DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,71 9,77 9,74
57 HUTU A. DANA SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 9,96 9,52 9,74
58 PINTILEI G. VALENTIN CEZAR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,84 9,62 9,73
59 ARAMA D. ELISABETH-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,88 9,57 9,72
60 DAVID S. ALEXANDRA IULIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 10 9,45 9,72
61 CHITAC C. ANDREI-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,82 9,62 9,72
62 CABA V. BOGDAN VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,98 9,47 9,72
63 VICOL C. XIMENA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,96 9,47 9,71
64 MARCU V. TUDOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,93 9,5 9,71
65 MAXINIUC D. DIANA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,93 9,47 9,7
66 IOSUB D. DANIEL-ALIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,86 9,55 9,7
67 VASILACHI C. LAURA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 10 9,4 9,7
68 PETRARU V. LARISA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,94 9,47 9,7
69 FILIP V. DELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,91 9,5 9,7
70 CAZACU M. CLAUDIA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,95 9,45 9,7
71 FROICU V. OCTAVIAN-TEODOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,88 9,52 9,7
72 ALEXA M. ELENA-SABINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,67 9,72 9,69
73 IACOB V. ELENA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,83 9,55 9,69
74 ALUPOAIE C. ELENA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,99 9,4 9,69
75 CIOBANU G. SABINA GEORGELA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,98 9,4 9,69
76 VASILACHI M. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,93 9,45 9,69
77 MURARIU S. ALEXANDRU-CRISTIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,96 9,42 9,69
78 PALADI C. MARTA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 9,88 9,5 9,69
79 SANDU M. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,97 9,42 9,69
80 PATATU D. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 9,91 9,45 9,68
81 MAXIM G. CATALINA-OANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,95 9,42 9,68
82 MUNTEANU I. ELENA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,94 9,42 9,68
83 NANEA G. GEORGIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,99 9,37 9,68
84 DASCALESCU A. CEZAR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 10 9,37 9,68
85 MITITELU T. EDUARD-TATIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,92 9,45 9,68
86 LEON C. CATALINA MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,73 9,62 9,67
87 CRETU C. LAURENTIU SEBASTIAN COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,62 9,72 9,67
88 OSTAFE D. DANA GIORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,98 9,37 9,67
89 LUPUSORU C. LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 9,99 9,35 9,67
90 BERESTEANU V. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,47 9,85 9,66
91 MORUZ G. MATEI-CONSTANTIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,82 9,5 9,66
92 CHIORESCU D. SANZIANA IOANA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,95 9,37 9,66
93 ILIE V. DIANA – ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,85 9,47 9,66
94 AGACHI R. COSMIN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,91 9,42 9,66
95 GRIGOREAN M. ERIN-MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,95 9,37 9,66
96 PUSCASU I. ELA-ANDRADA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,75 9,55 9,65
97 DOHOTARIU L. VLAD ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,73 9,57 9,65
98 IGNAT M. SIMONA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,61 9,67 9,64
99 IZDRUI C. OANA GIORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 9,99 9,3 9,64
100 GHIDUS A. ROXANA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,78 9,5 9,64
101 MACSIM P. BENEAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 9,72 9,57 9,64
102 AURSULESEI C. ECATERINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,77 9,52 9,64
103 ILAS F. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,76 9,5 9,63
104 ABACIOAIEI I. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,84 9,42 9,63
105 APOPEI A. OLIVIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,74 9,52 9,63
106 PAVAL R. ANDREEA-OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 10 9,27 9,63
107 TURCU C. LUCIAN-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 10 9,27 9,63
108 NICULI I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,97 9,3 9,63
109 BARANCEANU P. SERBAN GRUP SCOLAR DARABANI 9,95 9,32 9,63
110 NISTOR I. ROXANA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,95 9,3 9,62
111 CIUBOTARIU G. GEORGIANA DIANA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,53 9,72 9,62
112 IOSUB F. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,92 9,32 9,62
113 BALMOS V. GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,79 9,45 9,62
114 TANASA V. MARIA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 10 9,22 9,61
115 ANDREOIU F. RUXANDRA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,81 9,42 9,61
116 NEGURA D. OLIVIA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,9 9,32 9,61
117 HODOROGEA D. BIANCA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,73 9,5 9,61
118 MIHAI S. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,88 9,35 9,61
119 CIUBOTARIU M. GABRIEL GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,92 9,3 9,61
120 GANEA M. GEANINA-NICULINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,93 9,3 9,61
121 CSAKI M. AMANDA-GEORGIANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 10 9,2 9,6
122 MAFTEI C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 10 9,2 9,6
123 DIACONITA V. TAMARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,99 9,22 9,6
124 TUCALIUC V. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,83 9,37 9,6
125 EPURAS O. CODRIN-IONUT LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,95 9,25 9,6
126 PUIU C. ROXANA-EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,78 9,42 9,6
127 CORMAN G. ROBERT MARIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,61 9,6 9,6
128 CIUBOTARIU M. MIHAELA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,96 9,25 9,6
129 PISLARIU C. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,89 9,32 9,6
130 BOTEZ C. CEZAR COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,84 9,37 9,6
131 BETIANU T. ALEXANDRU RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 9,96 9,25 9,6
132 STEFAN G. MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,87 9,32 9,59
133 INCIUC V. ANDREEA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,97 9,22 9,59
134 CONSTANTINOVICI C. MARIA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,91 9,27 9,59
135 AUNGURENCI I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,74 9,45 9,59
136 BEJINARU M. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,96 9,22 9,59
137 MATU I. SABINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,89 9,27 9,58
138 CORJAUCEANU A. CLAUDIA ANASTASIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 10 9,17 9,58
139 GIRIADA S. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,71 9,45 9,58
140 ZIZA C. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,96 9,2 9,58
141 DONTU V. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,84 9,32 9,58
142 MIHALCIUC D. RALUCA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,8 9,37 9,58
143 BARARIU P. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,97 9,2 9,58
144 NICORICI C. IULIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 10 9,17 9,58
145 ANGHELACHE I. DIANA-ISABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,8 9,35 9,57
146 LAZARUC C. TUDOR-ILIE LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,94 9,2 9,57
147 BRUMA C. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,88 9,27 9,57
148 ATASIE C. DIANA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,83 9,3 9,56
149 COZMA A. ALEXANDRA-ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,73 9,4 9,56
150 AXINTE C. DIANA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,78 9,35 9,56
151 CHINDRUS I. CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,73 9,4 9,56
152 NEGHIUC V. OVIDIU-TIBERIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,75 9,37 9,56
153 DOHOTARIU B. OANA MIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 9,96 9,17 9,56
154 PADURARIU G. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,79 9,32 9,55
155 ARNAUTU F. ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,74 9,37 9,55
156 GALAN F. ALEXANDRA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,71 9,4 9,55
157 LUCAS T. IONUT SERBAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 9,78 9,32 9,55
158 FLOREA A. ALEXANDRA-ELENA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,87 9,22 9,54
159 CRUT D. DIANA DIAMERA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,56 9,52 9,54
160 MAXIM V. MARTHA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,67 9,42 9,54
161 APOPEI A. IRINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,76 9,32 9,54
162 VACAREANU V. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,71 9,37 9,54
163 SOFIAN G. GEORGE ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 9,81 9,27 9,54
164 DORNEANU C. IULIANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,93 9,15 9,54
165 CRETU P. OANA-PAULA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,89 9,17 9,53
166 ABALASEI V. BIANCA-LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,76 9,3 9,53
167 PASARE D. VICTOR VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,76 9,3 9,53
168 SOPTICA C. CATERINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,75 9,32 9,53
169 POPA P. ANDRA-PAULA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,99 9,05 9,52
170 BALAUCA C. IOAN ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,47 9,57 9,52
171 CIUBOTARIU L. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,75 9,3 9,52
172 PASCAL J. CEZAR PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,8 9,25 9,52
173 HORICEANU C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,6 9,45 9,52
174 PANTIRU V. IRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,87 9,17 9,52
175 COCIORVA C. ANDREI ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,98 9,07 9,52
176 VATAMANU V. AMELIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,91 9,12 9,51
177 SAVOAIA V. VLAD IONUT GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,8 9,22 9,51
178 BADARAU G. IOANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,78 9,25 9,51
179 DROCHIOI S. IONUT VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,83 9,2 9,51
180 ACATRINEI D. ARINA LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,9 9,12 9,51
181 BEJINARIU G. ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,55 9,47 9,51
182 MARTINIUC F. BIANCA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,93 9,1 9,51
183 SIMIONESEI I. EMANUELA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 9,91 9,12 9,51
184 GROSU M. GEORGE DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,97 9,05 9,51
185 SAVIUC V. OANA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,76 9,25 9,5
186 VORNICEANU C. IOANA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 9,8 9,2 9,5
187 POSTEUCA L. ALEXANDRA-DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,81 9,2 9,5
188 COJOCARIU V. GELU VALERICA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,63 9,37 9,5
189 AGAVRILOAE V. MADALINA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,63 9,37 9,5
190 IPSER H. SABINE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,73 9,27 9,5
191 TABURZAN I. CARMEN-PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,8 9,2 9,5
192 MIRAUTA I. LAURA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,86 9,15 9,5
193 ABALASEI V. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,91 9,1 9,5
194 POPESCU G. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 9,68 9,3 9,49
195 BIRSAN D. SINZIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 9,73 9,25 9,49
196 APASCARITEI D. ELISA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,72 9,27 9,49
197 ZIGMAN D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,61 9,37 9,49
198 CIOBANU V. LAVINIA-PETRONELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,91 9,07 9,49
199 SIMION I. GEORGE-VLAD COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,69 9,3 9,49
200 CHELARIU C. ALINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,86 9,12 9,49
201 PATACHI D. PAULA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,99 9 9,49
202 NECHIFOR R. ANDREI COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,63 9,35 9,49
203 HURMUZ L. MIRUNA-ESMERALDA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,86 9,12 9,49
204 OLARIU T. IOANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,91 9,05 9,48
205 SINCU E. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,92 9,05 9,48
206 CALOTA A. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,76 9,2 9,48
207 LEANCA I. IUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 9,94 9,02 9,48
208 DAMIAN C. IONUT-RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,57 9,4 9,48
209 SADOVEI M. GEORGE-RADU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,69 9,27 9,48
210 ONICIUC C. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,75 9,22 9,48
211 IACOBITA F. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,8 9,17 9,48
212 CARAMIDARIU V. SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,66 9,3 9,48
213 SAUCA C. DIANA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 9,95 9,02 9,48
214 CRETU S. EMANUEL-IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,54 9,42 9,48
215 TOMA P. DENIS ALEXANDRU SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,74 9,22 9,48
216 ROHOZNEANU C. MIHAI-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,86 9,1 9,48
217 JALBA C. DIANA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,84 9,12 9,48
218 PATRAUTANU P. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,84 9,12 9,48
219 GRIGORE P. IRINA-SMARANDA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,73 9,22 9,47
220 ONOFREI C. ALEXANDRA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,79 9,15 9,47
221 BESLIU V. NADIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 9,94 9 9,47
222 BAETU C. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,73 9,22 9,47
223 BURLACU I. CODRIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,88 9,05 9,46
224 BALAN L. GRETA-LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,66 9,27 9,46
225 DRON D. GEORGE LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,65 9,27 9,46
226 BUCSINESCU T. MARA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,68 9,25 9,46
227 CONDREA D. INGRID ABIGAIL SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,97 8,95 9,46
228 LETOS D. STEFAN-OCTAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,83 9,1 9,46
229 DOROHOI -. IOANA-LIVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,6 9,32 9,46
230 UNGUREANU D. MADALINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,95 8,97 9,46
231 OSTAFI D. RAZVAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,7 9,22 9,46
232 CIUBOTARIU D. ADINA SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,65 9,25 9,45
233 ION F. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,91 9 9,45
234 ROPOTA I. BIANCA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,99 8,92 9,45
235 MIRON I. LAURA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,54 9,37 9,45
236 SOROHAN G. STEFANA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,71 9,2 9,45
237 COVALIU E. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,63 9,27 9,45
238 GAVRILUTA D. CODRINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,91 9 9,45
239 FECIORU C. ALEXANDRA-MARIA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,8 9,1 9,45
240 PALADE I. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,95 8,95 9,45
241 MIHALCU T. ANDREI-MIRCEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,78 9,12 9,45
242 SERBAN D. DORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,78 9,12 9,45
243 RUSU I. LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 9,95 8,95 9,45
244 MATEIUC D. ALEXANDRA-GABRIELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,63 9,25 9,44
245 ICHIM D. DIANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,77 9,12 9,44
246 UNGUREANU V. MADALINA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,87 9,02 9,44
247 GANIA L. VLAD-CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,41 9,47 9,44
248 SIMION C. TUDOR COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,49 9,4 9,44
249 VITEL G. BIANCA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,91 8,97 9,44
250 CHESE R. RADU MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,61 9,27 9,44
251 BABEI P. MARIUS ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,38 9,5 9,44
252 PINTILIE E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 9,92 8,97 9,44
253 IONITE F. COSMIN-ANDREI COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,67 9,22 9,44
254 MUHA C. ECATERINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,92 8,97 9,44
255 COLTUNEAC L. ALEXANDRU EMANUEL CRISTIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,69 9,17 9,43
256 PALAGHIU M. MIHNEA-CIPRIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,75 9,12 9,43
257 MARCU S. NARCISA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,86 9 9,43
258 ONOFREI C. CODRINA LUCIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,71 9,15 9,43
259 PASCARIU C. CODRIN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,65 9,22 9,43
260 GRIGORUT N. IOANA-MADALINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,96 8,9 9,43
261 RAUS M. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,65 9,22 9,43
262 ROTARU V. TEODOR – LAUR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,75 9,12 9,43
263 PATRAS D. LUCIAN DORU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,57 9,27 9,42
264 LERCA F. IOANA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,97 8,87 9,42
265 SOLTUZU J. ROXANA GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,77 9,07 9,42
266 GAVRIL I. DIANA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,52 9,32 9,42
267 AIOANE D. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,95 8,9 9,42
268 CALANCEA P. EDUARD IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,89 8,95 9,42
269 CURCA C. GEORGE LUCIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,87 8,97 9,42
270 DUTCOVSCHI S. COSMINA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,76 9,07 9,41
271 VATAMANESCU D. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,87 8,95 9,41
272 ZAHARIA C. SEBASTIAN-COSMIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,76 9,07 9,41
273 HRIMIUC P. ANTONIA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,88 8,95 9,41
274 DAMASCHIN A. BOGDAN VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,65 9,17 9,41
275 BERBUNSCHI C. VLADUT-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,95 8,87 9,41
276 SANDRU V. LENUS BEATRICE SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 9,84 8,97 9,4
277 CRAMA R. BIANCA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,3 9,5 9,4
278 MITITELU D. IOANA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,66 9,15 9,4
279 AFLOAREI D. ALEXANDRU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,66 9,15 9,4
280 PATRASCU A. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,55 9,25 9,4
281 AGAVRILOAE C. EDUARD-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,58 9,22 9,4
282 IVASCA D. STEFAN GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,88 8,92 9,4
283 CARBUNE G. BIANCA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,95 8,85 9,4
284 LAZAR F. ANDRADA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,81 8,97 9,39
285 PASCAREANU I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,87 8,92 9,39
286 ATITIENE S. ALEXANDRA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,37 9,42 9,39
287 BULAT M. SMARANDA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,98 8,8 9,39
288 ENECHI C. ADINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,66 9,12 9,39
289 GINGA G. MIOARA CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,91 8,87 9,39
290 HARABAGIU M. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,62 9,17 9,39
291 RUSU C. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,14 9,62 9,38
292 PINTILEI C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,86 8,9 9,38
293 ADRIAN D. ELENA-SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,75 9,02 9,38
294 VARTOLOMEI D. GABRIEL-ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,65 9,12 9,38
295 CRICLEVIT G. EMANUELA-LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 10 8,77 9,38
296 TITILIUC P. COSMIN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,79 8,97 9,38
297 RADES D. REBECA-IONELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,87 8,9 9,38
298 PRICOPI V. LACRAMIOARA GRUP SCOLAR DARABANI 9,74 9,02 9,38
299 DANILIUC D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,87 8,9 9,38
300 APASCARITEI I. SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,86 8,9 9,38
301 HONCERIU C. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,81 8,95 9,38
302 HRIB D. ANDRA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,73 9,02 9,37
303 CACIUC R. MALINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,5 9,25 9,37
304 GHERMAN G. LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,75 9 9,37
305 VASNIUC M. ROXANA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 10 8,75 9,37
306 BARSAN I. ANDRA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,6 9,15 9,37
307 NECHITA L. TEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,68 9,07 9,37
308 COTOVANU V. FLORENTINA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,99 8,75 9,37
309 APALAGHIEI M. HORIA ADRIAN COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,52 9,22 9,37
310 COTOPOLOS V. ALEXANDRA-ANTONIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,66 9,07 9,36
311 GIREADA D. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,31 9,42 9,36
312 CHISCARI V. CARMEN-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 9,88 8,85 9,36
313 OJOG T. ANDREEA GABRIELA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,91 8,82 9,36
314 SEUCALIUC S. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,91 8,82 9,36
315 ROTARIU I. FLORIN-CODRUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 10 8,72 9,36
316 CARUNTU M. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,97 8,75 9,36
317 PLAVITA H. EUGENIA-MARETA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,6 9,12 9,36
318 BEJINARIU I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 9,95 8,77 9,36
319 LUCHIAN V. DANIELA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,67 9,05 9,36
320 ONEA I. CECILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 9,85 8,87 9,36
321 URITU F. DIANA-ESTERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,64 9,07 9,35
322 GROHOLSCHI V. VASILICA CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,49 9,22 9,35
323 PINTILII D. ELENA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 9,54 9,17 9,35
324 PODARIU M. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,7 9 9,35
325 SAVA M. BIANCA ANDREEA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,3 9,4 9,35
326 CIUBOTARU G. DIANA CLAUDIA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,68 9,02 9,35
327 AXINTE C. SILVIU-COSTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,75 8,95 9,35
328 TITULEAC C. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,9 8,8 9,35
329 BURLACU M. CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,73 8,97 9,35
330 CRISTEI N. SABINA-ELENA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,27 9,42 9,34
331 COJOCARU D. CATALINA MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,74 8,95 9,34
332 BUSNOSU D. SARA REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 9,71 8,97 9,34
333 BUDURUTA T. DIANA-OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,68 9 9,34
334 COSTIA P. DANIEL-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,38 9,3 9,34
335 FASOLA C. ANCUTA ELIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,71 8,97 9,34
336 IURIEA L. OANA MARIA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 10 8,67 9,33
337 SANCARIUC G. VALENTIN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,9 8,77 9,33
338 MULER P. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,69 8,97 9,33
339 HORBULI C. MIHNEA-GHEORGHE COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,59 9,07 9,33
340 NECULAI C. ELENA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,64 9,02 9,33
341 ROTARU L. MIHAIL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,54 9,1 9,32
342 PATACHI D. ALEXANDRA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,95 8,7 9,32
343 BULIGA M. IOANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,67 8,97 9,32
344 MAFTEI P. MARIA VERONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,55 9,1 9,32
345 NICHIFOREAC M. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,83 8,82 9,32
346 HONCERIU C. ALEXANDRA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,69 8,95 9,32
347 CHITAC C. ANDREEA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,45 9,2 9,32
348 PETRAS M. MAGDA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,95 8,7 9,32
349 BUCATARIU P. ROBERT-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 9,99 8,65 9,32
350 FORTOES D. DIANA-MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,52 9,1 9,31
351 LOGHIN M. CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,78 8,85 9,31
352 LABUSCA V. ANDREEA – MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,71 8,92 9,31
353 GAFINCU F. ANDA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,92 8,7 9,31
354 ALUNGULESA V. CALIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,61 9,02 9,31
355 BUZULEAC C. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,72 8,9 9,31
356 VICLIUC P. IONUT GRUP SCOLAR DARABANI 9,47 9,15 9,31
357 SARGHIE I. AVRAAM-SABIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 9,72 8,9 9,31
358 CHITAC G. CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,51 9,12 9,31
359 HUNCA M. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,83 8,8 9,31
360 BORSAN M. ANTONELA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,6 9 9,3
361 COLESCU L. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,93 8,67 9,3
362 ASTEFANOAIE G. NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,8 8,8 9,3
363 COTIATA R. VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,61 9 9,3
364 DOROFTEI V. COSMIN-PAVEL SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,83 8,75 9,29
365 VALATUCIANU V. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,76 8,82 9,29
366 BRINZEI D. NICOLETA BIANCA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,59 9 9,29
367 COJOCARU F. MIHAI-COSMIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,23 9,35 9,29
368 APARASCA C. LEONARD GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,67 8,92 9,29
369 STIRBU D. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,83 8,75 9,29
370 STREDIE M. DIANA ELIZABETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,9 8,67 9,28
371 LIONTESCU G. RALUCA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,5 9,07 9,28
372 OTROCOL M. ROBERT GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,37 9,2 9,28
373 GIUBORUNCA M. MARIA ELIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,91 8,65 9,28
374 CESANE S. ADRIANA – SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,96 8,6 9,28
375 BUDEANU M. DAVID ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,02 9,55 9,28
376 CIUCLEA L. MIRCEA-ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,55 9,02 9,28
377 LUNTRARIU D. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,76 8,8 9,28
378 IACOB C. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,84 8,72 9,28
379 CIMPOESU G. GABRIELA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,57 8,97 9,27
380 CAMILAR R. OTILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,85 8,7 9,27
381 DASCALU C. TEONA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,72 8,82 9,27
382 DINU C. ALEXANDRU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,63 8,92 9,27
383 HAMBURDA S. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,62 8,92 9,27
384 STRIMBU E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,9 8,65 9,27
385 PRISACARIU D. ILINCA-ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,84 8,7 9,27
386 HRIMIUC D. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,63 8,92 9,27
387 COJOCARIU C. BIANCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,78 8,77 9,27
388 CHISCARU T. IULIA LACRAMIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,77 8,77 9,27
389 STOLERU D. ANDA BIATRICE SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 9,98 8,55 9,26
390 MARCU I. RAMONA-EMILIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,87 8,65 9,26
391 CAUNEAC S. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,86 8,67 9,26
392 POPOVICI S. STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,58 8,95 9,26
393 GILBAU I. LOREDANA-LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,9 8,62 9,26
394 BOTEZATU R. ADELINA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,88 8,65 9,26
395 EPURE I. DIANA-COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,63 8,9 9,26
396 IRIMIA C. DIANA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,55 8,95 9,25
397 CANTEA A. ALINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 9,89 8,62 9,25
398 LANGA M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,65 8,85 9,25
399 PUIU T. ECATERINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 9,95 8,55 9,25
400 BUGA M. CALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,55 8,95 9,25
401 GHERASIM M. MARIA-MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,78 8,7 9,24
402 STOIAN C. IULIANA-LARISA GRUP SCOLAR DARABANI 9,08 9,4 9,24
403 SCRIPCARIU M. PERLA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,58 8,9 9,24
404 UNGUREANU D. DANIELA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 9,69 8,8 9,24
405 URSACHE I. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,83 8,65 9,24
406 ROTARIU A. IONEL SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,48 9 9,24
407 AXINTE V. CLAUDIU-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,92 8,57 9,24
408 TITULEAC C. EUSEBIU SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,76 8,72 9,24
409 PAVAL R. ALEXANDRA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,91 8,57 9,24
410 COJOCARIU M. DAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,91 8,55 9,23
411 MIHAI C. IRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,81 8,65 9,23
412 CARAUSU I. COSMIN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,47 9 9,23
413 CONTAC I. DIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,52 8,95 9,23
414 HALDAN C. MADALINA-SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,66 8,8 9,23
415 MARUSAC V. FLORIANA-MADALINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,57 8,87 9,22
416 MAFTEI F. IULIANA-SILVIA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,75 8,7 9,22
417 MOSCALU G. MADALINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,92 8,52 9,22
418 POPESCU I. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,72 8,72 9,22
419 SALCEAMU A. EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,55 8,9 9,22
420 TEMNEANU C. ADRIAN GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,78 8,67 9,22
421 CHEPTANARIU I. EDUARD VENIAMIN GRUP SCOLAR COTUSCA 9,39 9,05 9,22
422 CIUBOTARIU G. IOAN-SORIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,27 9,15 9,21
423 SIMINICEANU M. BOGDAN NICU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,43 9 9,21
424 IRIMIA M. MIRELA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,61 8,82 9,21
425 GHERMAN M. BIANCA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,66 8,77 9,21
426 CUCU E. DENISA-GABRIELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,5 8,92 9,21
427 TUCALIUC V. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,24 9,17 9,2
428 BREHUESCU P. LILIANA-PETRONELA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,95 8,45 9,2
429 LIPCIUC V. ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,28 9,12 9,2
430 BURDUJOC R. LORENA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,51 8,9 9,2
431 STEFANESCU C. DAIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,96 8,45 9,2
432 IONESCU C. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,58 8,82 9,2
433 RAUTU D. ADELINA MIHAELA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,35 9,05 9,2
434 BABEI V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,42 8,97 9,19
435 CASAPU N. GEORGIANA-SARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,56 8,82 9,19
436 BARCA S. ANA-MARIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,88 8,5 9,19
437 RACNEA M. ANDRA-MANUELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,51 8,87 9,19
438 AZAMFIREI V. EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,27 9,12 9,19
439 HRAPCIUC I. IOANA-NINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,92 8,47 9,19
440 VAIPAN M. OLIVIA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,67 8,72 9,19
441 SOIMAN V. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,37 9,02 9,19
442 SCUTARIU I. CRISTINA-ARTEMIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,53 8,85 9,19
443 SOROHAN I. CAMELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,64 8,75 9,19
444 NOROC N. ANDRA-ELENA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,63 8,75 9,19
445 RAMBU V. CRISTIAN VICENTIU SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,91 8,45 9,18
446 PALAMARIU E. OANA PATRICIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,76 8,6 9,18
447 ANDRIAN M. RAZVAN GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,91 8,45 9,18
448 VIRSAG C. SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,62 8,75 9,18
449 PASCU G. DENISA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,9 8,47 9,18
450 MATEI I. ADELINA IONELA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,66 8,7 9,18
451 ABUTNARITEI C. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,86 8,5 9,18
452 VERNICEANU V. DIANA-ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,67 8,7 9,18
453 IRIMIA R. MADALINA – ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,29 9,07 9,18
454 NECULAI S. VLADUT – MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,26 9,1 9,18
455 DOCHITEI R. COSMIN ALEXANDRU GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,42 8,95 9,18
456 TROFIN C. ROXANA-ELENA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,91 8,45 9,18
457 ROMANIUC P. GEORGE-VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,26 9,1 9,18
458 BARDAN S. ALEXANDRA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,72 8,65 9,18
459 SCORTARIU I. LARISA-MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,57 8,8 9,18
460 BALAN I. SILVIU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,47 8,9 9,18
461 DUPU M. LORENA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,48 8,87 9,17
462 COSTIN D. VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,64 8,7 9,17
463 CONSTANTIN I. DELIA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,83 8,52 9,17
464 PRICOPI I. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,75 8,6 9,17
465 OSTAFI D. MIRELA DANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,72 8,62 9,17
466 STOICA I. ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,2 9,15 9,17
467 BRINZEI G. CLAUDIU-GABRIEL COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,12 9,22 9,17
468 CRETU G. FLAVIA-GEORGIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,57 8,77 9,17
469 ISTINA I. NICOLAE-COSMIN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,77 8,57 9,17
470 CEAHLAU G. IOAN PAUL PETRONIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 9,59 8,75 9,17
471 URSACHI G. ROXANA – MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,75 8,6 9,17
472 ANGHELACHE M. ALINA-MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,82 8,5 9,16
473 SALABIN R. PAULA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,4 8,92 9,16
474 ZIH Z. BIANCA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,4 8,92 9,16
475 LUCA I. OLGUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,85 8,47 9,16
476 MATEI A. LARISA GRUP SCOLAR DARABANI 9,37 8,95 9,16
477 PADURARIU A. TEONA – ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,48 8,85 9,16
478 CIUBAN G. OTILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,22 9,1 9,16
479 MUNTIANU C. RALUCA MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,68 8,65 9,16
480 TOFAN C. ANDREIA IULIA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 9,58 8,75 9,16
481 CHIRILA C. MARIA-MIHAELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,71 8,62 9,16
482 RAILEANU P. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,66 8,67 9,16
483 COVALIU C. RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,57 8,75 9,16
484 MIHAILESCU  DASCALU O. MARCEL SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,4 8,92 9,16
485 HODAN I. ALEXANDRA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,98 8,32 9,15
486 COJOCARU C. CLAUDIA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,33 8,97 9,15
487 PRISTAVU C. GEORGE LUTU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,99 8,32 9,15
488 MAZARACHI C. ANDREEA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,7 8,6 9,15
489 TUNSU G. EUSEBIU-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,78 8,52 9,15
490 OLTEANU I. FLAVIU BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 9,99 8,32 9,15
491 OPREA C. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,99 8,32 9,15
492 LOGHIN M. MIHAI-FLAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,36 8,95 9,15
493 ZANFIRESCU A. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,93 8,37 9,15
494 VERNICEANU M. ALEXANDRA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,98 8,3 9,14
495 BORDEIANU C. ADRIAN-DANIEL GRUP SCOLAR DARABANI 9,66 8,62 9,14
496 CHELARIU D. IOANA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,58 8,7 9,14
497 ANDRIES C. OANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,66 8,62 9,14
498 STAUCEANU T. MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 9,81 8,47 9,14
499 DUHANIUC C. MARGARETA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,89 8,4 9,14
500 BURCA D. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,84 8,45 9,14
501 BULUBENCHI V. SEBASTIAN DORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,98 8,3 9,14
502 VALENCIUC C. MARIA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,72 8,55 9,13
503 PRISACARIU I. ANDREEA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,76 8,5 9,13
504 TURCANU C. IUSTIN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,69 8,57 9,13
505 PRICOP D. RALUCA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,74 8,52 9,13
506 GRINDEI C. ISABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,76 8,5 9,13
507 PALICIUC I. DUMITRITA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,71 8,55 9,13
508 BUTNARIU V. GEORGIANA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,71 8,55 9,13
509 ANTON C. CRISTINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 9,89 8,37 9,13
510 GORGAN R. BEATRICE ROMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 9,29 8,97 9,13
511 CULICA D. IULIANA-GINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,79 8,45 9,12
512 FORIJ I. LUDOVIC-IULIU-ALEXANDRU LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,88 8,37 9,12
513 IONITA I. DELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,5 8,75 9,12
514 PATRAS D. COSMIN TRAIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,37 8,87 9,12
515 FEDOR D. MIHAELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,64 8,6 9,12
516 AMARIUTEI I. SERBAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,85 8,4 9,12
517 CARAMAN M. MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,56 8,67 9,11
518 BADILITA D. DRAGOS GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,37 8,85 9,11
519 HARBUZ O. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,83 8,4 9,11
520 MATEI C. ANDREEA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,93 8,3 9,11
521 PORFIREANU V. LOREDANA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,78 8,45 9,11
522 TERCHILA C. SILVIA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 9,42 8,8 9,11
523 BURLACU D. RADU GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,78 8,45 9,11
524 UNGUREANU F. ELENA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,9 8,32 9,11
525 RACU P. DIANA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,9 8,32 9,11
526 CALIN G. GABRIELA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,78 8,45 9,11
527 AIONITOAIE L. CLAUDIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,32 8,9 9,11
528 NEGRII M. MARIAN-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,73 8,5 9,11
529 COCRIS C. EDUARD VENIAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 9,28 8,95 9,11
530 CINIPARIU C. SEBASTIAN-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,3 8,92 9,11
531 RUSTI C. ALEXANDRA-CORNELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,81 8,42 9,11
532 ROSU V. IOANA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,7 8,52 9,11
533 BOTEZ D. ANTONIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,65 8,57 9,11
534 RISITARIU I. IONELA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,91 8,32 9,11
535 AZIZOAEI G. RAZVAN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,42 8,8 9,11
536 OBADA I. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,67 8,55 9,11
537 COSOVANU D. SABINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,91 8,3 9,1
538 LISTARU A. HORIA IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,11 9,1 9,1
539 CAZACU N. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,33 8,87 9,1
540 LOZNEANU A. BIANCA-MARIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,54 8,67 9,1
541 BALAN D. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 9,79 8,42 9,1
542 RIZAC C. LUCIA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,66 8,55 9,1
543 CIOBANASU I. MARIA-MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,91 8,3 9,1
544 MANOLE V. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,74 8,47 9,1
545 AURSULESEI L. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,49 8,7 9,09
546 BULBOACA D. VERONICA LARISA SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,64 8,55 9,09
547 CHEAPTANARIU V. MARIA COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,81 8,37 9,09
548 HELICI C. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,48 8,7 9,09
549 AOSTACIOAEI D. TUDOR GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,67 8,52 9,09
550 ALBU C. ELISA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,33 8,85 9,09
551 AGAFITEI D. GABRIEL IRINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 9,57 8,62 9,09
552 PASLARU G. MIHAITA-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,86 8,32 9,09
553 BALAN C. MARIAN-SEBASTIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,18 9 9,09
554 BUTNARU C. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,68 8,5 9,09
555 DOROFTEA S. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,88 8,3 9,09
556 JALBA M. EDUARD-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,52 8,67 9,09
557 GHIVNICI G. IULIANA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,91 8,27 9,09
558 FOCSA M. EDUARD MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,25 8,92 9,08
559 MIHAILA V. STEFANA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,77 8,4 9,08
560 BELEHUZ I. DIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,69 8,47 9,08
561 CIOBANU R. EDUARD DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,69 8,47 9,08
562 IBANESCU G. GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,82 8,35 9,08
563 TARZIORU S. STEFANICA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,9 8,27 9,08
564 TUGURLAN P. ROXANA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,7 8,47 9,08
565 BUCSA I. NICOLETA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,82 8,32 9,07
566 COJOCARU D. ALEXANDRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,62 8,52 9,07
567 COSMAN M. BOGDAN PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,87 8,27 9,07
568 APASCARITEI V. OLIVIA SCOALA  CORNERSTONE 9,87 8,27 9,07
569 BRINZEI D. ALEXANDRU-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,25 8,9 9,07
570 GORTAN P. RAZVAN-GEORGE COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,6 8,55 9,07
571 MOISA D. ANDREEA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,84 8,3 9,07
572 IOSUB P. NECULAI LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,48 8,67 9,07
573 POPESCU C. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 9,42 8,7 9,06
574 GHERASIM C. DIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,51 8,62 9,06
575 SUHANEA S. EUSEBIU-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,15 8,97 9,06
576 MANCAS F. ANDREEA-DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,46 8,67 9,06
577 GHERMAN D. DAN GABRIEL COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,2 8,92 9,06
578 RODU I. EDERA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,51 8,62 9,06
579 VRINCEANU D. ANDREEA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 10 8,12 9,06
580 POGOREANU P. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,81 8,3 9,05
581 DRUTU D. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,96 9,15 9,05
582 MOSCALU D. ROBERT IRINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 9,49 8,62 9,05
583 TITINIUC D. LAVINIA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,41 8,7 9,05
584 PADOVEI P. VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,24 8,87 9,05
585 COZAR I. CIPRIAN-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,81 8,3 9,05
586 IANCU C. ISABELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,21 8,87 9,04
587 FILIP M. BIANCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,93 8,15 9,04
588 POPOVICI G. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 9,72 8,37 9,04
589 BACRAU L. NINA-ALEXANDRA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,91 8,17 9,04
590 BACIU N. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,71 8,37 9,04
591 PARASCHIV V. ANGEL-MARIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,73 8,35 9,04
592 VACAREANU C. CRISTIAN-TEODOR SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,79 8,3 9,04
593 ZAHARII D. ANDREEA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,91 8,17 9,04
594 IVANOV S. CRISTINA-PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,69 8,4 9,04
595 DONEA D. PETRONELA-GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,72 8,37 9,04
596 MOTOC D. PETRONELA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,69 8,4 9,04
597 NECULAU M. CLAUDIU-EDMOND SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,63 8,45 9,04
598 MACSIM V. CLAUDIU SEBASTIAN COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,26 8,82 9,04
599 PAUN C. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,77 8,32 9,04
600 TAPALAGA L. ANCUTA-DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,85 8,22 9,03
601 MAXIM A. MONICA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,8 8,27 9,03
602 BARBU M. IOANA-STEFANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,46 8,6 9,03
603 MOCRICIUC M. GELU FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,99 8,07 9,03
604 AVADANEI R. ANDREEA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,86 8,2 9,03
605 LIUTE L. BOGDAN-CEZAR SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,62 8,45 9,03
606 GAINA T. ROBERT IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,91 8,15 9,03
607 BOGHIAN V. LUCIAN-VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,84 8,2 9,02
608 SUHAN I. NICOLETA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,68 8,37 9,02
609 AENACHIOAIE V. DIANA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,58 8,47 9,02
610 ALEXANDRU F. LORENA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,59 8,45 9,02
611 VASILIU V. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,83 8,22 9,02
612 POANCA C. ALEXANDRU CODRUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,6 8,45 9,02
613 BULGARU J. ALONDRA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,89 8,15 9,02
614 HRITULEAC C. CARMEN-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,87 8,17 9,02
615 LIPOVANU M. IULIANA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,75 8,3 9,02
616 FURTUNA S. MAGDALENA REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,38 8,67 9,02
617 CAZACU D. FLAVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 9,37 8,67 9,02
618 BALTARIU C. BIANCA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,84 8,2 9,02
619 DOBOSERU D. DANIELA ALEXANDRA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,25 8,77 9,01
620 ALUPOAEI F. ELENA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,83 8,2 9,01
621 CIUBOTARIU L. VANESSA RAFAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,66 8,37 9,01
622 PINTILIE I. MIHAELA IULIANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,61 8,42 9,01
623 POPESCU C. EMANUEL SCOALA  CORNERSTONE 9,87 8,15 9,01
624 COJOCARIU C. DIANA – MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,51 8,52 9,01
625 BIRSAN M. DIANA-BIANCA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,86 8,17 9,01
626 VIERIU D. EUSEBIU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,27 8,75 9,01
627 NEAGU O. RAZVAN-CONSTANTIN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,91 8,12 9,01
628 SCRIPCARIU V. ALEXANDRA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,52 8,5 9,01
629 ZOBU C. COSMINA-DIANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,75 8,25 9
630 MARANDIUC C. MADALINA-AUGUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,93 8,07 9
631 ALION M. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,68 8,32 9
632 SOGRINGA F. DIANA-STEFANIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,89 8,12 9
633 NECULAESEI D. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,56 8,45 9
634 DOROFTEA I. ADNANA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,51 8,5 9
635 PRICOPE D. FLORENTINA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 8,94 9,07 9
636 ZAHARII P. GHEORGHE IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,59 8,42 9
637 PASCARIU L. ANDREEA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,81 8,2 9
638 CHIRILA D. IULIANA-ANDREEA GRUP SCOLAR DARABANI 9,46 8,52 8,99
639 FARKAS G. MARIA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,91 8,07 8,99
640 LIONTE G. ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,61 8,37 8,99
641 SUHAN C. DIANA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,61 8,37 8,99
642 CHIFIRIUC M. MARIUS ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,86 8,12 8,99
643 IGNAT I. EMILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,51 8,47 8,99
644 VAIPAN G. EMIMA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,62 8,37 8,99
645 MIHAI C. BOGDAN DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 9,87 8,12 8,99
646 NEGRU G. CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,86 9,12 8,99
647 AZOITEI D. MARIA – LUIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,47 8,52 8,99
648 MOLOFEI D. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,53 8,45 8,99
649 VATAMANU I. SERBAN GRUP SCOLAR DARABANI 8,83 9,15 8,99
650 ENACHE V. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,42 8,57 8,99
651 FILIP I. IONUT PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,47 8,52 8,99
652 IBANESCU V. DENISIA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,72 8,27 8,99
653 HARBUZARIU D. DANA SORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,56 8,42 8,99
654 JALBA M. BOGDAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,57 8,42 8,99
655 GRADINARU M. RALUCA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,6 8,37 8,98
656 CIUPERCA B. SABINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,8 8,17 8,98
657 MATEI S. SORINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,51 8,45 8,98
658 MATEI C. ELENA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,89 9,07 8,98
659 BUHASCHI C. GEORGE-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,92 8,05 8,98
660 GLISA G. IONUT VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,91 8,05 8,98
661 POGOREANU D. RARES SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,64 8,32 8,98
662 CIURARIU D. ALEXANDRU-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 9,9 8,07 8,98
663 ONOFREI N. NATANAEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,3 8,67 8,98
664 CIUBOTARIU C. IONUT-LUCIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 9,94 8,02 8,98
665 COVAS N. ANDREI-IULIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 9,72 8,25 8,98
666 OSTAFE D. DAN EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,23 8,72 8,97
667 NICULESCU N. DENISA ESTERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,42 8,52 8,97
668 CONSTANTIN M. BIANCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 9,9 8,05 8,97
669 ABABEI D. DAN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,23 8,72 8,97
670 FURTUNA V. SIMONA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,84 8,1 8,97
671 IONITA V. BOGDAN-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,14 8,8 8,97
672 APETREI V. GABRIELA FLARETICA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,58 8,37 8,97
673 CHITANU C. TIBERIU-CONSTANTIN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,52 8,42 8,97
674 CARABULEA V. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,47 8,47 8,97
675 VIERIU V. MADALINA-LOREDANA GRUP SCOLAR DARABANI 8,89 9,05 8,97
676 AGHINITEI S. ANA MARIA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,39 8,55 8,97
677 SAUCIUC M. TEODOR-ANDREI GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,82 8,12 8,97
678 ILASCU G. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,86 8,07 8,96
679 MURARU I. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,53 8,4 8,96
680 IFTINCA F. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,11 8,82 8,96
681 GURALIUC M. MARIA-ALEXANDRA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,81 8,12 8,96
682 PADURARIU M. ALEXANDRU MARCEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,85 8,07 8,96
683 PARASCHIV V. ALEX-CONSTANTIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,68 8,25 8,96
684 TUPA E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 8,98 8,95 8,96
685 BUTNARIU M. OTILIA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,48 8,45 8,96
686 CIORNODOLEA D. ELENA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,41 8,52 8,96
687 ADASCALITEI D. ANDREEA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,6 8,3 8,95
688 MUNTEANU C. ADRIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,8 8,1 8,95
689 LUPU R. REBECA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,44 8,47 8,95
690 OLOERU S. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,5 8,4 8,95
691 FECIORU O. BIANCA-CASIANA GRUP SCOLAR DARABANI 9,05 8,85 8,95
692 CHITANU C. CLAUDIU-ANDREI LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,54 8,37 8,95
693 FILIP N. PETRU-DRAGOS SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,18 8,72 8,95
694 HUTANU S. DENISIA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,54 8,37 8,95
695 PINTILEI M. ROBERT ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 9,33 8,57 8,95
696 LUPUSOR I. MONICA-VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,75 8,15 8,95
697 LEONTESCU C. ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 9,66 8,25 8,95
698 AMARIEI C. CATALINA ANDREEA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,28 8,6 8,94
699 COZMA I. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 9,58 8,3 8,94
700 IUCIUC I. ELENA-ALEXANDRA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,73 8,15 8,94
701 BLEZNIUC D. RAZVAN CODRIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,16 8,72 8,94
702 POPOVICI I. ADRIAN-IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 9,77 8,12 8,94
703 ROTARU M. CLAUDIU DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,43 8,45 8,94
704 MURARIU C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,33 8,55 8,94
705 TANASA P. IOANA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,81 8,07 8,94
706 MANOLACHI D. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,49 8,4 8,94
707 PINTILEI C. ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,72 8,17 8,94
708 SAUCIUC C. CORINA-LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,48 8,4 8,94
709 IRIMIA D. CONSTANTIN MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,09 8,8 8,94
710 CALUSCHI D. CIPRIAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,71 8,17 8,94
711 PINTILEI R. LAURA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,86 8 8,93
712 IONICA C. RALUCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,61 8,25 8,93
713 NECHIFOR C. COSMIN PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,86 9 8,93
714 MIHALACHE R. GEORGIANA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,21 8,65 8,93
715 OLTEANU P. VIOLETA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PATRIARHUL TEOCTIST” TOC 9,35 8,52 8,93
716 ADOCHITEI M. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,74 8,12 8,93
717 ANDREI C. ANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,89 8,97 8,93
718 ZAHARIA D. ALEXANDRU LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,92 7,95 8,93
719 RUSU F. FLORENTINA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,42 8,42 8,92
720 NECHIFOR M. ALEXANDRA-DENISA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,47 8,37 8,92
721 CODREANU G. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,2 8,65 8,92
722 POPA V. BOGDAN LEONARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 9,33 8,52 8,92
723 ZAMFIR S. OANA-DIANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,23 8,62 8,92
724 ALEXANDRU E. MALINA SABINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,72 8,12 8,92
725 NANU I. ANCA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 10 7,85 8,92
726 SCANGHEL S. ROBERT-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,15 8,7 8,92
727 DOBDA D. IULIANA – LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,27 8,57 8,92
728 AIORDACHIOAE I. BOGDAN CODRIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,54 8,3 8,92
729 COTOVANU M. ALIN-GEORGE LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,78 8,07 8,92
730 DAMIAN V. ANDREEA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,74 8,1 8,92
731 LERCA F. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,75 8,1 8,92
732 MOSNEAGU G. GEANINA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 9,68 8,17 8,92
733 DUPIR E. CEZAR MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,76 8,07 8,91
734 CONDREA L. ANDRA LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,85 7,97 8,91
735 CONDRATOV F. NICHITA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,25 8,57 8,91
736 GRIGORESCU C. LOREDANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,67 8,15 8,91
737 UNGUREANU D. DIANA MARINICA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,7 8,12 8,91
738 HAIDAUTU D. ALEXANDRU DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,35 8,47 8,91
739 CORMAN V. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,97 7,85 8,91
740 ADASCALITA M. MIRELA LIGIA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,16 8,67 8,91
741 COLAC C. ALEXANDRU-COSMIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,26 8,57 8,91
742 RAUTU D. DANIELA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,15 8,65 8,9
743 GORDAS S. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,88 7,92 8,9
744 GAVRIL M. LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,46 8,35 8,9
745 BLANA V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,5 8,3 8,9
746 MOISA I. COSMIN OVIDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,58 8,22 8,9
747 LUPASCU V. TUDOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,38 8,42 8,9
748 ACHITEI A. GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,4 8,4 8,9
749 COTOVANU C. ELENA GEANINA SCOALA CU CLASELE V-VIII PANAITOAIA 9,85 7,95 8,9
750 PANTIRU G. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,73 8,05 8,89
751 TILICA I. RAMON-IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,54 8,25 8,89
752 MIHALACHE C. ALEXANDRA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,74 8,05 8,89
753 BOICU A. ANDREI COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,47 9,32 8,89
754 PASCAL G. SABINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,19 8,6 8,89
755 PADURARIU I. ANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,72 8,07 8,89
756 URSACHI C. GEORGIANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 9,84 7,95 8,89
757 BUICIUC M. ANDREEA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,61 8,15 8,88
758 ILIESCU M. ILINCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,37 8,4 8,88
759 HRITCU R. ANDREEA-IOANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,34 8,42 8,88
760 RUSU C. CLAUDIU-ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,19 8,57 8,88
761 PUIU I. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 8,72 9,05 8,88
762 ANDRICI L. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,1 8,67 8,88
763 ENACHE C. ANA – MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,44 8,32 8,88
764 OBADA D. EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,67 8,1 8,88
765 SANDU I. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,07 8,7 8,88
766 LAVRIC I. MADALINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 9,65 8,12 8,88
767 IONESCU I. SEBASTIANA MARIANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,94 8,8 8,87
768 LAZAR V. LIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,58 8,17 8,87
769 GAVRIL P. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,93 7,82 8,87
770 ALESII C. LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,49 8,25 8,87
771 ONOFRICIUC D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,89 7,85 8,87
772 NECHIFOR C. ROBERTO-CEZAR COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,02 8,72 8,87
773 SURDU I. DANIEL-PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 9,87 7,87 8,87
774 NEAMTU P. PATRICIA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,97 7,77 8,87
775 PLESCA S. ROXANA ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,98 7,77 8,87
776 HUMENIUC -. ANDREI-OCTAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,22 8,52 8,87
777 CUTUR M. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,58 8,17 8,87
778 SAUCIUC N. MADALINA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,65 8,1 8,87
779 BIRSAN O. IANA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,4 8,32 8,86
780 MANDACHE V. GABRIELA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,16 8,57 8,86
781 VICORSCHI I. MIHAI-IRINEL GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,8 7,92 8,86
782 IZDRUI P. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,55 8,17 8,86
783 ACIUBOTARITEI C. SILVIU-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,52 8,2 8,86
784 VOINEA S. CRISTIAN BOGDAN GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,38 8,35 8,86
785 SULEAP N. EMA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,4 8,32 8,86
786 TUDOSE I. ALEXANDRA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,48 8,25 8,86
787 RAU R. SILVIU ANTONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,15 8,57 8,86
788 ONOFREI N. TEOFILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 9,9 7,82 8,86
789 BIRSAN D. IONUT-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,37 8,35 8,86
790 RUGINOSU M. LACRAMIOARA-MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,52 8,2 8,86
791 CHIRIAC C. ALEXANDRU GEORGE LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,57 8,15 8,86
792 CHIRILA I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,46 8,25 8,85
793 DANAILA D. ALEXANDRA GRUP SCOLAR DARABANI 9,48 8,22 8,85
794 MOTORA M. RUBEN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,71 8 8,85
795 DASCALU C. ROXANA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,5 8,2 8,85
796 CHELARIU D. IOANA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,73 7,97 8,85
797 BOZDOC M. ANEMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,81 7,9 8,85
798 VIZITIU S. MARIA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,4 8,3 8,85
799 HUTU I. CRISTINA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,31 8,4 8,85
800 PACHITARU D. SERGIU-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 9,66 8,05 8,85
801 BRUMARI C. IONUT LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,39 8,32 8,85
802 MARINIUC L. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,14 8,57 8,85
803 SCROBANITA I. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,41 8,3 8,85
804 ADOCHITEI M. CRISTINA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,76 7,92 8,84
805 PATRAS N. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 9,68 8 8,84
806 HORJU C. EMANUELA-BIANCA GRUP SCOLAR DARABANI 9,67 8,02 8,84
807 CHEAZNA S. BOGDAN ION SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 9,02 8,67 8,84
808 MARGINEANU D. DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,57 8,12 8,84
809 UNGUREANU P. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,76 7,92 8,84
810 CRETU M. ROXANA-DENIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,61 8,05 8,83
811 TOMOIAGA L. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,35 8,32 8,83
812 BURAC D. NICOLETA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 9,66 8 8,83
813 SUMANARIU V. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,15 8,52 8,83
814 AROTARITEI T. ANISOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 9,07 8,6 8,83
815 CONDURACHE C. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,09 8,57 8,83
816 TARUS C. ANDREEA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,64 8,02 8,83
817 SPAIUC E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,71 7,95 8,83
818 MOSCALU P. SILVANA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,27 8,4 8,83
819 IFTIME S. SABINA-STEFANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,59 8,07 8,83
820 GURZU V. BIANCA VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,72 7,95 8,83
821 ROMANIUC L. DIMITRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,86 8,8 8,83
822 ROTARIU D. DENISIA SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 9,95 7,72 8,83
823 BUDEANU G. COSMIN MIREL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,82 7,85 8,83
824 BEJENARIU F. OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,45 8,22 8,83
825 CUCURUZAC R. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 9,79 7,87 8,83
826 STRUGARIU S. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,91 7,75 8,83
827 HROMEI C. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 9,66 8 8,83
828 PISLARU D. EMANUELA-SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,95 8,7 8,82
829 ROSCA D. ANAMARIA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,29 8,35 8,82
830 BUTNARU D. DANIELA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,32 8,32 8,82
831 NEMITANU C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,9 7,75 8,82
832 HAGIU D. ELENA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,83 7,8 8,81
833 STOIAN C. IULIAN-CRISTIAN GRUP SCOLAR DARABANI 8,87 8,75 8,81
834 VACARIU F. BIANCA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,35 8,27 8,81
835 PANTEA V. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 9,76 7,87 8,81
836 PADURARIU S. SIMONA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,61 8,02 8,81
837 BEJINARIU V. ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,52 8,1 8,81
838 AIACOBOAEI R. MIHAELA-MONICA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,7 7,92 8,81
839 MIHALCIUC C. CIPRIAN-CODRUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,96 7,67 8,81
840 HARALAMB D. ROBERTA DEMETRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,63 8 8,81
841 SCINTEI D. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 9,81 7,8 8,8
842 LUCA V. GEANINA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,53 8,07 8,8
843 IOSUB P. EDUARD LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,48 8,12 8,8
844 DELEU A. ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,46 8,15 8,8
845 DANALACHE D. TEODOR BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,53 8,07 8,8
846 ALECU R. SEBASTIAN COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,85 7,75 8,8
847 ALEXA – NOROC O. DENISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,01 8,6 8,8
848 TIGANASU V. RAMONA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 9,73 7,87 8,8
849 RUSU D. DANIEL – GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,01 8,6 8,8
850 SACARA C. BEATRICE-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,53 8,05 8,79
851 ISAC C. DRAGOS CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,68 7,9 8,79
852 ROSCA P. ALEXANDRU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,56 8,02 8,79
853 VULPE E. RALUCA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,63 7,95 8,79
854 PIRVU A. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,76 8,82 8,79
855 BURLACU V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,19 8,4 8,79
856 CONDREA O. IULIANA CATALINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,71 7,87 8,79
857 ALUCULESEI M. LUCIAN LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,69 7,9 8,79
858 LIVADARIU G. DRAGOS-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,12 8,47 8,79
859 BEJAN C. MARIA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,86 7,72 8,79
860 HRIMIUC G. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,24 8,35 8,79
861 URSACHI D. ALEXANDRA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 9,58 8 8,79
862 HRISCA M. SABIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,73 8,85 8,79
863 CONSTANTIN M. ROXANA-LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,68 7,9 8,79
864 NECHIFOR C. ADINA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,09 8,5 8,79
865 CONSTANTIN D. FLORINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,7 7,87 8,78
866 DUTCA C. SEBASTIAN VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,39 8,17 8,78
867 ARUSTI V. ANDREI-VIOREL GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,76 7,8 8,78
868 NICSANU F. ALINA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 9,41 8,15 8,78
869 COBELEA V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,5 8,07 8,78
870 NAZARE A. TEOFAN GRUP SCOLAR DARABANI 9,39 8,17 8,78
871 AVASILOAIE M. GEANINA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,45 8,12 8,78
872 CUMPATA C. SORINA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,74 7,82 8,78
873 HUTANU G. MIHAELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,27 8,3 8,78
874 URSU M. MARIAN-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,7 7,87 8,78
875 PONTUS S. DARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,4 8,17 8,78
876 APETREI C. ROBERT-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,11 8,45 8,78
877 BURUIANA M. CARMEN-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,99 7,55 8,77
878 PETRAS D. MARIUS-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 9,78 7,77 8,77
879 RADU F. CARINA MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,23 8,32 8,77
880 CIURARIU ASTEFANOAEI T. XENIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,64 7,9 8,77
881 ACATRINEI M. COSMIN-FLORIN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,69 7,85 8,77
882 ROTARIU I. NARCISA IULIANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,18 8,37 8,77
883 MIHAILA I. LAURA-GEORGIANA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,54 8 8,77
884 BALINEANU I. CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,49 8,05 8,77
885 CHIRIBUTA V. ANDREEA-SIMONA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,88 7,67 8,77
886 TODIREANU G. ANDREEA DANIELA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,33 8,22 8,77
887 UNGUREANU C. CONSTANTIN-ROBERT LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,65 7,9 8,77
888 CAZACU S. ILINCA-CORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,57 7,97 8,77
889 HUIVAN I. ANDREEA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,31 9,22 8,76
890 DUGHILA C. MIHAI BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,76 8,77 8,76
891 CUMPATA M. GEORGIANA SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,63 7,9 8,76
892 TUNSU S. SORINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,76 7,77 8,76
893 BANCESCU C. BIANCA SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,63 7,9 8,76
894 FOCA G. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,97 7,55 8,76
895 SERHEI V. DIANA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,23 8,27 8,75
896 COJOCARIU I. ROXANA-COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,39 8,12 8,75
897 ARAPASU M. STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,16 8,35 8,75
898 PLAMINA I. RAMONA-GABRIELA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,83 7,67 8,75
899 MARDARE G. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,51 8 8,75
900 MATEI C. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,58 7,92 8,75
901 ISTINA V. RAZVAN-COSTIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,34 8,17 8,75
902 MIHAEANU I. OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,75 7,75 8,75
903 SMINTINA C. BIANCA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,81 7,7 8,75
904 COTOVANU I. MIHAELA GEORGIANA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,08 8,42 8,75
905 MECHIS D. MADALINA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,2 8,3 8,75
906 MERTICARIU V. ANDREI NICUSOR SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 9,7 7,8 8,75
907 LEANCA F. IULIANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,59 7,9 8,74
908 POPOVICI S. CRISTINA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,94 7,55 8,74
909 SURDU C. MARIUS ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,63 7,85 8,74
910 HUIAN S. COSMIN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,38 8,1 8,74
911 MARIAN C. ANA MARIA MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,49 8 8,74
912 TURICEANU P. OANA ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,29 8,2 8,74
913 IONESCU A. VALERIU-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,54 7,95 8,74
914 CATARGIU D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,72 7,77 8,74
915 ILAS C. VERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 9,42 8,05 8,73
916 PODOVEI P. ILIE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,25 8,22 8,73
917 SIMION D. CATALIN IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,91 7,55 8,73
918 TIMOFTE M. IONUT EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,47 8 8,73
919 ANDRON N. MITICA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,91 7,55 8,73
920 MUNTEANU S. LARISA-MIHAELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,36 8,1 8,73
921 HAVRILIUC M. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,52 7,95 8,73
922 SUHOTEI I. VLASIA NELI SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 9,37 8,1 8,73
923 PINTEA I. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 9,48 7,97 8,72
924 VITALARIU A. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,52 7,92 8,72
925 LOGHIN S. MIHAELA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,77 7,67 8,72
926 MALES C. MARIA MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,49 7,95 8,72
927 PANCU D. IONUT – ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,83 8,62 8,72
928 BULIGA G. ELENA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,12 8,32 8,72
929 GONTARIU C. ANA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,65 8,8 8,72
930 CRAUCIUC G. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,42 8,02 8,72
931 HUCAI P. EDUARD-MIHAI LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,97 8,47 8,72
932 MARES M. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,62 7,82 8,72
933 STRUNA N. EMANUELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 9,85 7,6 8,72
934 CIUBOTARIU C. NARCISA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,59 7,85 8,72
935 ANTOCE M. ANGELA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,71 7,72 8,71
936 APAVALOAEI R. SMIRA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 9,81 7,62 8,71
937 CAPVERDE T. DENISA IULIANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,71 7,72 8,71
938 CORMAN V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,68 7,75 8,71
939 BOTEZATU V. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,24 8,17 8,7
940 BEZERCU D. SILVIA CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 8,74 8,67 8,7
941 LAZAR N. ELENA-MADALINA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,91 7,5 8,7
942 HURMUZ C. NICOLETA-GEORGIANA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,06 8,35 8,7
943 PANTIRU R. RARES STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,73 8,67 8,7
944 GAMANEATA C. ELENA MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,53 7,87 8,7
945 ALEXA N. CRISTIAN-TIBERIU SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 9,46 7,95 8,7
946 DIACONU C. COSMIN ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,73 8,67 8,7
947 DUDUMAN G. RUBEN-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,05 8,35 8,7
948 URSU S. VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,63 7,77 8,7
949 BEJINARIU P. PETRU SERBAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,69 7,72 8,7
950 PUSCASU V. OTILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 8,9 8,5 8,7
951 ALUCULESEI I. OANA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,69 7,7 8,69
952 FILIP G. DENISIA GEORGEANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,61 7,77 8,69
953 EPURE D. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,08 8,3 8,69
954 ALEXA G. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,71 7,67 8,69
955 DRETCANU M. COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,18 8,2 8,69
956 LUCA C. EUSEBIU SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 8,68 8,7 8,69
957 HUTANU P. SABRINA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,83 7,55 8,69
958 ASLAM D. LIVIA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,52 7,87 8,69
959 CAUNEAC P. RALUCA MADALINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,04 8,35 8,69
960 ONOFREI G. VLAD PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,16 8,22 8,69
961 CHIRIAC M. ALEXANDRA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,62 7,77 8,69
962 HUIAN S. STEFANA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,55 7,82 8,68
963 LEPARDA G. GEORGIANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,85 7,52 8,68
964 TICAN M. MANUELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RADENI 9,85 7,52 8,68
965 CHELARIU R. RENATA CARLA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,52 7,85 8,68
966 TOMNIUC I. DANIELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,54 7,82 8,68
967 URIOC M. SILVIU SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,47 7,9 8,68
968 TURCANU V. ANTONELA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,49 7,87 8,68
969 BRINZAC G. PRISCILA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,65 7,72 8,68
970 OBOROCEANU M. RALUCA ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII ORASENI-DEAL 9,45 7,92 8,68
971 BASAGA C. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 9,66 7,7 8,68
972 BUDEANU I. ELENA-DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,54 7,82 8,68
973 GURAGATA C. DIANA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 8,88 8,47 8,67
974 PUSCASU V. ANDREEA-VIVIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,13 8,22 8,67
975 BARNEA M. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,65 7,7 8,67
976 PINTILIE V. RALUCA ALICE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,52 7,82 8,67
977 DASCALEANU I. MADALINA FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,19 8,15 8,67
978 NISTOR C. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,58 7,77 8,67
979 MANTALUTA I. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 9,09 8,25 8,67
980 SIMINICEANU I. REMUS – GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,08 8,27 8,67
981 RAUTU G. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,58 7,77 8,67
982 PIULEAC C. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,68 7,67 8,67
983 AVASILCAI I. VICTOR-ANDREI COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 8,79 8,55 8,67
984 STINGHERIU F. ANCA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,39 7,95 8,67
985 BALINEANU C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,3 8,05 8,67
986 IRINCIUC D. ALEXANDRA BEATRICE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,5 7,82 8,66
987 ROSU V. LAVINIA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,45 7,87 8,66
988 CRETU C. MIHAELA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,26 8,07 8,66
989 TOPALA V. CASIANA EDERA GRUP SCOLAR COTUSCA 8,46 8,87 8,66
990 IVANESCU A. ANDREI ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,45 8,87 8,66
991 TARUS I. MARIA-IUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,88 7,45 8,66
992 BAIDA N. EMIL-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 9,76 7,57 8,66
993 URSULICA C. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,22 8,1 8,66
994 COROLEA V. FLORINA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 8,79 8,52 8,65
995 COLAC M. MARIA-MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,76 7,55 8,65
996 CHELARIU N. COSMINA – SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,81 8,5 8,65
997 GRIGORUTA P. MONICA-MIHAELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,48 7,82 8,65
998 ANDRISAN M. IRINEL MANOLICA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,59 7,72 8,65
999 STEFURA I. SABINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,56 7,75 8,65
1000 ADASCALITEI C. DANIEL FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,7 7,6 8,65
1001 CHEPTROSU D. DRAGOS-EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,65 7,65 8,65
1002 ANDRIESCU V. VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,33 7,95 8,64
1003 GROZA V. RALUCA-MIHAELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,69 7,6 8,64
1004 HUDESCU N. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,78 8,5 8,64
1005 MUSTEATA O. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,82 7,47 8,64
1006 CHIRIAC F. CLAUDIU-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,29 8 8,64
1007 CALISTRU I. CRINA-CATALINA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,28 8 8,64
1008 BURLACU M. MANUELA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,73 7,55 8,64
1009 MUNTEANU C. DENISA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,22 8,07 8,64
1010 SUSTER F. CRISTINA-MONALISA SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 9,67 7,62 8,64
1011 ARSENIE C. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,01 8,27 8,64
1012 TELISCA I. ANDREEA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 9,81 7,47 8,64
1013 IONESEI C. GABRIEL DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 9,88 7,4 8,64
1014 MANEA F. PAULA MADALINA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,43 7,85 8,64
1015 BRUMA V. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,2 8,07 8,63
1016 FRUNZUC C. MARIA TEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,19 9,07 8,63
1017 MURARIU D. ROXANA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,47 7,8 8,63
1018 SIM P. IOANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,52 7,75 8,63
1019 ALUPOAE R. MAGDALENA GRUP SCOLAR DARABANI 9,09 8,17 8,63
1020 VESEL C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,22 8,05 8,63
1021 SOFRONI C. ALEXANDRA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,34 7,92 8,63
1022 SIMION D. OCTAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,15 8,12 8,63
1023 MURARU S. SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,5 7,77 8,63
1024 COSTIN G. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,29 7,97 8,63
1025 BULANCIA S. DIANA-GABRIELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,62 7,65 8,63
1026 BELDIANU D. ALEXANDRU IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,66 7,6 8,63
1027 ILAU R. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 9,52 7,75 8,63
1028 HARABULA C. GEORGIANA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,37 7,9 8,63
1029 STURZU L. ALEXANDRU MANUEL SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,56 7,7 8,63
1030 AROSOAIE V. RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,39 7,87 8,63
1031 POMIRLEANU C. RAMONA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,5 7,75 8,62
1032 BURLACU D. ANDREEA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,84 7,4 8,62
1033 VISAN C. DENISA GABRIELA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,95 8,3 8,62
1034 IRIMIA-MATEI L. IOANA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,37 7,87 8,62
1035 JOLDESCU G. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,23 8,02 8,62
1036 ABABEI D. DANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,28 7,97 8,62
1037 BAICEANU I. MAGDALENA DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 9,1 8,12 8,61
1038 IFTIMIE C. MADALINA-ELENA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,91 7,32 8,61
1039 PRISACARIU L. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,05 8,17 8,61
1040 CIUBOTARIU C. ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,51 7,72 8,61
1041 PRUTEANU P. MIRCEA GEORGEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,87 8,35 8,61
1042 ANTON D. LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,83 7,4 8,61
1043 NECHITA I. IULIA-DORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,92 7,3 8,61
1044 AGAPI D. AMALIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 9,95 7,27 8,61
1045 CARARI C. DAN-CONSTANTIN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,5 7,72 8,61
1046 MANASTIREANU P. IUSTINA VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,19 8,02 8,6
1047 VIRNA L. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,44 7,77 8,6
1048 MATICIUC S. BIANCA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII AUREL VLAICU AVRAMENI 9,45 7,75 8,6
1049 AVIERITEI A. ANDA-MADALINA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,64 7,57 8,6
1050 LAZAR V. SIMONA IONELA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 8,74 8,47 8,6
1051 MARIN V. BIANCA-IULIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,2 8 8,6
1052 LISENCHI M. ELVIS MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,64 7,57 8,6
1053 DERSCARIU G. ALEXANDRU IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 9,9 7,3 8,6
1054 PUSCASU C. CLAUDIA-SANZIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,09 8,12 8,6
1055 IGNAT G. ELENA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 9,14 8,07 8,6
1056 BURDUJA V. PETRONELA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 9,7 7,5 8,6
1057 RUSU L. ANDREEA MADALINA SCOALA  CORNERSTONE 9,48 7,7 8,59
1058 COTIATA M. ANDREEA-ALEXANDRA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,61 7,57 8,59
1059 GUGOASA C. ALEXANDRA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,33 7,85 8,59
1060 NUTU E. VLAD COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,32 7,87 8,59
1061 TOADER I. CRISTIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,27 7,92 8,59
1062 GROSULEAC I. RALUCA GRUP SCOLAR DARABANI 9,36 7,82 8,59
1063 ACOSTACHIOAIE R. ANDREINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,47 7,72 8,59
1064 NISFOEANU P. PUIU-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,44 7,75 8,59
1065 IFRIM M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,54 7,65 8,59
1066 SPAIUC S. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,57 7,62 8,59
1067 PUSCASU D. CATALINA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 9,68 7,5 8,59
1068 BURDUJA F. ANDREI FLORIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,98 7,2 8,59
1069 HRIMIUC S. PAUL GRUP SCOLAR DARABANI 9,26 7,92 8,59
1070 BIGHEIU V. ILINCA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,3 7,87 8,58
1071 NASTRUT A. COSMINA OTILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,42 7,75 8,58
1072 CRISTACHE N. IOANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,95 8,22 8,58
1073 POPESCU M. ANDREI ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,3 7,87 8,58
1074 APOPI M. ANDREI-ALEXANDRU SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,41 7,75 8,58
1075 ROSCANEANU M. LOREDANA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 9,45 7,72 8,58
1076 SECU C. TEODORA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 9,74 7,42 8,58
1077 ANDREI L. CRISTINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,69 7,47 8,58
1078 DUMITRACHIE F. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,75 8,42 8,58
1079 MANOLE D. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 8,62 8,52 8,57
1080 OLARU I. ALEXANDRA-CLAUDIA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,88 7,27 8,57
1081 STRATEANU I. ELENA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,49 7,65 8,57
1082 SPANACHE F. STEFANIA TATIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,75 7,4 8,57
1083 MURARIU M. ANDREEA-MADALINA GRUP SCOLAR DARABANI 8,93 8,22 8,57
1084 DRON C. MIHAELA GRUP SCOLAR DARABANI 8,84 8,3 8,57
1085 CIMPAN N. ANA-ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,34 7,8 8,57
1086 ZAHARIA I. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,28 7,87 8,57
1087 AMARINEI I. ALEXANDRA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,48 7,67 8,57
1088 ACHITEI I. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 9,7 7,45 8,57
1089 DUTA D. DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,8 8,35 8,57
1090 PADURARIU I. MARINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,67 7,47 8,57
1091 TATARU G. MADALINA COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,44 7,7 8,57
1092 BOGHIAN V. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 9,47 7,67 8,57
1093 VOLOSIN V. BIANCA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,94 7,2 8,57
1094 POPINIUC S. STELIAN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,03 8,12 8,57
1095 RANGA G. SAMUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,47 7,67 8,57
1096 BRESUG M. LUMINITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,05 8,1 8,57
1097 PELIHACI R. DRAGOS SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 9,57 7,57 8,57
1098 TEICULEANU V. ROBERT – CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,04 8,1 8,57
1099 MERCHIDAN A. ANGELICA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,04 8,1 8,57
1100 DOLTU I. SEBASTIAN-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,24 7,9 8,57
1101 DARINGA M. STEFANITA-CLAUDIU GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,8 7,35 8,57
1102 AZOITEI P. ANCA ALEXANDRA SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,16 7,97 8,56
1103 POAMA-NEAGRA P. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,72 7,4 8,56
1104 ANITULESEI I. GEORGE-NARCIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,96 9,17 8,56
1105 MIHAI V. MARIAN LIVIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,31 8,82 8,56
1106 PANCU S. PAULA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,27 7,85 8,56
1107 LEONTE B. MADALINA – ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,86 8,27 8,56
1108 MANOLACHE I. BIANCA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,16 8,97 8,56
1109 ANGHEL I. ELENA-BEATRICE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,72 7,4 8,56
1110 MALUSI M. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,53 7,6 8,56
1111 COSTIUC T. DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,78 8,35 8,56
1112 CASAPU M. VLAD LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,1 8,02 8,56
1113 VATAVU F. IOANA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,35 7,77 8,56
1114 HRENCIUC V. GEORGIANA-LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,65 7,47 8,56
1115 IACOB G. GEORGIANA MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 9,97 7,15 8,56
1116 COSMAN V. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,52 7,6 8,56
1117 STURZU L. ALEXANDRA MANUELA SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,52 7,6 8,56
1118 PALALAE G. GINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,61 7,5 8,55
1119 STRUGARIU G. CONSTANTIN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,55 7,55 8,55
1120 IURIA M. LORENA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 9,4 7,7 8,55
1121 SCARLII V. ANDREEA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,43 7,67 8,55
1122 RINDASU D. DUMITRU CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,7 8,4 8,55
1123 LEONTE D. ALEXANDRU GRUP SCOLAR DARABANI 8,13 8,97 8,55
1124 OBADA B. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE V-VIII NASTASE 9,81 7,3 8,55
1125 TEHLEANU D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,25 7,85 8,55
1126 AGAVRILOAIE I. ROXANA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 9,51 7,6 8,55
1127 AMARINEI D. DIANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,76 7,32 8,54
1128 VULTUR C. BELA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,07 8,02 8,54
1129 URSU B. ROXANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,97 8,12 8,54
1130 URSACHE C. CLAUDIA-MIHAELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,83 7,25 8,54
1131 EPUREANU N. IULIANA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,74 7,35 8,54
1132 TEMNEANU G. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,83 8,25 8,54
1133 FLOREA S. ANDRA SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,73 8,35 8,54
1134 IACOBITA C. ELISA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,52 8,57 8,54
1135 TEODORESCU C. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,48 7,6 8,54
1136 VLADIANU M. LIDIA VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,74 7,35 8,54
1137 COZARIUC I. ANDREEA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,36 7,72 8,54
1138 UNGUREANU F. ANDRA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,09 8 8,54
1139 GRANCEA S. ALEXANDRU-OVIDIU-CEZAR GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,75 7,32 8,53
1140 SULEA D. DRAGOS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,32 7,75 8,53
1141 TEOANU V. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,67 7,4 8,53
1142 PADURARU I. COSMIN MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,79 7,27 8,53
1143 VICIRIUC M. ADELINA-STEFANA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,84 7,22 8,53
1144 FROICU M. DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,32 7,75 8,53
1145 MACOVEI C. COSMIN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,1 7,95 8,52
1146 IGNAT C. ALEXANDRA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,62 7,42 8,52
1147 PALADE C. OCTAVIAN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,88 8,17 8,52
1148 SCRIBA M. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,07 7,97 8,52
1149 STRUGARU -. ALEXANDRU-RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,74 7,3 8,52
1150 SAVIN V. RAMONA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,45 7,6 8,52
1151 BEJINARIU M. RAMONA-MIHAELA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,22 7,82 8,52
1152 SUMANARIU C. ROXANA-LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,29 7,75 8,52
1153 BEJINARIU C. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,02 8,02 8,52
1154 ABABEI G. TEODORA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,93 8,12 8,52
1155 MODREAN V. GEORGE LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,3 7,75 8,52
1156 MITOSERIU G. CONSTANTIN COSMIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,33 7,7 8,51
1157 SPAIUC S. IULIAN-CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,36 7,67 8,51
1158 VIERIU I. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,87 8,15 8,51
1159 AIVANESEI G. ADRIANA AURA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,07 7,95 8,51
1160 BAHNA M. MIHAI MARIUS LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,36 7,67 8,51
1161 MIRON C. LOREDANA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,22 7,8 8,51
1162 DOBINCIUC I. FLORIN GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,6 7,42 8,51
1163 ASURDOAIE P. ALEXANDRU CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,58 7,45 8,51
1164 HORODEA D. DANIELA-ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,51 7,52 8,51
1165 MACOVEI I. SEBASTIAN ILIE LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,36 7,67 8,51
1166 ANDREI L. BEATRICE-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,19 7,82 8,5
1167 MUNTEANU D. GHEORGHE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,23 7,77 8,5
1168 ANTONESEI S. CLAUDIU-ALIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,96 8,05 8,5
1169 AHIRHILIGITEI S. MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 9,66 7,35 8,5
1170 MOLDOVANU M. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,23 7,77 8,5
1171 CIUCUR V. ALINA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,08 7,92 8,5
1172 HUTANU V. OANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,79 7,22 8,5
1173 IORDACHEL D. GEORGIANA-LIVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,56 8,45 8,5
1174 AMOASEI M. BIANCA-SORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,38 7,62 8,5
1175 LULCIUC -. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,34 7,65 8,49
1176 ARSENE M. SILVIA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,29 7,7 8,49
1177 BULIGA V. MADALINA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,79 8,2 8,49
1178 BULGARIU S. SORINA-DUMITRITA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,83 7,15 8,49
1179 ANASTASIEI D. DUMITREL-VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,11 7,87 8,49
1180 UNGUREANU V. CRINA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 9,68 7,3 8,49
1181 ROTARIU G. ALEXANDRU IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,52 7,47 8,49
1182 MACSINIUC O. BIANCA PETRONELA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,41 7,57 8,49
1183 MIRAUTI C. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,74 8,25 8,49
1184 CUCU D. PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,89 8,1 8,49
1185 ATOMEI N. CATALINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,76 7,22 8,49
1186 GURAU E. CONSTANTIN CORNELIU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,59 7,4 8,49
1187 FLORESCU-CARUCERIU D. DENISE-LAYLA SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 9,44 7,55 8,49
1188 NICORICI I. ANDREI-NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,17 7,82 8,49
1189 PINZARIU V. ADRIANA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,99 8 8,49
1190 CONSTANCIUC G. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,47 7,52 8,49
1191 LULCIUC -. COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,3 7,67 8,48
1192 ANECHI G. MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,11 7,85 8,48
1193 GONTINEAC M. GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,49 7,47 8,48
1194 HOLBURA I. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,77 8,2 8,48
1195 BORDIEANU C. ANCA DOINA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,06 7,9 8,48
1196 LUMINITA N. AMALIA-ISABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,76 7,2 8,48
1197 CIOBANU S. CRISTINA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,72 7,25 8,48
1198 HAIVAS C. VIOREL-MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,75 8,22 8,48
1199 FURTUNA L. LAURIAN-MARIAN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,54 8,42 8,48
1200 LIVADARIU C. ANAMARIA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,41 7,55 8,48
1201 TURCANU C. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,24 7,72 8,48
1202 TOSCUTA I. GHEORGHE BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,37 7,6 8,48
1203 BRATU I. ANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,08 7,87 8,47
1204 COLAC M. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 8,69 8,25 8,47
1205 SANDU N. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,03 7,92 8,47
1206 NECHIFOR L. EDUARD MARIAN GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,32 7,62 8,47
1207 STEFURA M. ADELIN MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,6 8,35 8,47
1208 CIOTIR C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,38 7,57 8,47
1209 BAHRIN C. CATALINA ELENA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,27 7,67 8,47
1210 MOSNEAGU S. ALEXANDRU IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MANASTIRENI 9,35 7,6 8,47
1211 AVASILOAIE I. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 8,9 8,05 8,47
1212 HILIUTA COSMIN I. ANDRADA DUMITRITA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,34 7,6 8,47
1213 IRICIUC I. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,15 7,8 8,47
1214 BULMAGA V. VLADIMIR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,49 7,45 8,47
1215 BALASANU V. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 9,53 7,42 8,47
1216 MAFTEI N. DELIA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 8,52 8,42 8,47
1217 ANUSCA C. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 9,24 7,7 8,47
1218 AMOASEI C. EDUARD-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,03 7,92 8,47
1219 PINTILEI M. MADALINA ANCUTA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,13 7,82 8,47
1220 TATAR V. ANDREAS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,22 7,72 8,47
1221 VACAREANU C. CERASELA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,82 7,12 8,47
1222 BORDIANU G. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 9,49 7,45 8,47
1223 MAICARIU A. DELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 9,45 7,5 8,47
1224 VIERU I. ROXANA MADALINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,92 8 8,46
1225 LACUSTA M. FLORINELA-MIHAELA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,17 7,75 8,46
1226 ZEGREA V. CRINA EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,02 7,9 8,46
1227 ANICULAESEI M. MIHAI-ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,32 7,6 8,46
1228 ILUC O. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,57 7,35 8,46
1229 BERBUNSCHI D. ELENA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,85 7,07 8,46
1230 HALUCA C. CEZARA-ANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,8 8,12 8,46
1231 BRUMARI I. DIANA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PATRIARHUL TEOCTIST” TOC 9,17 7,75 8,46
1232 HARABULA V. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,12 7,8 8,46
1233 COJOCARU A. CLAUDIU NECULAI SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 8,33 8,6 8,46
1234 BADARAU I. ANDREI-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,48 7,45 8,46
1235 MOLOCEA R. COSMIN COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,57 7,35 8,46
1236 PRODAN T. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,76 7,17 8,46
1237 AILENI C. ANDREI CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,08 7,85 8,46
1238 IVASUC R. MADALINA-MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,73 7,2 8,46
1239 PETREA C. AMAR CORNEL LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,98 7,95 8,46
1240 BALAUCA N. DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,51 7,42 8,46
1241 AURSULESA C. DANIELA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,09 7,82 8,45
1242 PELIHACI P. MIRUNA-ANDRA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,74 8,17 8,45
1243 HOBJILA R. MARIA-IULIANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,23 7,67 8,45
1244 UNGUREANU L. GABRIELA-LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,56 7,35 8,45
1245 BOSTAN G. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,99 7,92 8,45
1246 LUNGU I. VALENTIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,38 7,52 8,45
1247 UNGUREANU C. MIHAELA ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,7 8,2 8,45
1248 BUTNARIU E. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,98 7,92 8,45
1249 VISEN C. OVIDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,51 7,4 8,45
1250 MATEI I. DRAGOS IONUT GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,23 7,67 8,45
1251 CABULCA V. LAVINIA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,19 7,72 8,45
1252 TINTEANU I. ADY REMUS SCOALA CU CLASELE V-VIII PANAITOAIA 9,83 7,07 8,45
1253 IVANESCU C. VLAD ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,12 7,77 8,44
1254 PURUSNIUC O. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,06 7,82 8,44
1255 CRETU M. ELENA-NARCISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,13 7,75 8,44
1256 SUMANARIU V. IULIANA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,66 7,22 8,44
1257 ILASI G. MEDEEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,61 7,27 8,44
1258 NITULEAC F. BIANCA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,18 7,7 8,44
1259 COJOCARIU V. NICOLETA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,72 8,17 8,44
1260 ADASCALITI C. CATALINA ANDRADA SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 8,54 8,35 8,44
1261 TIHU I. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,49 7,4 8,44
1262 VREME C. CATALINA ANDA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 9,57 7,32 8,44
1263 AIORDACHIOAEI D. DENISA – LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,78 8,1 8,44
1264 ZAHARIA I. DIANA-COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 8,81 8,07 8,44
1265 TANASA C. LOREDANA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,52 7,35 8,43
1266 TURTA L. DUMITRITA-MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII MIHALASENI 9,41 7,45 8,43
1267 FRUNZUC C. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,22 8,65 8,43
1268 ROMAN I. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,85 8,02 8,43
1269 ICHIM D. ANABELA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,76 8,1 8,43
1270 MAXIM C. VALERICA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 9,27 7,6 8,43
1271 PRODAN I. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 9,19 7,67 8,43
1272 HUIAN C. ANDREEA-FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 9,06 7,8 8,43
1273 DRETCANU C. LOREDANA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,5 7,37 8,43
1274 ABABEI S. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,06 7,8 8,43
1275 OLARIU D. DIANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,19 7,67 8,43
1276 BURCEAG G. EVELYNA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,25 7,62 8,43
1277 TELISCA V. CLAUDIU VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 9,1 7,77 8,43
1278 BALTA M. RADU-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9 7,87 8,43
1279 ANDREI M. MARCEL-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 8,96 7,9 8,43
1280 APETRI M. CORINA-MARILENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,37 7,5 8,43
1281 BOSINCEANU I. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,47 7,4 8,43
1282 ZETU F. SIMONA ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,12 7,75 8,43
1283 DUPAC V. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,86 8 8,43
1284 POPOVICI P. BIANCA-NICOLETA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,43 7,42 8,42
1285 DANILA F. RAZVAN MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,52 8,32 8,42
1286 IUSTIN G. ALEXANDRA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,84 8 8,42
1287 BELEHUZI M. ANA MARIA GRUP SCOLAR COTUSCA 8,87 7,97 8,42
1288 BABII V. STEFANICA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,83 8,02 8,42
1289 REDINCIUC V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,13 7,72 8,42
1290 BELDIANU M. VLAD MARCEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,55 7,3 8,42
1291 MILIAN I. IONEL SABIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,73 7,12 8,42
1292 CHISCARU T. LAVINIA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,34 7,5 8,42
1293 LIVADARIU V. DIANA MARILENA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,56 7,27 8,41
1294 BEJINARIU M. LAVINIA-MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,7 7,12 8,41
1295 DIRVARIU M. MADALINA VASILICA GRUP SCOLAR COTUSCA 8,83 8 8,41
1296 SOLTUZU C. ALEXANDRA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 8,67 8,15 8,41
1297 GHEBAN P. ANA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9 7,82 8,41
1298 ZADOVEI I. CATALIN DUMITREL SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,16 7,67 8,41
1299 GRIGORE C. ANDREI SCOALA CU CLASELE V-VIII PANAITOAIA 9,82 7 8,41
1300 NISTOR D. PAUL-OCTAVIAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,41 7,42 8,41
1301 LUCA C. CLAUDIU-COSTINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,22 7,6 8,41
1302 DELEU A. ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,35 7,47 8,41
1303 PINTILEI I. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,09 7,72 8,4
1304 CULISNIUC F. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 8,84 7,97 8,4
1305 BADILITA M. AURORA-LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,06 7,75 8,4
1306 MUNTEANU N. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,3 7,5 8,4
1307 AMAXIMOAIEI V. ANDREI GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,26 7,55 8,4
1308 TURCANU V. CLAUDIU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NICSENI 9,71 7,1 8,4
1309 PANAINTE C. AMALIA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,64 7,17 8,4
1310 MAXIM A. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,85 6,95 8,4
1311 HOFMAN M. ALINA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,51 7,3 8,4
1312 MINCU C. DANIELA-FLAVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,44 7,37 8,4
1313 AMARIEI C. LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,56 8,22 8,39
1314 BEJINARIU N. MIRABELA NICOLETA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,09 7,7 8,39
1315 SURDU V. DAVID ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,34 7,45 8,39
1316 BULBUC F. ANDREI COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,87 7,92 8,39
1317 APOSTOL C. COSMIN CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,37 7,42 8,39
1318 LUCA C. EMANUEL-MIREL GRUP SCOLAR DARABANI 8,91 7,87 8,39
1319 RAUTU I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,78 8 8,39
1320 VETTOR G. STEFAN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,76 7,02 8,39
1321 SULITANU A. BETUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 9,03 7,75 8,39
1322 CALIMANDRUC G. DUMITRU SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,54 7,25 8,39
1323 MURARIU I. RALUCA LAVINIA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,81 6,97 8,39
1324 BRADU M. ROXANA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,36 7,42 8,39
1325 ROSETI L. CRISTI EUSEBIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,44 7,35 8,39
1326 MOROSANU C. ANDREEA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,51 7,27 8,39
1327 CISLARIU D. COSMIN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,42 7,37 8,39
1328 JIJIE G. GEORGE-CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,17 7,6 8,38
1329 HORODINCA D. IOANA-CALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,35 7,42 8,38
1330 PINZARIU D. LACRAMIOARA GRUP SCOLAR COTUSCA 8,8 7,97 8,38
1331 CIOBANU C. RAMONA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,21 7,55 8,38
1332 MELINTE A. COSMIN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,37 7,4 8,38
1333 PRISACARIU C. MADALINA EUGENIA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 9,84 6,92 8,38
1334 AROBOAIEI I. ISABELLE LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,59 7,17 8,38
1335 FOCA S. ANDREEA CATI SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 9,51 7,25 8,38
1336 APOSTOL P. DAIANA PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 9,66 7,1 8,38
1337 IBANISTEANU V. ANDREEA-MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 8,4 8,37 8,38
1338 BUDACA I. DELIA – ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,29 8,47 8,38
1339 PLUTARIU C. CRISTINA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 9,04 7,72 8,38
1340 VIERIU M. VLADUT IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 9,49 7,27 8,38
1341 MURARIU M. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,42 7,32 8,37
1342 AXINTE D. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,45 7,3 8,37
1343 CARCALET N. NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 9,09 7,65 8,37
1344 APASCARITEI F. TOBIAS RAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,13 7,62 8,37
1345 SALARU M. LARISA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,15 7,6 8,37
1346 TEIOSANU I. ALEXANDRU GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,33 7,42 8,37
1347 VORONEANU C. GEORGIANA MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,87 7,87 8,37
1348 GURALIUC D. ANDREEA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,68 7,07 8,37
1349 BESLEAGA M. FLORINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 9,83 6,92 8,37
1350 SUHAREANU V. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,35 7,4 8,37
1351 UNGUREANU C. COSMIN SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,45 7,3 8,37
1352 STRUNGARIU L. ANDREI-MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9 7,75 8,37
1353 PETROVICI C. CATALIN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,43 8,32 8,37
1354 ZAHARIA N. SINZIANA-CODRUTA GRUP SCOLAR DARABANI 8,13 8,62 8,37
1355 NITU C. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,62 8,12 8,37
1356 GALAN I. CRINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 8,27 8,45 8,36
1357 GLISA I. MARIA-MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,11 7,62 8,36
1358 GROZA D. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,32 7,4 8,36
1359 MAXIM ALEXUTA C. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 8,82 7,9 8,36
1360 ONUTA V. EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 9,31 7,42 8,36
1361 AMURSOAE R. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,76 7,97 8,36
1362 PLESCACIUC M. MIHAI-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 9,31 7,42 8,36
1363 SANDU D. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 9,36 7,37 8,36
1364 FERARU P. FANTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,51 7,22 8,36
1365 MURARIU I. MIHAELA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,63 7,1 8,36
1366 LEONTE I. ANDRA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,38 7,35 8,36
1367 PRICOP I. ALEXANDRU-SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,2 7,52 8,36
1368 POTERAS M. SANZIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 TUDORA 9,31 7,42 8,36
1369 STIGLET C. ANDREEA COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,43 7,3 8,36
1370 CRAINICIUC C. AURA RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,3 8,4 8,35
1371 JURAVLEA C. MIHAIL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,46 8,25 8,35
1372 PUIU C. GINA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI 9,94 6,77 8,35
1373 BALNSCHE D. ANDREIA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,99 7,72 8,35
1374 TRAGLA N. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 9,66 7,05 8,35
1375 CIRITEL D. FLORENTINA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 8,35 8,35 8,35
1376 CIOBANASU C. OANA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,41 7,3 8,35
1377 DASCALEAC C. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,2 7,5 8,35
1378 DANILIUC M. FLORINA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 9,57 7,12 8,34
1379 RAU V. LOREDANA SORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BORZESTI 9,62 7,07 8,34
1380 URSACHE C. ELENA ALINA SCOALA  CORNERSTONE 8,82 7,87 8,34
1381 SIRBU N. STEFANA AMANDA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,24 7,45 8,34
1382 SURUGIU G. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,21 7,47 8,34
1383 MADON C. CRISTINA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,12 7,57 8,34
1384 HAGIU V. ANDREI GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,88 6,8 8,34
1385 MATEI C. ANDREEA OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOROLEA 9,68 7 8,34
1386 DRON D. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 8,82 7,87 8,34
1387 DOBRINCU M. ALEXANDRA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,11 7,57 8,34
1388 HUZUM D. ANDREEA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,81 6,87 8,34
1389 GROSU M. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,36 7,32 8,34
1390 MACOVEI M. LOREDANA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII LOZNA 9,42 7,27 8,34
1391 AXINTE D. BOGDAN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9 7,67 8,33
1392 COJOCARIU G. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 9,27 7,4 8,33
1393 BUDINSCHI D. OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII MIHALASENI 9,42 7,25 8,33
1394 MURARIU V. FABIAN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,46 8,2 8,33
1395 BALTATU D. DANUTA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,99 8,67 8,33
1396 MIHALACHE L. RAZVAN-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,05 7,62 8,33
1397 MALES I. CRISTINA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,84 7,82 8,33
1398 DAICU I. DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,99 7,67 8,33
1399 TOPALA N. LUIZA ISABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,86 7,8 8,33
1400 BORS G. FLORIN GHEORGHE SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,77 7,9 8,33
1401 VISILEAN V. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,59 7,07 8,33
1402 AGRIGOROAEI A. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,54 7,12 8,33
1403 HEGHIS I. MADALINA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,19 7,47 8,33
1404 BIZGAN C. ALEXANDRA DAIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,44 7,22 8,33
1405 TIREAN D. DANUT-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 9,37 7,3 8,33
1406 PINTILEI L. PAULA NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,24 7,4 8,32
1407 CARCEANU G. LAVINIA-RODICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 8,17 8,47 8,32
1408 ALEXOAE D. PETRONELA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 9,29 7,35 8,32
1409 TRIFAN M. DENIS ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 8,4 8,25 8,32
1410 MAFTEI F. ALEXANDRA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,83 7,82 8,32
1411 EPURE M. RAZVAN ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,84 7,8 8,32
1412 ZBUGHIN F. DANUT GHEORGHE GRUP SCOLAR COTUSCA 8,73 7,92 8,32
1413 MUNTEANU V. DUMITRITA-MIHAELA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,83 6,82 8,32
1414 BURDUJA V. ELIZA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,98 7,67 8,32
1415 BINTIUC D. ROXANA ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,63 7,02 8,32
1416 BURLACU M. MIHAI ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,19 8,45 8,32
1417 MAXIM E. PAULA-ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 9,65 7 8,32
1418 VOLINSCHI S. MIHNEA-SERBAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,1 7,55 8,32
1419 DANALACHE I. ROXANA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,05 7,6 8,32
1420 NICULAU V. DENIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 9,44 7,2 8,32
1421 LUCHIAN C. COSMIN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,97 7,67 8,32
1422 HRINCIUC C. DAVID DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 8,52 8,12 8,32
1423 HONCERIU M. ANDREI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,29 7,35 8,32
1424 PRICOPE V. MARIUS SCOALA  CORNERSTONE 9,23 7,42 8,32
1425 CHEBAC M. ALEXANDRU MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,29 7,35 8,32
1426 COSTRAS V. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,5 8,12 8,31
1427 POPOVICI M. ANDREEA BIANCA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,05 7,57 8,31
1428 ANDRIESCU M. CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 9,17 7,45 8,31
1429 AROTARITEI F. ANDREI IOAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,86 7,77 8,31
1430 MAIDANIUC V. CLAUDIA COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 9,68 6,95 8,31
1431 SOARE I. LEONAS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 8,86 7,77 8,31
1432 MIRONESCU I. ANCUTA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,12 7,5 8,31
1433 PURUSNIUC G. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,83 7,8 8,31
1434 URIESI C. MADALINA-FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 9,56 7,07 8,31
1435 MAXIM I. PETRONELA-CORNELIA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,67 6,95 8,31
1436 ATANASOAI G. ADELINA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,46 7,17 8,31
1437 CAITAN-SPULBER C. CRISTINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,63 7 8,31
1438 TURCA C. CLAUDIA-ROXANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,15 7,47 8,31
1439 MACOVEI P. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,57 7,05 8,31
1440 PUIU I. MIHAELA CORNELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,15 7,47 8,31
1441 BESLEAGA T. MARIA LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,97 7,65 8,31
1442 ACASANDREI D. ANDREEA-ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,13 7,5 8,31
1443 BALTAG C. IONELA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDANESTI 9,61 7,02 8,31
1444 MIHAI S. CATALIN GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,78 7,82 8,3
1445 FRUNZA C. AGNES VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,34 7,27 8,3
1446 CRISTACHE N. ELENA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,83 7,77 8,3
1447 MURGU C. ELENA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,34 7,27 8,3
1448 MAXIM S. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,18 7,42 8,3
1449 NEACSU C. BIANCA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 9,16 7,45 8,3
1450 AFALTER A. MADALINA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 9,08 7,52 8,3
1451 PINTILEI G. ALEXANDRU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,63 6,97 8,3
1452 MAFTEI G. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,3 7,3 8,3
1453 ANDREESCU M. LUISIAN CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,34 7,25 8,29
1454 SPIRIDON V. MADALINA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 9,54 7,05 8,29
1455 AIRIMITOAIE C. SEBASTIAN-VLAD LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,73 7,85 8,29
1456 TUDOSE I. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 8,39 8,2 8,29
1457 VASILINIUC C. ADELINA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,67 7,92 8,29
1458 SURUBARIU C. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,81 7,77 8,29
1459 AVORNICESEI D. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 8,91 7,67 8,29
1460 VRINCEANU V. SIMONA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,78 6,8 8,29
1461 CIUBOTARIU V. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,14 7,45 8,29
1462 PROCA M. FLORINA LENUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,09 7,5 8,29
1463 HALCEANU I. MARIA-MAGDALENA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,12 7,47 8,29
1464 IONICESCU I. ALIN MARIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,52 7,07 8,29
1465 FILIP M. CRISTIAN-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,89 6,7 8,29
1466 GAFTON M. MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,27 8,32 8,29
1467 ROTARIU V. DUMITRU – DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,73 7,85 8,29
1468 IFTODE P. GABRIEL-VIOREL SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,52 7,07 8,29
1469 PINTILIE D. SEBASTIAN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII TEOFIL VALCU HANESTI 9,06 7,52 8,29
1470 PRICOPE V. VIOREL IONUT SCOALA  CORNERSTONE 8,51 8,05 8,28
1471 AFRASINEI I. RAZVAN EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,47 8,1 8,28
1472 VICHIRIUC P. ALEXANDRA-RALUCA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,6 6,97 8,28
1473 ANGHELACHE L. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,59 7,97 8,28
1474 FLOREA V. VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 9,44 7,12 8,28
1475 GHEORGHIU R. CRISTIAN-VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,07 7,5 8,28
1476 BUNDUC D. ROBERT MARIAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,41 7,15 8,28
1477 RUSU V. VALENTIN-OVIDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,26 7,3 8,28
1478 MEGLEA I. IULIA-ELIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,93 7,62 8,27
1479 MALUSI V. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 8,38 8,17 8,27
1480 DANILA L. RALUCA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,79 7,75 8,27
1481 BORDIANU O. MADALINA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,92 7,62 8,27
1482 GRUNZU V. GEANINA-ROXANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,73 6,82 8,27
1483 ROSU M. MARIAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 9,62 6,92 8,27
1484 PISLARIU V. ELENA-VIORICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,72 6,82 8,27
1485 APETREI C. DEBORA-SANDY SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,82 6,72 8,27
1486 INSURATELU I. OVIDIU GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,49 8,05 8,27
1487 LINGURARIU I. IONUT SCOALA CU CLASELE V-VIII NASTASE 9,54 7 8,27
1488 HUTANU D. DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 8,9 7,65 8,27
1489 MORCOV I. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,8 7,75 8,27
1490 MOROSANU P. PETRU-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,24 7,3 8,27
1491 LUCA G. ROXANA CODRUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 9,17 7,37 8,27
1492 URSULEANU E. IOANA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,25 7,3 8,27
1493 CISLARIU I. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,96 6,57 8,26
1494 MATEI C. MIHAELA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,05 7,47 8,26
1495 ANTON S. ANDREEA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,2 7,32 8,26
1496 PANAINTE I. IOANA NUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,47 7,05 8,26
1497 LUMAICU M. SILVIU-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,97 7,55 8,26
1498 DIACONU D. COSMIN-MARIAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,12 7,4 8,26
1499 SERPE G. CERASELA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,46 7,07 8,26
1500 RUSU G. CRISTIAN VALERICA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,47 7,05 8,26
1501 ZAPOROJAN S. ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,11 7,42 8,26
1502 URSACHE I. PETRONELA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,46 8,07 8,26
1503 VASILINIUC S. IULIANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 8,71 7,8 8,25
1504 BIDASCA M. BOGDAN-IONUT LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,73 7,77 8,25
1505 ALEXUC A. BIANCA-PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,14 7,37 8,25
1506 LAVRINCIUC S. COSMIN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,9 7,6 8,25
1507 TOFAN O. CEZARA-CRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,34 7,17 8,25
1508 CRONT I. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,39 7,12 8,25
1509 PUSCASU M. IONUT MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 9,26 7,25 8,25
1510 OLARIU V. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,65 6,85 8,25
1511 MAFTEI V. ADRIAN ILIE SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,33 7,17 8,25
1512 BALTAG C. ANDREI-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 8,89 7,62 8,25
1513 ANDRONACHI V. PETRONELA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,96 7,55 8,25
1514 LEIZERIUC D. CRISTIAN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,45 7,05 8,25
1515 UNGUREANU V. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 9,23 7,27 8,25
1516 HRISCU M. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 9,34 7,17 8,25
1517 AICOBOAE P. ROXANA-VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,31 7,2 8,25
1518 POPOVICI D. NAOMI LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,26 7,22 8,24
1519 HRITUC D. ANDREI COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,19 7,3 8,24
1520 CHIRIBUTA N. ANCA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 8,46 8,02 8,24
1521 IRIMESCU G. GEORGIANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,48 8 8,24
1522 APOPEI V. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MANASTIRENI 9,33 7,15 8,24
1523 PASCAR R. DRAGOS MARIUS COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 8,86 7,62 8,24
1524 AROBOEI C. RAMONA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,54 6,95 8,24
1525 PELINESCU L. FLORENTINA-ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 9,47 7,02 8,24
1526 CONDRUC I. RALUCA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,41 7,07 8,24
1527 MATEI C. EDUARD-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,61 7,87 8,24
1528 SANDU C. ANDREEA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,12 7,35 8,23
1529 UNGUREANU V. DIANA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 8,91 7,55 8,23
1530 VORNICU N. DUMITRITA-MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RADENI 9,32 7,15 8,23
1531 RIPICEANU R. RAISA MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,7 6,77 8,23
1532 TIPA F. MARIUS LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,21 7,25 8,23
1533 LEOCO M. MADALINA SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,31 7,15 8,23
1534 RASCARACHE G. BIANCA-ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,09 7,37 8,23
1535 TUDOSA D. IRINA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,5 6,97 8,23
1536 VICOVEANU D. DAVID PETRE COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 8,64 7,82 8,23
1537 VACARU C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,97 7,5 8,23
1538 ERDIC D. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9 7,47 8,23
1539 ALEXUC C. CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 9,65 6,82 8,23
1540 ICHIM C. ALEXANDRA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,2 7,27 8,23
1541 COJOCARIU S. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,36 7,1 8,23
1542 UNGUREANU L. VALENTINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8,62 7,85 8,23
1543 SPATAREANU M. EMANUELA FELICIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,09 7,37 8,23
1544 MAFTEIOV C. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICSENI 9,45 7 8,22
1545 JUGARIU I. SAMUEL SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 8,64 7,8 8,22
1546 MELINCIUC V. CEZAR-SERBAN LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,67 7,77 8,22
1547 ANITOAE C. CONSTANTIN-FLORIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,19 7,25 8,22
1548 PADURARU V. MARINA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 9,1 7,35 8,22
1549 ALEXA C. CIPRIAN IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,07 7,37 8,22
1550 FOCA-WOLANSKI E. ANDREEA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,14 7,3 8,22
1551 ANDRICI V. ANDREEA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,29 7,15 8,22
1552 BUTNARU C. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,79 7,65 8,22
1553 NITU V. IRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,47 6,97 8,22
1554 CALIMAN D. CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,75 6,7 8,22
1555 IORDACHESCU R. CIPRIAN NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,89 7,55 8,22
1556 CRIHAN G. MARIANA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,33 7,1 8,21
1557 BERBINSCHI L. CATALIN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,07 7,35 8,21
1558 BUTNARIU F. SEBASTIAN FLORIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,38 8,05 8,21
1559 DRETCANU D. IULIANA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,26 7,17 8,21
1560 FOCSA N. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 8,91 7,52 8,21
1561 ARICIUC C. RAZVAN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,38 7,05 8,21
1562 CABULCA D. IULIA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 9,32 7,1 8,21
1563 RUSU I. ELENA – FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,71 7,72 8,21
1564 LUPU D. ALEXANDRU-MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 9,75 6,67 8,21
1565 ALISTAR P. DELIA ANAMARIA GRUP SCOLAR COTUSCA 8,43 8 8,21
1566 FLORIA R. GABRIEL MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,73 6,7 8,21
1567 MAXIM P. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII ORASENI-DEAL 9 7,42 8,21
1568 GAVRILUTA D. DANIELA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,6 7,82 8,21
1569 JURAVLE C. TABITA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,08 7,32 8,2
1570 NEDELCU P. GABRIEL BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,65 7,75 8,2
1571 TIPRIGAN L. GABRIEL CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,68 7,72 8,2
1572 BOBOC C. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 9,24 7,17 8,2
1573 MAZAREANU C. PETRUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 9,71 6,7 8,2
1574 BALAN S. DIANA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII BRAESTI 9,36 7,05 8,2
1575 CHIORESCU C. ALEXANDRA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,73 7,67 8,2
1576 GRAMISTEANU C. DRAGOS CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 8,51 7,9 8,2
1577 AIONICESEI G. LUCIAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 8,85 7,55 8,2
1578 BUTNARU L. SERBAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 8,96 7,42 8,19
1579 TISOVEANU C. CAMELIA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 8,99 7,4 8,19
1580 BIRSAN R. VALENTINA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,44 6,95 8,19
1581 ABABEI R. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,17 7,22 8,19
1582 ARHIP M. MIHAI ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,54 7,85 8,19
1583 BOGHEAN I. STEFANA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 8,52 7,87 8,19
1584 HUTU M. NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,02 7,37 8,19
1585 AIFTINCAI P. MARIAN-PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 9,51 6,87 8,19
1586 TANASA M. ANDREI-CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 9,39 7 8,19
1587 DASCALU M. ROXANA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 9,54 6,82 8,18
1588 VIERU I. MARIA-MAGDALENA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,1 7,27 8,18
1589 DUBIT V. ILIE SAMUIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,49 7,87 8,18
1590 ROSCA V. RARES-MARIAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,31 7,05 8,18
1591 DEDILIUC C. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,52 6,85 8,18
1592 LAZAR N. GEORGIAN-SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,72 7,65 8,18
1593 SAVIUC M. OANA MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,26 7,1 8,18
1594 UNGUREANU M. ANDREI GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TEOFIL VALCU HANESTI 9,07 7,3 8,18
1595 BOSTAN G. IULIA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,02 7,35 8,18
1596 SCUTELNICU D. IONUT-EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,74 7,62 8,18
1597 UNGUREANU D. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,05 7,32 8,18
1598 FAGADAU G. GHEORGHE-CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 9,17 7,2 8,18
1599 MOSNEAGU N. MANUELA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,31 7,05 8,18
1600 COSMECI L. CRISTINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,49 6,87 8,18
1601 ATOMEI N. ADELINA TINCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,51 6,85 8,18
1602 AMARIE D. DUMITRITA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,75 7,62 8,18
1603 ROBU T. IULIA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,34 7 8,17
1604 MURSA M. IOANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,28 7,07 8,17
1605 GASPAREL S. ANDREI STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,05 7,3 8,17
1606 DUMITRIU C. DIANA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 9,44 6,9 8,17
1607 TABULTOC M. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,07 7,27 8,17
1608 RADU M. CORNELIA-ALEXANDRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,44 6,9 8,17
1609 RUJOIU R. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,18 7,17 8,17
1610 SCRIPCARIU I. BOGDAN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,64 6,7 8,17
1611 ILIE D. STEFANIA DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,78 7,57 8,17
1612 DUMITRIU V. AMALIA-DANIELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,49 6,85 8,17
1613 VATAMANU P. ADRIAN-VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,22 7,12 8,17
1614 CHELARU V. VALENTINA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,67 7,65 8,16
1615 TARINT V. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,27 7,05 8,16
1616 TIPU A. ANDREEA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,93 7,4 8,16
1617 ROTARESCU C. ANAMARIA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,12 7,2 8,16
1618 ALESIE V. LOREDANA LENUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 8,82 7,5 8,16
1619 MINDRU C. ANTONIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,27 7,05 8,16
1620 AMARANDEI M. ANDREEA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 9,38 6,95 8,16
1621 MIHAILIUC V. ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 9,71 6,62 8,16
1622 AGACHE D. SERBAN-DRAGOMIR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,81 7,52 8,16
1623 ASAVEI I. PAVEL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,87 7,45 8,16
1624 BALTARIU G. LUCIAN SERGIU SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,93 7,4 8,16
1625 IOVU P. LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 9,25 7,07 8,16
1626 GIREADA A. VLAD-MIRCEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,82 7,5 8,16
1627 ANGHELACHE C. ANAMARIA-LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,16 7,17 8,16
1628 PAHONE R. PETRONELA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,68 7,62 8,15
1629 APREUTESEI R. IONUT OCTAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,95 8,35 8,15
1630 CHELARESCU M. ALIN-CONSTANTIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,1 7,2 8,15
1631 POSTOLACHE M. DANIEL GEORGIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 8,21 8,1 8,15
1632 FAUR D. ROXANA-ANDREEA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,09 7,22 8,15
1633 ZAHARIA I. IULIA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,43 6,87 8,15
1634 URSACHI C. ANDREI-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 9,18 7,12 8,15
1635 HUSTIUC D. FLORENTINA-LOREDANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,69 7,62 8,15
1636 CARAUSU V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,9 7,4 8,15
1637 GURALIUC C. MARIANA-LOREDANA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,35 6,95 8,15
1638 OSTAFE G. LEONARD EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,2 7,1 8,15
1639 ALEXA I. STEFAN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,46 6,85 8,15
1640 BOSTAN S. ANDREI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,79 7,52 8,15
1641 ROBU M. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,29 7,02 8,15
1642 APETREI V. MARIAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,64 7,65 8,14
1643 LUNCA C. CATALINA ALEXANDRA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,77 7,52 8,14
1644 LEPARDA D. MADALINA LACRAMIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,76 7,52 8,14
1645 AIRINEI I. IOANA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,91 7,37 8,14
1646 TIMOFTE C. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,03 7,25 8,14
1647 LAZAR R. MIRELA-ADINA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,41 7,87 8,14
1648 SUVAC F. LAVINIA-MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 9,77 6,52 8,14
1649 DAMIAN M. CONSTANTIN DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 8,68 7,6 8,14
1650 CAUNEAC L. IOSIF SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 8,91 7,37 8,14
1651 AILENEI I. ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 9,64 6,65 8,14
1652 MOCANU S. DANIEL-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,61 7,67 8,14
1653 RAPIGA L. MADALINA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,23 7,05 8,14
1654 BUIUM C. ANISOARA  FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 8,91 7,37 8,14
1655 GROSU M. LIVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 8,76 7,52 8,14
1656 ASMARANDEI V. DIANA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 9,01 7,27 8,14
1657 ANGHELUS D. MIHAELA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,35 6,92 8,13
1658 UNGURIANU G. ANDREI-EMANUEL SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 8,87 7,4 8,13
1659 LUCA M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 9,45 6,82 8,13
1660 MURARIU V. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,21 7,05 8,13
1661 SULCU V. MARINELA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 9,05 7,22 8,13
1662 PRIGOREANU F. IULIAN-MIHAIL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,22 8,05 8,13
1663 VORNICU M. ALEXANDRA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,31 6,95 8,13
1664 SIMIONESCU G. CONSTANTIN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,25 7,02 8,13
1665 PELIN N. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,27 6,97 8,12
1666 CIOBANU M. DRAGOS DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII LIVENI MANOLEASA 9,55 6,7 8,12
1667 PRISECARIU M. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,37 6,87 8,12
1668 DASCALEANU G. MONICA LENUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,59 7,65 8,12
1669 ARCIRE V. CLAUDIU FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,05 7,2 8,12
1670 TURICIANU S. CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,04 7,2 8,12
1671 PADURARIU T. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TEOFIL VALCU HANESTI 9,1 7,15 8,12
1672 CRAUCIUC G. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,9 7,35 8,12
1673 VIERU M. MARTA SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 9,33 6,92 8,12
1674 MAFTEI F. CRISTINA SILVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,14 7,1 8,12
1675 SUFARU C. PAUL ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 9,34 6,9 8,12
1676 STOICA C. ALEXANDRU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 9,47 6,77 8,12
1677 MOCEAN V. HORATIU-ALIN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,52 6,72 8,12
1678 BACOSCA I. IONUT-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,45 6,77 8,11
1679 HAISAN A. DENUSIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,46 6,77 8,11
1680 MIHALACHE D. IOANA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,91 7,32 8,11
1681 ABABEI C. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,87 6,35 8,11
1682 ANICULAESEI G. IONUT STEJAREL SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,25 6,97 8,11
1683 VICOLEANU F. ALEXANDRU DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,43 6,8 8,11
1684 PLESCA D. COSMINA LACRAMIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 9,53 6,7 8,11
1685 BURCA C. RALUCA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,5 7,72 8,11
1686 AHERGHELIGITA L. LAVINIA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 9,58 6,65 8,11
1687 SCRIPCARIU A. ADELINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,66 7,57 8,11
1688 IBANESCU C. DIANA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 8,82 7,4 8,11
1689 ANDREI I. ANAMARIA DENISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,57 7,65 8,11
1690 ATOMEI V. BIANCA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,08 7,15 8,11
1691 SARAMET G. GIANINA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,73 6,5 8,11
1692 COJOCARIU I. CATALIN-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9 7,22 8,11
1693 LEPARDA R. CRISTINA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,05 7,15 8,1
1694 HILIUTA C. CRISTINA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,51 7,7 8,1
1695 AILISOAIE P. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,43 6,77 8,1
1696 CIUPERCA I. STELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,06 7,15 8,1
1697 IRIMIA P. NICULINA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,46 6,75 8,1
1698 BALTARIU I. MARIUS-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,28 6,92 8,1
1699 SULITANU A. EUNICIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 9 7,2 8,1
1700 ALEXA F. ROBERT-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 9,3 6,9 8,1
1701 RIPICEANU C. GABRIEL CORNELIU SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 8,83 7,37 8,1
1702 SELIMAN M. DIANA NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,89 6,32 8,1
1703 BELDIANU M. SERGIU SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,98 7,22 8,1
1704 NICA C. MARIUS-VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 9,39 6,82 8,1
1705 MUNTEANU F. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,69 6,52 8,1
1706 NEAGU I. ROBERT IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,63 6,57 8,1
1707 BREHA C. BIANCA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,14 7,07 8,1
1708 CRISTESCU I. MIRCEA-IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 7,96 8,22 8,09
1709 SAMOILA E. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 9,06 7,12 8,09
1710 BARBOSU C. IUSTINA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,36 6,82 8,09
1711 CODAU C. DUMITREL SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,11 7,07 8,09
1712 IVANIGIUC V. NICOLETA ANDREIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 9,51 6,67 8,09
1713 DOROFTEA C. MARIA ECATERINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,32 6,87 8,09
1714 ONOFREI N. ELISA-DEBORA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,12 7,07 8,09
1715 GUCEANU B. ROXANA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 8,43 7,75 8,09
1716 SADAGURSCHI I. CLAUDIA-ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,64 6,55 8,09
1717 CIUBOTAROSA C. ANDREEA DELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 8,04 8,12 8,08
1718 PAVAL D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 8,87 7,3 8,08
1719 STRATEANU G. NADIA ROBERTA SCOALA CU CLASELE I-VIII LOZNA 9,14 7,02 8,08
1720 STOIAN C. LUCIAN GRUP SCOLAR DARABANI 8,32 7,85 8,08
1721 BEJAN P. ANDREI-NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII PRISACANI 9,3 6,87 8,08
1722 POPESCU P. VASILICA PETRONELA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,37 6,8 8,08
1723 ILIESCU-NASTASIU I. BENYAMIN COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 8,08 8,07 8,07
1724 MOISA M. VLAD COSTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,43 6,72 8,07
1725 AGAFITEI D. ALIN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 8,3 7,85 8,07
1726 GUCIANU D. ANDREEA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 8,22 7,92 8,07
1727 OLARU C. STEFANA-COSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 9,38 6,77 8,07
1728 VATAVU I. ANDREI LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,35 6,8 8,07
1729 TURESCHI A. MARIA LUIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,89 7,25 8,07
1730 MARGINEAN C. OANA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 8,75 7,4 8,07
1731 NITA D. ABEL DENIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,53 7,62 8,07
1732 CHIRILA I. DELIA LUMINITA IONELA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 8,33 7,8 8,06
1733 CHITAC G. ALEXANDRA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,42 7,7 8,06
1734 FLORESCU R. RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,43 7,7 8,06
1735 COBILICI M. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,56 7,57 8,06
1736 MIRON N. BIANCA-ANDREEA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,03 7,1 8,06
1737 POPESCU G. DANIELA GIORGIANA SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,06 7,07 8,06
1738 PUPAZA N. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 9,41 6,72 8,06
1739 TROFIN C. ALEXANDRA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 8,32 7,8 8,06
1740 GRIGORESCU X. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,26 7,87 8,06
1741 IFTODEANU P. CONSTANTIN – DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,5 7,62 8,06
1742 CEOBANU E. CRISTI CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 8,81 7,32 8,06
1743 PALICIUC I. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,37 6,75 8,06
1744 GHELBERE C. ELENA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 8,56 7,57 8,06
1745 ALUPOAIEI T. GHEORGHE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 9,23 6,9 8,06
1746 RAUS D. RAMONA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,76 7,37 8,06
1747 RAUTU G. SAVEL-NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9 7,12 8,06
1748 PRISACARU I. IUSTINA-ADINA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,17 6,95 8,06
1749 LUPASCU C. ANDREI-VLAD SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 8,71 7,42 8,06
1750 DANILA M. EVELINA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 9,43 6,7 8,06
1751 VATAMANIUC V. MADALINA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 9,55 6,57 8,06
1752 GRADINARIU S. ELVIS CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,15 6,97 8,06
1753 MUSCALIUC V. ALEXANDRA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 8,28 7,82 8,05
1754 SOVAN R. CRISTIAN VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,6 7,5 8,05
1755 PINCOSCHI C. TANIA MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,68 7,42 8,05
1756 CIREDARIU D. IONUT DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 8,15 7,95 8,05
1757 ILIE V. ROXANA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,51 6,6 8,05
1758 PLESCAN R. VLAD-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,88 7,22 8,05
1759 ZAIT I. ADELINA-LARISA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,54 6,57 8,05
1760 ANDRIEVICI R. VASILE CLAUDIU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,86 7,25 8,05
1761 MOROSANU M. SINZIIANA LACRAMIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 9,36 6,75 8,05
1762 ALBU D. ANDREEA MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 8,49 7,62 8,05
1763 POPA D. FLORENTINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,63 7,47 8,05
1764 CIURCIUM C. OVIDIU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 9,54 6,57 8,05
1765 IRIMIA I. IONUT-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,61 6,5 8,05
1766 BEJINARIU D. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 8,37 7,72 8,04
1767 COBZARIU V. VALENTINA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 8,89 7,2 8,04
1768 PASCAL M. BOGDAN ALEXANDRU GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,94 7,15 8,04
1769 IVAN G. ELENA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,28 6,8 8,04
1770 DANU A. TROFIN EMIL SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,32 6,77 8,04
1771 IOSUB S. ALEXANDRU-CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,12 6,97 8,04
1772 BUICIUC D. SABINA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,37 6,72 8,04
1773 TIRLIMAN R. ANABELA FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,97 7,12 8,04
1774 GORDAS C. LUCIAN MADALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,19 6,9 8,04
1775 CORNEANU C. IOLANDA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 8,57 7,5 8,03
1776 CHITU V. ANDREI MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,86 7,2 8,03
1777 PURICE C. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,35 6,72 8,03
1778 IONESEI G. ELENA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 8,46 7,6 8,03
1779 BORDICIUC I. DENISA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 8,82 7,25 8,03
1780 BLANARIU D. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 8,92 7,15 8,03
1781 BEZEDE C. OANA VASILICA SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 8,64 7,42 8,03
1782 LUPU V. EUGENIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,64 7,42 8,03
1783 OSTAFI I. IRINA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BUHACENI 9,22 6,85 8,03
1784 LUPU C. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,44 7,62 8,03
1785 LUCA N. FLAVIUS MANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,29 6,77 8,03
1786 RADUCAN S. IONUT LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,69 7,35 8,02
1787 ASAVEI M. ANDREEA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,47 7,57 8,02
1788 PADURARIU G. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII AUREL VLAICU AVRAMENI 8,75 7,3 8,02
1789 SARAFIM R. RAZVAN GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,33 6,72 8,02
1790 CRETU V. ADELINA VIORICA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,68 7,37 8,02
1791 GORGHI S. MARIA-SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,5 6,55 8,02
1792 URSULICA V. MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 8,35 7,7 8,02
1793 MAIDAN M. MIHAELA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 9,08 6,97 8,02
1794 CALANCEA L. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,38 6,67 8,02
1795 ATANASOAEI R. MARICELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,84 7,2 8,02
1796 PINTILEI V. ANDREI DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,8 7,25 8,02
1797 ROSU G. ALEXANDRA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,5 6,55 8,02
1798 LAZAR V. RALUCA-ANDREEA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,35 6,67 8,01
1799 TATARU M. ADINA-MARCELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,81 7,22 8,01
1800 MIHAILESCU V. DIANA CAMELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 8,75 7,27 8,01
1801 MACOVEI V. IOAN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,07 7,95 8,01
1802 ENEA P. EDERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,4 6,62 8,01
1803 JURAVLEA C. OANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,5 6,52 8,01
1804 MORCOV G. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII PRISACANI 9,61 6,42 8,01
1805 PINTRIJEL P. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 9,35 6,67 8,01
1806 BATCA V. PAUL-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,07 7,95 8,01
1807 BASAG I. ALEXANDRA DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,68 7,35 8,01
1808 CEREPANIUC T. GINA MADALINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,12 7,9 8,01
1809 NECHIFOR D. MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 8,02 8 8,01
1810 MUNTEANU N. ADRIAN TROFIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,04 6,97 8
1811 CODREANU G. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,44 7,57 8
1812 ACHITEI A. ELENA-MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,21 6,8 8
1813 MOLDOVANU-TONITA I. CODRIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 8,49 7,52 8
1814 DUMITRU G. OANA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 9,35 6,65 8
1815 FOCSA M. ALEXANDRU PETRISOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,16 6,85 8
1816 BOGHITOI F. ADRIANA DAYANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 9,51 6,5 8
1817 TODIRISCA C. FLORENTINA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 8,88 7,12 8
1818 HANCIUC D. DUMITREL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,73 7,27 8
1819 BUDEANU P. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,97 6,02 7,99
1820 PINZARU D. ALEXANDRA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,53 7,45 7,99
1821 GROZA I. IONUT ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 8,39 7,6 7,99
1822 ICHIM I. IULIAN VLAD COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 8,26 7,72 7,99
1823 OSTACI S. STEFANICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 9,26 6,72 7,99
1824 CAPATINA S. LOREDANA-PETRONELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 8,84 7,15 7,99
1825 MACOVEI D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,62 6,37 7,99
1826 SULCU M. CIPRIAN MARCEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,53 7,45 7,99
1827 MURARIU E. ANDREI ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,11 6,87 7,99
1828 PRISACARU D. ANDA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VORONA MARE 9,56 6,42 7,99
1829 MARTINIUC M. DIANA-SIMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 9,37 6,62 7,99
1830 JUGARIU S. COSMIN-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,26 6,72 7,99
1831 ASOLTANEI D. ALINA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 8,84 7,15 7,99
1832 ROTARIU P. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PATRIARHUL TEOCTIST” TOC 8,69 7,3 7,99
1833 MIRAUTI-AVORNICESEI S. PETRONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 8,28 7,7 7,99
1834 ANTONOAIE P. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,7 7,27 7,98
1835 POLICIUC F. FLORIN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,2 6,77 7,98
1836 AIORDACHIOAE M. ALEXANDRU MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,94 7,02 7,98
1837 UNGUREANU A. EDUARD-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,69 7,27 7,98
1838 FALIBOGA D. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,72 7,25 7,98
1839 GRUNZU C. DIANA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,25 6,72 7,98
1840 MAXIM I. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,01 7,95 7,98
1841 COSTAS V. OVIDIU IULIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 8,92 7,05 7,98
1842 PINTILEI V. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,09 6,87 7,98
1843 STEFAN I. BOGDAN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,7 6,27 7,98
1844 CHELARIU R. STEFAN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 8,91 7,05 7,98
1845 IRIMIA M. MARCELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 8,62 7,35 7,98
1846 APROTOSOAIE C. ANDREEA-NICOLETA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 8,2 7,75 7,97
1847 CORLAT V. RALUCA-LENUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,47 7,47 7,97
1848 STEFAN M. MIRCEA-ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,98 6,97 7,97
1849 RUSU G. ANA-MARIA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,05 6,9 7,97
1850 VEZETEU D. DIANA MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 9,45 6,5 7,97
1851 LIPAN G. ADELINA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 9,19 6,75 7,97
1852 BENGHIAC M. ELENA-AISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,15 6,77 7,96
1853 MOROSANU O. MIREL GRUP SCOLAR DARABANI 8,85 7,07 7,96
1854 CATANA M. MIHAELA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,51 7,42 7,96
1855 MOSCALU I. CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,4 6,52 7,96
1856 DUMITRESCU M. COSMINA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,3 6,62 7,96
1857 BARBALATA G. MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,52 6,4 7,96
1858 LUCA N. PETRONELA NICOLINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 8,66 7,27 7,96
1859 IOSUB S. MIHAELA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,88 7,05 7,96
1860 FERARU T. ROBERT NICUSOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,28 6,65 7,96
1861 CIUTACU C. COSTEL FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,56 7,37 7,96
1862 MATEI D. LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TEOFIL VALCU HANESTI 9,05 6,87 7,96
1863 RUSNACU A. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 8,82 7,1 7,96
1864 POPA C. TUDOR-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,9 7,02 7,96
1865 VORNICU D. ANDREI-DENIS SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,28 6,65 7,96
1866 ROTARIU F. MIHNEA CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 8,55 7,35 7,95
1867 HUMA C. MARILENA DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 8,6 7,3 7,95
1868 AGUS N. DIANA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,36 6,55 7,95
1869 VAMANU -. MARINA-ANDREEA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,15 6,75 7,95
1870 ROSU C. ALEXANDRU TEODOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,68 7,22 7,95
1871 ISPIR R. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,84 7,07 7,95
1872 GRIGORIU M. DANIEL-GHEORGHITA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,24 7,67 7,95
1873 MUNTEANU D. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 7,66 8,25 7,95
1874 BARNEA F. AMALIA-ADNANA GRUP SCOLAR DARABANI 8,45 7,45 7,95
1875 NECHIFOR N. PETRICA-LAURENTIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VORONA MARE 9,28 6,62 7,95
1876 TANASA P. PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,96 6,95 7,95
1877 ATANASOAEI M. ELZIRA-LUCIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,1 6,8 7,95
1878 CIMPOESU M. ALINA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 9,23 6,67 7,95
1879 BALANOVICI B. TEODOR-ILIE LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,43 6,47 7,95
1880 PORFIREANU D. ADELINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,28 7,6 7,94
1881 VASILACHI T. COSMIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,86 7,02 7,94
1882 GHEORGHIESCU I. BEATRIS LUIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,97 5,92 7,94
1883 HRITCU D. LUMINITA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,24 7,65 7,94
1884 PALIMARIU D. IRINA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,04 6,85 7,94
1885 BILAN G. DIANA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,86 7,02 7,94
1886 FRUNZE G. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,34 6,55 7,94
1887 ASAFTEI I. COSMIN CONSTANTIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,31 7,57 7,94
1888 PINZARIU G. STEFAN-OVIDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 8,73 7,15 7,94
1889 POPESCU I. ANDREEA LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 8,26 7,62 7,94
1890 BULAT I. CRISTINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,86 7,02 7,94
1891 CARBUNARU C. CRISTINA  ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BUHACENI 9,43 6,45 7,94
1892 PETENCHEA I. VERONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8,87 7,02 7,94
1893 BALTAG A. ANDREI-MALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 8,58 7,3 7,94
1894 URSULEANU V. CRISTINA FLORINA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,34 6,55 7,94
1895 GRAUR C. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,49 7,37 7,93
1896 POPESCU V. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,79 7,07 7,93
1897 SCUTELNICU -. ANDA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 8,21 7,65 7,93
1898 FEDOR M. IOANA-SIMONA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 8,15 7,72 7,93
1899 ROSU N. IULIANA-DIANA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,46 6,4 7,93
1900 GRESCU M. ONISIM SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,32 7,55 7,93
1901 GILCA M. STELIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,45 6,42 7,93
1902 POPA S. CRISTINA LACRAMIOARA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,6 6,27 7,93
1903 BULAUCA V. PAVEL VIOREL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 8,79 7,07 7,93
1904 AVASILOAEI V. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 8,35 7,52 7,93
1905 CALUGAREANU C. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 8,66 7,2 7,93
1906 MAFTEI D. ROXANA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 8,62 7,25 7,93
1907 STOLERIU C. ANDREEA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,62 6,25 7,93
1908 DROBOTA R. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,61 7,25 7,93
1909 APOPEI G. MARIUS RARES SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,68 7,18 7,93
1910 ROBU F. RALUCA FLORINA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 8,97 6,9 7,93
1911 PADURARIU C. ELENA GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 9,1 6,77 7,93
1912 CUCIUREANU D. DIANA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 9,38 6,47 7,92
1913 AVASILINEI C. GEORGIANA ELENA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,27 7,57 7,92
1914 PISLARIU D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,2 7,65 7,92
1915 GRADINARIU A. VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,98 6,87 7,92
1916 IMPRATU A. ANDREEA-TATIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 9,09 6,75 7,92
1917 FODOR S. VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 8,15 7,7 7,92
1918 TROIAN M. ELISABETA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 8,65 7,2 7,92
1919 ROBU M. MADALINA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 8,69 7,15 7,92
1920 CHETREANU I. GETA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VORONA MARE 9,5 6,35 7,92
1921 CRISTEA C. CLAUDIA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,98 6,87 7,92
1922 ASOFRONIE G. RAHELA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 9,09 6,75 7,92
1923 BALAN V. CLAUDIA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII COTU 9,52 6,32 7,92
1924 TRACI I. ELENA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,63 6,2 7,91
1925 APATACHIOAIE C. IRINA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 8,41 7,42 7,91
1926 COSTRASI N. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 9,33 6,5 7,91
1927 VLADIANU M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 8,87 6,95 7,91
1928 AFILIPOAIE D. CARMEN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,81 7,02 7,91
1929 MUSCA N. ALEXANDRA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,88 6,95 7,91
1930 UNGUREANU I. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VORONA 9,35 6,47 7,91
1931 MARISAC D. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,95 6,87 7,91
1932 BADII C. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII STORESTI FRUMUSICA 9,47 6,35 7,91
1933 BARBU D. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 9,03 6,8 7,91
1934 HIRJOI I. PETRONELA – ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,71 7,12 7,91
1935 RAILEANU D. DANIELA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,15 6,67 7,91
1936 IACOB M. MARCELA SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 8,6 7,2 7,9
1937 CIOBANU V. IULIANA LOREDANA GRUP SCOLAR COTUSCA 8,43 7,37 7,9
1938 CHIHAIA D. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 8,49 7,32 7,9
1939 PANAITE A. NADIA SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 8,7 7,1 7,9
1940 CRACANA M. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,45 7,35 7,9
1941 COSULIANU C. COSMINA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,24 6,57 7,9
1942 FILIP P. ADRIAN PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,7 7,1 7,9
1943 SANDULEANU D. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,13 6,67 7,9
1944 BIRSAN I. NARCIS CRISTIAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,06 7,75 7,9
1945 TARUS G. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 9,49 6,32 7,9
1946 ALESTAR D. ALEXANDRU IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII TEOFIL VALCU HANESTI 9,26 6,55 7,9
1947 OBREJA R. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,06 6,75 7,9
1948 CRACIUN M. ADINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII LIVENI MANOLEASA 9,36 6,45 7,9
1949 PATACHE D. SABINA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,78 7,02 7,9
1950 BORDIANU G. MARIUS-DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 8,34 7,47 7,9
1951 OSTAFE C. ANDI CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,09 6,72 7,9
1952 GHEORGHITA D. MARIAN VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,93 7,87 7,9
1953 COJOCARU D. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,35 7,45 7,9
1954 HAISUC C. EUSEBIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,98 6,8 7,89
1955 TIMOFTE D. ALEXANDRU-PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,66 7,12 7,89
1956 ABALASEI M. DENISIA MIHAELA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,29 7,5 7,89
1957 APETREI P. CORINA-ALEXANDRA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,67 7,12 7,89
1958 BELECCIU I. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,89 6,9 7,89
1959 LAZAR C. ADRIANA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,98 6,8 7,89
1960 SURU C. MADALINA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 8,47 7,32 7,89
1961 PANAINTE L. SAMUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,56 7,22 7,89
1962 ANECHITEI C. OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,09 6,7 7,89
1963 TOSCUTA I. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,96 5,82 7,89
1964 ABOGHIOAIE P. IONUT PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,92 6,87 7,89
1965 DRAGOMIR M. MARIANA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 9,44 6,35 7,89
1966 PRICOP M. FLAVIUS MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,39 6,4 7,89
1967 LEUCA V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,5 7,27 7,88
1968 IONITA C. SAMUEL FABIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 8,86 6,9 7,88
1969 RAVAC R. IONUT MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 8,12 7,65 7,88
1970 BURDUJA S. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 9,07 6,7 7,88
1971 LEONTI D. VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,31 6,45 7,88
1972 LIVADARU T. BOGDAN-PAVEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,95 6,82 7,88
1973 RADAVOIU M. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 8,51 7,25 7,88
1974 PADURARIU V. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,99 6,77 7,88
1975 RAUTU M. NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,51 7,25 7,88
1976 IORDACHE E. ANDREEA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 8,55 7,22 7,88
1977 ANASTASIEI M. VLADUT MUGUREL SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 9,37 6,4 7,88
1978 CUCERA C. CATALIN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 8,65 7,12 7,88
1979 BURLACU I. MADALINA-MARINA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,21 6,55 7,88
1980 ONOFREI D. MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 8,59 7,15 7,87
1981 NECHIFOR M. SOFIA SILVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,3 7,45 7,87
1982 CERCEL C. BIANCA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,18 6,57 7,87
1983 AELENEI C. DIANA-LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 9,04 6,7 7,87
1984 PINZARIU M. VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,15 7,6 7,87
1985 POPESCU D. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 8,33 7,42 7,87
1986 HIRTIE C. DUMITRITA NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,12 6,62 7,87
1987 MERTICARIU D. SIMON DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,24 7,5 7,87
1988 PIROJEC C. MADALINA-LUCIANA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,87 6,87 7,87
1989 GRADINARU D. STEFANIA EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,8 6,95 7,87
1990 ARNAUTU M. ELENA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 8,19 7,55 7,87
1991 SANDU N. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,92 6,82 7,87
1992 DOROFTEI G. GHEORGHE-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 8,7 7,05 7,87
1993 VIERU M. IOANA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII MIHALASENI 9,34 6,4 7,87
1994 SALAVASTRU P. MADALINA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,57 6,17 7,87
1995 PETRUSCA I. ANA SCOALA CU CLASELE I-VIII AUREL VLAICU AVRAMENI 9,04 6,7 7,87
1996 ANTON N. GABRIEL MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,67 6,07 7,87
1997 STRACHINARIU L. DENISA-ALEXANDRA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,82 6,9 7,86
1998 BASANCIUC F. MARIAN-RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 8,66 7,07 7,86
1999 CEREPANIUC V. SIMONA MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 9,38 6,35 7,86
2000 ZORICI S. MARINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 8,85 6,87 7,86
2001 IFTIME I. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,8 6,92 7,86
2002 FLOREA G. LIVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,36 6,37 7,86
2003 SAPARIUC C. ELENA-MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 8,3 7,42 7,86
2004 PINTILEI C. RAZVAN CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,71 8,02 7,86
2005 AZOITEI D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 8,83 6,9 7,86
2006 CRAUCIUC G. CIPRIAN GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,96 6,77 7,86
2007 RADES G. OCTAVIAN-GHEORGHE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,15 6,57 7,86
2008 HUSTIUC D. FLORIN GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,92 6,8 7,86
2009 POSTOLACHE C. FLORIN CRISTINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,36 6,37 7,86
2010 PURICE I. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 8,76 6,97 7,86
2011 ZVERCHEA E. ALEXANDRU-CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 9,02 6,7 7,86
2012 APOSTOL V. IONELA-ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 8,15 7,57 7,86
2013 MELNICIUC M. CIPRIAN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 8,65 7,07 7,86
2014 MANOLESCU I. NICOLETA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,35 6,37 7,86
2015 PASCAREANU I. MADALINA ANDREEA SCOALA  CORNERSTONE 8,46 7,27 7,86
2016 BICHEL R. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 9,23 6,47 7,85
2017 NEGRU-COSTIN R. MADALINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,91 6,8 7,85
2018 PUSCASU S. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,71 7 7,85
2019 MIRONESCU G. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,4 7,3 7,85
2020 RISCU I. OTILIA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BORZESTI 9,19 6,52 7,85
2021 CHIRUTA C. VASILE DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,58 7,12 7,85
2022 CAPRARIU S. COSMIN-GEORGIGA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 8,29 7,42 7,85
2023 SOVAN P. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,83 6,87 7,85
2024 MOTOC M. MARIA ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 9,08 6,62 7,85
2025 NUC D. ANDREEA-IONELA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 8,88 6,82 7,85
2026 CEOABA I. FLORENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 9,25 6,45 7,85
2027 PRICOB I. FLORIN IONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,86 6,85 7,85
2028 NEGRUT V. NICOLAE VIOREL SCOALA CU CLASELE I-VIII BUZENI 9,56 6,15 7,85
2029 FLISC F. CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 7,82 7,87 7,84
2030 PADURARIU R. REBECA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,17 7,52 7,84
2031 ROMANCIUC C. ELENA MARICICA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,02 6,67 7,84
2032 TOMNIUC D. MIHAELA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 8,95 6,74 7,84
2033 BATERIUC R. ELENA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 9,44 6,25 7,84
2034 IFTIME P. DIANA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,79 6,9 7,84
2035 BOSTAN G. ANDREI-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 8,21 7,47 7,84
2036 CAZACIUC G. BOGDAN – DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,11 7,57 7,84
2037 TURCANU C. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 8,69 7 7,84
2038 JIJIIE N. VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,97 6,72 7,84
2039 AZOICA I. LARISA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,72 6,97 7,84
2040 LIVADARIU M. IULIANA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VORONA 9,41 6,27 7,84
2041 IONITA C. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,07 6,62 7,84
2042 HRITCU M. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 8,7 6,97 7,83
2043 IGNAT I. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,85 6,82 7,83
2044 ICHIM F. IOANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,2 7,47 7,83
2045 AGRIGOROAE D. CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,94 7,72 7,83
2046 CURULIUC D. ANA GEORGIANA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,94 6,72 7,83
2047 CEICA C. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,4 7,27 7,83
2048 NECULAU S. VLAD LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,81 6,85 7,83
2049 AIONESEI F. IASMINA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 8,86 6,8 7,83
2050 ENACHE P. MADALIN-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 8,96 6,7 7,83
2051 HANZA V. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,04 6,62 7,83
2052 PAVAL G. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,15 7,5 7,82
2053 ROMANIUC G. ROBERT OLIVIU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,3 7,35 7,82
2054 SOLOMONESCU F. CRISTINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 8,57 7,07 7,82
2055 OCU I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 9,04 6,6 7,82
2056 MANOLE V. IONUT IRINEL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,32 7,32 7,82
2057 NIGEL P. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 9,04 6,6 7,82
2058 CLOSCA I. LORENA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,94 7,7 7,82
2059 VACARCIUC G. ROBERT GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 8,59 7,05 7,82
2060 TANASA D. RAZVAN – DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,19 7,45 7,82
2061 CICAL M. GEORGIANA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,7 6,95 7,82
2062 BRESUG V. MARIA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,24 7,4 7,82
2063 NEAMTU I. IULIA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,42 6,22 7,82
2064 PINCIUC T. SABINA SEMIDA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 9,32 6,32 7,82
2065 MOLDOVANU D. GABRIELA LOREDANA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,02 6,62 7,82
2066 BERCIANU V. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 9,23 6,42 7,82
2067 IFRIM V. CERASELA VASILICA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,32 6,32 7,82
2068 ACIOBANITEI I. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,48 7,15 7,81
2069 GALATANU L. DELIA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,85 6,77 7,81
2070 VECHIU I. VLAD-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,77 6,85 7,81
2071 IUREA I. ELIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,96 5,67 7,81
2072 BARBALATA C. DEMIS ALEXANDRU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,73 6,9 7,81
2073 UNGUREANU G. RAZVAN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,48 6,15 7,81
2074 BALONAS M. ANDREEA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 8,16 7,45 7,8
2075 MATEI D. DANIELA PETRONELA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,2 7,4 7,8
2076 SANDU S. VLAD GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,09 7,52 7,8
2077 SUTAC I. ANDREEA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,66 6,95 7,8
2078 PASCAL N. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,16 6,45 7,8
2079 ONOFREI M. ALEXANDRA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 9,09 6,52 7,8
2080 HRITCU P. IULIANA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 7,28 8,32 7,8
2081 TIBULEAC I. IULIANA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,63 5,97 7,8
2082 VERESTIUC M. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 9,31 6,3 7,8
2083 AMARIE V. DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 BOTOSANI 9,29 6,32 7,8
2084 AIOANEI C. CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 8,28 7,3 7,79
2085 BIRSAN C. OANA-PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 8,91 6,67 7,79
2086 SCRIPCARIU D. LARISA IOANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,53 7,05 7,79
2087 BAZIC P. MADALINA ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII BRAESTI 9,14 6,45 7,79
2088 AFLOAREI C. FLORIN-EUSEBIU SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 7,83 7,75 7,79
2089 VORNICU D. ELENA MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,63 5,95 7,79
2090 LERCH D. NICOLETA DANA SCOALA  CORNERSTONE 9,02 6,57 7,79
2091 IUREA L. ALEXANDRU-NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,86 6,72 7,79
2092 CUCIUREANU J. RALUCA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,21 7,37 7,79
2093 ADASCALITEI R. GEORGIANA GRETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,14 6,45 7,79
2094 LUPU S. CRISTINA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,62 6,97 7,79
2095 CLIVET M. OANA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,57 7 7,78
2096 DROBUT P. PETRONELA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,16 7,4 7,78
2097 PANCU D. SILVIU ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 8,01 7,55 7,78
2098 NITA O. NINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 8,46 7,1 7,78
2099 JUGARIU D. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,75 6,82 7,78
2100 NEGRUT G. ILIE SCOALA CU CLASELE I-VIII BUZENI 9,12 6,45 7,78
2101 LIVADARU T. RAZVAN-PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,94 6,62 7,78
2102 BALAN G. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII COTU 9,31 6,25 7,78
2103 BORDEIANU N. BOGDAN-CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,35 7,22 7,78
2104 STRIBLEA M. MIHAI-ROMICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,41 7,15 7,78
2105 MURARIU G. IUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,14 6,42 7,78
2106 COJOCARIU S. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,19 7,37 7,78
2107 SINDILARU I. IONUT-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 9,35 6,22 7,78
2108 SURUGIU P. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,77 6,8 7,78
2109 GIDAN I. MONICA-LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 8,45 7,12 7,78
2110 CALIN F. MIHAI-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,6 6,97 7,78
2111 SCUTARIU S. SABRINA LIDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,5 6,07 7,78
2112 DRESCANU D. ADRIAN-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 9,21 6,35 7,78
2113 LABUSCA I. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9 6,55 7,77
2114 TIHAN L. NICOLETA-GEORGIANA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 8,4 7,15 7,77
2115 TODIREANU A. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,62 6,92 7,77
2116 IOSUB M. ADRIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,39 6,15 7,77
2117 TESNER G. REBECA-RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 8,27 7,27 7,77
2118 GURINCU G. CIPRIAN TOADER SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,95 6,6 7,77
2119 ALUPULUI P. ALEXANDRU MIREL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,89 6,65 7,77
2120 CIOBANU R. ALEXANDRU RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 9,22 6,32 7,77
2121 TIMISAG D. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 8,18 7,37 7,77
2122 SAVA C. ALEXANDRA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,32 7,22 7,77
2123 IRIMIA C. COSMIN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VORONA 9,19 6,35 7,77
2124 RUSU D. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 9,14 6,4 7,77
2125 CIMPOESU M. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,09 6,45 7,77
2126 ABABEI C. IONELA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII ORASENI-DEAL 8,84 6,7 7,77
2127 ALUNGULESEI I. CLAUDIU SABIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 7,57 7,95 7,76
2128 BULIGA D. SABRINA-ADELINA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,31 7,22 7,76
2129 CLIPA A. MIHAELA IRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 8,38 7,15 7,76
2130 APREUTESE M. ROXANA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,78 6,75 7,76
2131 MINCIUNA A. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 8,85 6,67 7,76
2132 VIZITEU P. MIHAELA LEOCADIA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 8,67 6,85 7,76
2133 VASCU G. GABRIELA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,41 7,12 7,76
2134 POPA C. LORENA-PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,72 6,8 7,76
2135 AVASILCAI S. GEORGE-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 9,35 6,17 7,76
2136 CARUCERIU C. STEFAN-CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 8,71 6,82 7,76
2137 ILIE C. VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9 6,52 7,76
2138 BEJINARIU I. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,28 7,22 7,75
2139 DUHALIU V. MADALINA ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 8,7 6,8 7,75
2140 ZAHIU C. GABRIELA CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,2 6,3 7,75
2141 CRISTOFOVICI M. RALUCA SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,96 6,55 7,75
2142 ANITEI N. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,83 6,67 7,75
2143 LAZAR C. ALEXANDRU-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 9,45 6,05 7,75
2144 COJOCARIU O. CLAUDIU ANDREI GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,16 7,35 7,75
2145 CIOTIR G. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,23 6,27 7,75
2146 DAMASCHIN C. RADU-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 9,54 5,97 7,75
2147 IEREMICIUC C. ROBERT CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 8,9 6,6 7,75
2148 GHEORGHIU V. CARLA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 8,84 6,67 7,75
2149 HRUSCA I. CONSTANTIN COSMIN GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,35 7,15 7,75
2150 BOULET D. CARMEN SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 8,7 6,8 7,75
2151 NEATA I. CRINA GIORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 8,64 6,87 7,75
2152 PASCARIU M. MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,63 6,87 7,75
2153 ALEXA G. ANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,28 6,22 7,75
2154 RUSU P. CAMELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,85 6,65 7,75
2155 MUSURCEANU C. IOANA TEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,43 7,07 7,75
2156 IRIMIA I. ELENA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,3 6,2 7,75
2157 SIMIONESEI N. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 9,58 5,92 7,75
2158 JASCANU P. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,97 6,52 7,74
2159 ABABEI V. ANDREI COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,26 7,22 7,74
2160 CRETU N. RAMONA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,83 6,65 7,74
2161 VORONEANU G. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,97 6,52 7,74
2162 RIZNIC D. FLORIN CODRUT SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 8,46 7,02 7,74
2163 ROSU S. FLORIN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,91 6,57 7,74
2164 AICOBOAIE G. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 7,48 8 7,74
2165 PANTIRU V. BEATRICE SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,96 6,52 7,74
2166 UNGUREANU M. ALEXANDRA CLAUDIA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 8,98 6,5 7,74
2167 STEFAN C. ALEXANDRA-STEFANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,86 6,62 7,74
2168 AUNGURENCI I. ADELINA CRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,61 6,87 7,74
2169 SURDU M. IONELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 9,27 6,22 7,74
2170 SOESCU D. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 9,13 6,35 7,74
2171 ANTON G. GEORGE RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,47 7,02 7,74
2172 HUTANU C. RALUCA-SINZIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VORONA MARE 9,61 5,87 7,74
2173 MERTICARIU V. ADRIAN DENIS SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,58 5,9 7,74
2174 MAHALU V. VICTOR-DENIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,39 7,1 7,74
2175 IONITA I. COSTIN SILVIU SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 8,72 6,77 7,74
2176 IVANOV N. ANDREEA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,02 6,47 7,74
2177 PUIU P. COSMIN FLAVIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,2 7,27 7,73
2178 PADURARU C. ROXANA – DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,35 8,12 7,73
2179 DANILIUC I. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,29 6,17 7,73
2180 DIMA O. GABRIEL-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 8,29 7,17 7,73
2181 DAMILEANU F. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 9,19 6,27 7,73
2182 TIMUC V. IONELA-ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,66 6,8 7,73
2183 MEDES N. GHEORGHE-DANIEL GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,4 6,07 7,73
2184 ANECULAIESEI C. DUMITRU-EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 8,21 7,25 7,73
2185 ENACHE F. PAULA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 8,75 6,72 7,73
2186 TANASE N. MONICA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 8,89 6,57 7,73
2187 IURESCU V. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,22 7,25 7,73
2188 CRACIUN S. VICTOR-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,51 5,95 7,73
2189 COSOFRET F. MADALINA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRISACANI 9,37 6,1 7,73
2190 CELECHI O. IOANA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 8,62 6,85 7,73
2191 PARASCUTA A. ANITA – TEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,07 7,37 7,72
2192 MOTRESCU V. ALEXANDRU GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,13 6,32 7,72
2193 APETREI I. ALIN FLORINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,37 7,07 7,72
2194 BORDIANU V. CRISTINA EDELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,37 7,07 7,72
2195 TEOANU V. EMANUEL NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,77 6,67 7,72
2196 COTIATA S. ANA-MARIA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,99 6,45 7,72
2197 MURARIU L. ALIN ADRIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 8,43 7,02 7,72
2198 BARBALIU M. MARIUS GIOVANI SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 8,13 7,32 7,72
2199 GHETLA I. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,72 6,72 7,72
2200 CIBOTARIU I. FLORIN GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,72 6,72 7,72
2201 COSTRAJAL M. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,38 6,07 7,72
2202 POMPAS D. CRISTINA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,78 6,67 7,72
2203 NITULEAC S. COSMIN MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,56 6,87 7,71
2204 CLIPA N. MADALINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 8,15 7,27 7,71
2205 PRODAN G. SABINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 8,48 6,95 7,71
2206 CRISTIAN A. IONELA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 8,3 7,12 7,71
2207 MATEI V. VICTOR ALEXANDRU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,06 7,37 7,71
2208 CHELARU P. FLORIN PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,82 6,6 7,71
2209 RADIS F. LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,92 7,5 7,71
2210 PLESCA N. CATALINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII LOZNA 8,85 6,57 7,71
2211 ACASANDREI C. MARINA-ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,82 6,6 7,71
2212 MARICIUC R. PAUL ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,75 6,67 7,71
2213 BIRSAN V. SEBASTIAN DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,42 7 7,71
2214 DUMITRAS D. GEORGE VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,98 6,45 7,71
2215 MIHAI D. NUTA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 8,26 7,17 7,71
2216 CHIFU N. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII EZER 9,26 6,17 7,71
2217 PUSCASU I. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 9,2 6,22 7,71
2218 NECHITA G. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 8,18 7,25 7,71
2219 CHIHAIA C. ANGEL GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9 6,42 7,71
2220 BOLOCA C. GEORGE-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,88 6,55 7,71
2221 MIHAI R. ADRIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 7,65 7,75 7,7
2222 BERCEA F. MIHAELA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,21 6,2 7,7
2223 CIOBANU G. BIANCA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,48 6,92 7,7
2224 ANDRUSCA V. ANDREEA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 8,46 6,95 7,7
2225 DANALACHE C. ELENA RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,19 6,22 7,7
2226 PADURARIU D. MADALIN CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,91 6,5 7,7
2227 VASILUTA C. ANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,1 6,3 7,7
2228 URSACIUC M. CRISTINA MADALINA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,01 6,4 7,7
2229 PORAICU D. MARINA TEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,08 7,32 7,7
2230 IONITA M. DIANA VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,6 6,8 7,7
2231 MARDARI M. FLORENTINA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,64 5,77 7,7
2232 IVANESCU C. IONELA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,63 6,77 7,7
2233 IVANOV S. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,53 6,87 7,7
2234 BALTARIU T. ADRIAN-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,11 6,3 7,7
2235 ALAZAROAE M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 8,37 7,02 7,69
2236 HRITCU C. ALEXANDRU-PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII “PATRIARHUL TEOCTIST” TOC 7,96 7,42 7,69
2237 OBREJA C. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 7,89 7,5 7,69
2238 GIOCAS D. ALINA-MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,17 6,22 7,69
2239 CHIRILA D. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,38 7 7,69
2240 DODOI C. BOGDAN-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,37 6,02 7,69
2241 ATANASOAIE A. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII AUREL VLAICU AVRAMENI 8,69 6,7 7,69
2242 CLOSCA I. DELIA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,74 7,65 7,69
2243 FRUNZUCA C. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 7,99 7,4 7,69
2244 IONESCU I. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,67 6,72 7,69
2245 LIVADARIU D. FLORIN-SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,72 6,67 7,69
2246 MELINTE S. MARICICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,42 6,97 7,69
2247 PINTILII I. MADALINA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,86 6,52 7,69
2248 JIJIE V. MARIAN CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,75 7,62 7,68
2249 MARCU V. CAMELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,44 6,92 7,68
2250 MURARU C. DANUT LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,3 7,07 7,68
2251 VIZITEU P. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,85 6,52 7,68
2252 BOGHITOI N. IULIANA NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 8,09 7,27 7,68
2253 RIMBU I. GABRIELA-MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,55 6,82 7,68
2254 IVAS M. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,2 6,17 7,68
2255 JIJIE M. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 8,65 6,72 7,68
2256 OLARIU C. ALEXANDRU ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 8,34 7,02 7,68
2257 RUSU G. GEORGIANA MARIUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 8,51 6,85 7,68
2258 MOSNEGUTA P. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,76 7,6 7,68
2259 CRUDU V. DUMITRU-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,07 6,3 7,68
2260 AIONESEI F. LARISA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 8,72 6,65 7,68
2261 DANILIUC C. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 9,47 5,9 7,68
2262 VISILEAN V. IUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 7,9 7,47 7,68
2263 AMARIUTEI G. SABRINA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 8,97 6,37 7,67
2264 LUPU D. ANDREI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,32 7,02 7,67
2265 AGHIORGHIESII M. CONSTANTIN-CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,3 7,05 7,67
2266 NITE I. SIMINA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,65 6,7 7,67
2267 ANDRONIC V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,9 6,45 7,67
2268 ICHIM E. GEORGIANA-FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 8,97 6,37 7,67
2269 NEMTUC N. DANIEL MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,9 6,45 7,67
2270 SOLDAN T. CLAUDIU-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,6 6,75 7,67
2271 NITULEAC M. STELICA GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,62 6,72 7,67
2272 CALIN I. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,07 6,27 7,67
2273 ANTOCHI V. VASILE-ADRIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 8,03 7,32 7,67
2274 BATIR T. DOREL ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII BORZESTI 9,1 6,25 7,67
2275 FLOREA C. COSTINA NADYN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,74 6,6 7,67
2276 MACSIM V. ANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,28 6,07 7,67
2277 CIOCAN F. MADALINA-DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 9,03 6,32 7,67
2278 ANTON C. MARIA-MARINA-ELIZA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,71 6,62 7,66
2279 GUSEL I. ANCA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,46 5,87 7,66
2280 BUCATARIU E. EMILIA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 8,46 6,87 7,66
2281 GURGUTA L. NICU-SUFLETEL LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,5 6,82 7,66
2282 MACOVEI D. SERGIU SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,42 6,9 7,66
2283 IRIMIA F. MIRCEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,01 6,32 7,66
2284 DANILA L. ANDREEA-EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,36 6,97 7,66
2285 OLARIU I. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8,32 7 7,66
2286 CAZACU P. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8,38 6,95 7,66
2287 NITA R. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PATRIARHUL TEOCTIST” TOC 8,81 6,52 7,66
2288 RUJA V. SEBASTIAN-NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,72 6,6 7,66
2289 MITOSERU M. DANIELA-MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 8,62 6,7 7,66
2290 PAVAL P. IONUT SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,03 6,3 7,66
2291 SANDU G. ANDREEA OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,77 5,55 7,66
2292 BERNAT D. VLADUT – DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,36 6,97 7,66
2293 SCUTELNICU M. ANDREI-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,63 5,7 7,66
2294 STOICA D. CASANDRA GRUP SCOLAR STEFANESTI 8,53 6,77 7,65
2295 PADURARU A. AURELIAN DUMITRU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,84 7,47 7,65
2296 MEREUTA C. LUCIAN-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,8 7,5 7,65
2297 ACONSTANTINESEI M. OVIDIU COSMIN GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,18 7,12 7,65
2298 CISLARIU P. PETRONELA-ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 8,39 6,92 7,65
2299 CHIRILA V. LOREDANA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII EZER 9,25 6,05 7,65
2300 CULICA C. GILBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,76 7,55 7,65
2301 DONOSA I. MADALINA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,98 6,32 7,65
2302 IRIMIA G. ALEXANDRA-MARCELA GRUP SCOLAR DARABANI 8,18 7,12 7,65
2303 STAUCEANU I. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 8,99 6,32 7,65
2304 IORGA V. ANDREI VASILE GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,3 6 7,65
2305 TULBUREANU G. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,76 6,55 7,65
2306 ANTON C. EDUARD EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,47 6,82 7,64
2307 BALONAS M. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,49 7,8 7,64
2308 PELIHACI I. BEATRICE-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 9,31 5,97 7,64
2309 ZAMBALIC I. CATALIN-MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,62 6,67 7,64
2310 TODIRISCA M. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,51 6,77 7,64
2311 BUCHI I. TEODORA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,33 5,95 7,64
2312 BOACA C. ALEXANDRU-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,52 6,77 7,64
2313 PAICU E. CATALINA OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,46 6,82 7,64
2314 HARABAGIU C. TEODOR-STEFANEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,23 6,05 7,64
2315 LUPU P. ELENA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 9,27 6,02 7,64
2316 BALAN S. SEBASTIAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,69 6,6 7,64
2317 VREMEA V. COSMINA-GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 8,6 6,67 7,63
2318 ANDREI C. RAZVAN-IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,01 7,25 7,63
2319 LUPU M. COSTEL ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 8,51 6,75 7,63
2320 HUTANU C. MARIUS-COSMIN SCOALA CU CLASELE V-VIII NASTASE 8,61 6,65 7,63
2321 BUTA C. ANDREI MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 7,96 7,3 7,63
2322 BUTNARU M. OANA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 8,81 6,45 7,63
2323 ICHIM A. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,99 6,27 7,63
2324 GHILAN V. GEORGIANA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,32 5,95 7,63
2325 DAMIAN P. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,07 7,2 7,63
2326 GAVRILESCU R. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 8,51 6,75 7,63
2327 CAM P. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 8,27 7 7,63
2328 CARNEALA D. RAZVAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 8,21 7,05 7,63
2329 IFTODE C. BIANCA-CEZARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,15 7,12 7,63
2330 BUTNARASU C. ANA-MARIA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 8,92 6,35 7,63
2331 SANGURELU M. BOGDAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,91 6,35 7,63
2332 BAICEANU V. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,7 6,57 7,63
2333 MOLNICEANU I. DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 8,58 6,67 7,62
2334 TURCIAC -. ALEXANDRA DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 8,75 6,5 7,62
2335 ASLAM P. SABINA-DENISIA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,85 7,4 7,62
2336 IONITE F. SIMEON GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,15 6,1 7,62
2337 DANILA R. ROXANA SCOALA CU CLASELE V-VIII NASTASE 8,43 6,82 7,62
2338 MUTICA F. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 8,73 6,52 7,62
2339 DOLACHE -. ADINELA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STORESTI FRUMUSICA 9,42 5,82 7,62
2340 MURARIU S. FLORIN MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII LIVENI MANOLEASA 8,85 6,4 7,62
2341 GHERASIM C. DIANA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 8,14 7,1 7,62
2342 MANASTIREANU D. LUMINITA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,14 6,1 7,62
2343 IGNAT S. GEORGIANA-ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 7,69 7,55 7,62
2344 TARNAUCEANU D. MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,87 6,37 7,62
2345 MORTILA V. PETRONELA VASILICA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,13 7,1 7,61
2346 PRISTAVU R. ROXANA RADUTA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,91 6,32 7,61
2347 PATRAS I. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 7,97 7,25 7,61
2348 MAXIM D. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 8,57 6,65 7,61
2349 STOIAN D. ALEXANDRU GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,56 6,67 7,61
2350 PUSCASU G. MARIUS GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,87 6,35 7,61
2351 BORDIANU S. GEORGE FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,5 6,72 7,61
2352 TAPCIUC S. LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 8,72 6,5 7,61
2353 BEJINARU M. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,47 6,75 7,61
2354 CHERESTEZ G. ROXANA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,8 6,42 7,61
2355 HRAPCIUC G. RAZVAN-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,21 6,02 7,61
2356 SAUCA C. LETITIA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,66 6,57 7,61
2357 DOROHONCIANU D. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 9,07 6,15 7,61
2358 HUTU C. STEFAN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,48 6,75 7,61
2359 MAXIM M. ANDREEA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 9,05 6,15 7,6
2360 TURCOMAN D. MARIUS-LEONARD SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 8,68 6,52 7,6
2361 LUPASCU I. IULIA DIANA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,13 7,07 7,6
2362 ANTON M. CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,49 6,72 7,6
2363 AISTINEI S. TEHODOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,23 6,97 7,6
2364 ROTARU N. IULIANA CATALINA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,63 6,57 7,6
2365 PRICOPIE C. CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 8,49 6,72 7,6
2366 GALAN C. MADALINA-STEFANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,49 6,72 7,6
2367 CONSTANTIN A. GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,03 6,17 7,6
2368 PADURARIU G. VLAD GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 9,01 6,2 7,6
2369 HUSMAN I. IONUT-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 8,35 6,85 7,6
2370 SIMIONESEI P. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,24 6,97 7,6
2371 BELEUZ D. MARIUCA-DUMITRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII COTU 9,1 6,1 7,6
2372 NECHIFOR D. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 8,15 7,05 7,6
2373 SOLONCA I. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,89 6,32 7,6
2374 DANALACHE V. EDUARD-MARIAN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,15 7,05 7,6
2375 SCRIPCARIU L. ELENA LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,95 6,25 7,6
2376 NICA D. DANIEL GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,69 7,52 7,6
2377 BALAN C. COSMIN NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,08 7,1 7,59
2378 TAPCIUC S. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 8,76 6,42 7,59
2379 ONOFREI C. EDUARD FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,86 7,32 7,59
2380 STANCESCU C. CRISTINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,93 6,25 7,59
2381 OLARIU B. CRISTINA-ALEXANDRA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,63 5,55 7,59
2382 DUMITRAS C. PAULA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,74 6,45 7,59
2383 OLOERIU P. CLAUDIU-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,47 6,72 7,59
2384 PAVEL A. DAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8,32 6,87 7,59
2385 PUIU V. STEFAN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 8,82 6,37 7,59
2386 SCRIPCA R. STEFAN FLAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,21 5,97 7,59
2387 MURARIU V. OANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,52 7,67 7,59
2388 ONCIU V. ALIN IUSTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,64 6,55 7,59
2389 MURARU C. MADALINA SINZIIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,17 6,02 7,59
2390 CHIRIAC C. GABRIEL CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 7,89 7,3 7,59
2391 PADURARIU D. SERGIU ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,56 6,62 7,59
2392 PETRARU M. LAURA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,38 5,8 7,59
2393 SIMIONESCU I. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8,96 6,22 7,59
2394 APOSTOL D. CRISTINA ELENA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,66 6,52 7,59
2395 PUSCASU F. GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,59 6,57 7,58
2396 GORAS M. NIKY-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,31 6,85 7,58
2397 ANDONE D. ROXANA-ANTONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,87 6,3 7,58
2398 AMANALACHIOAEI M. MARICICA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 8,69 6,47 7,58
2399 DRILEA D. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,56 6,6 7,58
2400 BUDACA I. EMILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 8,9 6,27 7,58
2401 CRETU P. CONSTANTIN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,02 6,15 7,58
2402 AIRINEI M. DAIANA LETISIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,76 6,4 7,58
2403 AILISOAIE A. VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,96 6,2 7,58
2404 ANDRONACHE C. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,87 6,3 7,58
2405 DANILA-AGACHE D. OVIDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII LIVENI MANOLEASA 9,31 5,85 7,58
2406 ADASCALITEI C. VLAD MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,32 6,85 7,58
2407 AILOAIE S. DENIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 8,42 6,75 7,58
2408 LUPU M. LUCIAN MADALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,63 6,52 7,57
2409 CRISTEA I. DIANA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,84 6,3 7,57
2410 CUCU D. ILIE ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 7,3 7,85 7,57
2411 AVASILOAIE M. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,9 7,25 7,57
2412 STRIMBU A. MARIA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,44 6,7 7,57
2413 PAVEL G. GABRIELA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 8,85 6,3 7,57
2414 ANTON C. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,89 6,25 7,57
2415 HIRTOPANU C. COSTEL-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 8,97 6,17 7,57
2416 BEZERCU -. GEORGIANA ROMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 7,54 7,6 7,57
2417 CHELARIU G. LAURA DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,98 6,17 7,57
2418 BOTOSINEANU G. RADU-SILVIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,73 6,42 7,57
2419 ASIMIONESEI I. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 8,93 6,22 7,57
2420 BADARAU G. MARIUS FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,24 5,9 7,57
2421 PIDVISISCHI D. IONUT ALBERTO SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,68 7,47 7,57
2422 MIHAI V. VASILE-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,18 5,97 7,57
2423 IFTODE G. COSMIN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 8,94 6,2 7,57
2424 PETRARIU V. COSMIN VIOREL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,62 7,5 7,56
2425 ANTOCE I. ALEXANDRU-MUGUREL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,28 6,85 7,56
2426 COZMANIUC D. BOGDAN-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,16 6,97 7,56
2427 BOLOGHEANU D. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,25 6,87 7,56
2428 ZOSIN C. ELENA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 7,93 7,2 7,56
2429 ASTEFANEI V. ANDREEA ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,07 6,05 7,56
2430 LABA V. ADELINA-LUMINITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 8,41 6,72 7,56
2431 NEANU V. STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 8,92 6,2 7,56
2432 POPOVICI V. SORINA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,81 6,32 7,56
2433 ZAHARIA C. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,81 6,32 7,56
2434 OPRISANU D. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 7,8 7,32 7,56
2435 ROTARIU P. MARIAN PETRU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,37 6,75 7,56
2436 STANCHIEVICI A. RAZVAN MIHAIL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,55 6,57 7,56
2437 CUCU D. LARISA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,93 6,2 7,56
2438 PISLARIU C. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,05 7,07 7,56
2439 RAILEANU C. PETRONELA-IULIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 8,92 6,2 7,56
2440 PADURARIU M. FLORIN VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII LIVENI MANOLEASA 9,22 5,9 7,56
2441 ASCHIOPOAEI V. ALEXANDRA-VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 9,11 6,02 7,56
2442 BABATA G. GHEORGHITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,87 6,25 7,56
2443 FLOREA M. ALEXANDRU MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,65 6,47 7,56
2444 MOTRIUC V. MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,38 5,72 7,55
2445 TOMA G. IRNA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,23 6,87 7,55
2446 TESCOVSCHI M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 8,7 6,4 7,55
2447 CALIN M. ROXANA – ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICSENI 9,13 5,97 7,55
2448 NEACSU M. GEORGETA-LACRAMIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 8,64 6,47 7,55
2449 BRUMA V. GEORGIANA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,5 6,6 7,55
2450 COJOCARU L. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,94 6,17 7,55
2451 GONTARIU C. DIANA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “NECULAI LEON” BAICENI 8,58 6,52 7,55
2452 CRETU D. CATALIN-DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,96 6,15 7,55
2453 CEOBANU G. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,35 5,75 7,55
2454 ILIES C. CRISTINA VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,08 6,02 7,55
2455 MORISCARIU C. ADELINA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 9,25 5,85 7,55
2456 SAVIUC G. GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 8,53 6,57 7,55
2457 PURICE D. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,46 7,62 7,54
2458 LUCHIAN R. IONUT GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,17 6,92 7,54
2459 CIURDEA L. LIVIU BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,86 7,22 7,54
2460 TUCALIUC I. ADI-IONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 7,41 7,67 7,54
2461 UNGUREANU R. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 8,73 6,35 7,54
2462 MATEI R. MIHAELA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,41 6,67 7,54
2463 CUCIUREANU N. ADRIANA-DELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 8,54 6,55 7,54
2464 PARPALUTA I. FLAVIUS-CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,49 6,6 7,54
2465 MURARIU C. ROXANA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,82 6,27 7,54
2466 ZAHARIA E. ELISABETA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,92 6,17 7,54
2467 ENACHE R. VLAD TEODOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 8,59 6,5 7,54
2468 TURCAN I. DENISIA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,21 5,87 7,54
2469 CIOBANU V. ANDREEA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 8,99 6,1 7,54
2470 DOROFTEI G. VLAD-LAURENTIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,52 6,57 7,54
2471 CERNUSCA V. ROXANA VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 9,16 5,92 7,54
2472 BODRON I. PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,91 6,17 7,54
2473 ANDRIESCU M. DENIS-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,79 6,3 7,54
2474 NECHITA M. TEODOR-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 8,24 6,85 7,54
2475 UNGUREANU N. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,96 6,1 7,53
2476 PANCU D. RAZVAN-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,29 6,77 7,53
2477 CONSTANTINESCU C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 8,91 6,15 7,53
2478 AVADANEI S. IULIA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,09 6,97 7,53
2479 BEJENARIU C. BENIAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 7,91 7,15 7,53
2480 CURCA I. IULIANA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 7,59 7,47 7,53
2481 COJOC D. ALEXANDRA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII STORESTI FRUMUSICA 9,34 5,72 7,53
2482 NALBARU V. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,8 5,27 7,53
2483 OLARIU T. DUMITRITA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,74 5,32 7,53
2484 COTOFREA V. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,77 6,3 7,53
2485 HERGHILIGIU M. NECULAI SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 8,9 6,17 7,53
2486 MAMAISCHI M. IONELA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 9,34 5,72 7,53
2487 BOTOSINEANU C. DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 8,14 6,9 7,52
2488 LEONTESCU I. DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,38 6,67 7,52
2489 HAPAU C. SEBASTIAN IRINEL SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 8,18 6,87 7,52
2490 GINGA G. LARISA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 8,28 6,77 7,52
2491 VICOL M. EMANUEL GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,37 6,67 7,52
2492 HUTANU C. ANDREEA COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 7,77 7,27 7,52
2493 VULPOI D. FORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,93 6,12 7,52
2494 TAPU I. ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 9,35 5,7 7,52
2495 URSU P. CATALIN IONUT LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,42 6,62 7,52
2496 MIRONESCU I. CEZARA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,92 6,12 7,52
2497 TANASUC C. ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 8,85 6,2 7,52
2498 IONITA V. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 8,62 6,42 7,52
2499 AIRINEI D. FLAVIUS IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII AUREL VLAICU AVRAMENI 8,87 6,17 7,52
2500 CHETRARIU M. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,12 6,92 7,52
2501 ISTRATE M. ALINA-VERONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 8,95 6,1 7,52
2502 ROMAN T. BIANCA-ELIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,58 6,47 7,52
2503 ASAVEI M. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,22 6,8 7,51
2504 RACHITA C. CONSTANTIN VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 7,68 7,35 7,51
2505 FRUNZUC A. NUSA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 8,47 6,55 7,51
2506 TARNICERIU C. NECULAI MELCHIHISEDEC SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,23 5,8 7,51
2507 BUIUM C. CONSTANTIN ALEXANDRU GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,52 6,5 7,51
2508 ISAC P. SEBASTIAN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII BUZENI 9,11 5,92 7,51
2509 CUCIUREANU T. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 8,56 6,47 7,51
2510 IAVORENCIUC D. VALENTIN COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 8,23 6,8 7,51
2511 LAZARESCU D. RAZVAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 8,13 6,87 7,5
2512 AVRAMIA R. RAZVAN-SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,31 6,7 7,5
2513 ROMANIUC E. IONUT EUGEN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,91 6,1 7,5
2514 PRISACARIU V. ROXANA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,55 6,45 7,5
2515 MACOVEI V. NARCIS VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,69 6,32 7,5
2516 CEORNEA P. PAUL IONUT GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,71 6,3 7,5
2517 ACSINTE C. COSMINA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 8,66 6,35 7,5
2518 MANEA A. CORNEL SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 8,79 6,22 7,5
2519 HIRTOPANU F. MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,3 5,7 7,5
2520 CIOBANU F. ADRIAN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,29 5,72 7,5
2521 VIERIU M. DAN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,96 6,05 7,5
2522 GURIUC V. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,47 6,52 7,49
2523 HURMUZ V. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,66 6,32 7,49
2524 APARASCHIVEI G. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,98 6 7,49
2525 ANTON I. IULIANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 8,02 6,97 7,49
2526 SOCIANU M. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,58 6,4 7,49
2527 MIHALACHE I. ALEXANDRU EUSEBIU SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 9,06 5,92 7,49
2528 HANU D. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,71 7,27 7,49
2529 LUNGU G. EDUARD GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 8,02 6,97 7,49
2530 NISTOR G. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,11 5,87 7,49
2531 MARANDIUC O. EDUARD GABRIEL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,96 7,02 7,49
2532 CHINOLE P. MARIUS-PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 8,77 6,22 7,49
2533 BEJINARIU R. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 9,17 5,82 7,49
2534 SIMIONICA D. ALEXANDRU-MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,79 6,2 7,49
2535 BORDEANU M. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,38 6,6 7,49
2536 BALINIANU N. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,92 6,07 7,49
2537 COVALIUC P. MIHAI LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,11 6,87 7,49
2538 CODAU G. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,33 5,65 7,49
2539 DAMIAN A. IONUT SERGIU SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,76 6,22 7,49
2540 STRUNA D. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 8,73 6,25 7,49
2541 AIONITOAEI V. CRISTINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,34 5,65 7,49
2542 LUNGU S. COZMIN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 8,56 6,42 7,49
2543 GHERASIM F. CASIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,89 6,1 7,49
2544 GROSU I. IOANA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 7,72 7,25 7,48
2545 CHISLEA -. CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 8,24 6,72 7,48
2546 VOINICIUC M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 9,21 5,75 7,48
2547 GRADINARIU P. ALEXANDRU-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 8,32 6,65 7,48
2548 ANDREI D. IUSTIN-ALEX SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,42 6,55 7,48
2549 AMARIEI C. RAZVAN CRISTIAN GRUP SCOLAR COTUSCA 7,42 7,55 7,48
2550 PAVAL T. MIHAELA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 8,71 6,25 7,48
2551 ROMANIUC C. GEORGE-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,12 6,85 7,48
2552 AIACOBOAIE I. VLAD IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,46 6,5 7,48
2553 HAIVACA V. SAMUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 8,8 6,17 7,48
2554 OLTEANU P. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,62 6,35 7,48
2555 LUCHIAN G. RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 8,75 6,22 7,48
2556 SIRGHI G. BIANCA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,87 7,1 7,48
2557 MALDAN I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 7,77 7,2 7,48
2558 GRADINARIU G. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,36 6,6 7,48
2559 DULGHERIU M. CAMELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,36 5,6 7,48
2560 VISTERNICU V. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,04 5,92 7,48
2561 APETREI I. IULIAN COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,15 5,82 7,48
2562 CIRNEALA M. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 8,52 6,45 7,48
2563 STRUNA D. DORINA-ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 9,12 5,85 7,48
2564 CIUBOTARIU V. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,98 6,97 7,47
2565 PADURARIU I. ADINA MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII EZER 8,99 5,95 7,47
2566 MANOLACHE G. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 8,05 6,9 7,47
2567 BORDIANU M. FLORENTINA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,47 6,47 7,47
2568 VICLIUC M. ANA-MARIA GRUP SCOLAR DARABANI 7,77 7,17 7,47
2569 ALISTARI D. DANIELA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 7,17 7,77 7,47
2570 SERBANESCU P. CLAUDIA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,7 6,25 7,47
2571 ABATACESEI P. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,69 6,25 7,47
2572 MOROSANU V. COSMINA SIINZIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 8,93 6,02 7,47
2573 COCALEA T. ALEXANDRU CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,04 5,9 7,47
2574 HLUSNEAC N. LIGIA NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 9,09 5,85 7,47
2575 MIHAILOVICI D. DELIA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 8,45 6,5 7,47
2576 BARARIU I. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,55 5,4 7,47
2577 BURCIU D. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,22 5,72 7,47
2578 GRIGORIU I. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,93 7,02 7,47
2579 DOBOS L. BIANCA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,32 6,6 7,46
2580 SUSTER C. COSMIN-PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 8,38 6,55 7,46
2581 TURCANU P. STEFANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,8 6,12 7,46
2582 RUSNAC S. ALEXANDRA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 8,63 6,3 7,46
2583 VASILIU F. ALEXANDRU VASILE LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,32 6,6 7,46
2584 DRACINSCHI S. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,7 6,22 7,46
2585 BULMAGA M. MARIUS CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,9 7,02 7,46
2586 BUHINSCHI R. ROBERT SEBASTIAN GEORGE LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,5 7,42 7,46
2587 CIORNEA I. ALEXANDRU COSMIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,38 6,55 7,46
2588 LUMIINITA P. BOGDAN-CONSTANTIN GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,1 5,82 7,46
2589 COROLEA I. IONUT CATALIN GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,51 6,42 7,46
2590 BACIU D. ANDREI MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII AUREL VLAICU AVRAMENI 9,11 5,82 7,46
2591 CONTAC R. RADU-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,45 6,45 7,45
2592 BOLINTEANU C. ROXANA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 7,39 7,52 7,45
2593 TUPA I. RAZVAN CLAUDIU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,13 6,77 7,45
2594 AMURARITE M. ANDREEA MARINICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,91 5 7,45
2595 DOHOTARIU I. IONELA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,25 6,65 7,45
2596 MAXIM G. CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,28 6,62 7,45
2597 CRETU M. IONELA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOROLEA 8,55 6,35 7,45
2598 ANDRUSCA M. LUIZA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,06 5,85 7,45
2599 CHELEMINDRA N. ALEXANDRU – IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8 6,9 7,45
2600 CRUDU C. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 8,73 6,15 7,44
2601 LUCHIAN T. SILVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,31 6,57 7,44
2602 MANASTIREANU D. DORIN CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 8,14 6,75 7,44
2603 BORCILA G. COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 8,94 5,95 7,44
2604 MACOVEI C. GABRIEL-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,58 6,3 7,44
2605 BULIGA V. LARISA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-HORIA 8,61 6,27 7,44
2606 DAMASCHIN P. DUMITREL MARIAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,28 6,6 7,44
2607 MANOLE L. MIHAELA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 8,09 6,8 7,44
2608 SOLTUZU M. COSMIN DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,46 6,42 7,44
2609 DAMASCHIN G. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 9,14 5,75 7,44
2610 OJOG M. ELENA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDANESTI 9,58 5,3 7,44
2611 TODIREANU V. MIHAI-SILVIU SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,29 5,6 7,44
2612 CIUBOTARU C. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,11 5,77 7,44
2613 PINTILIE C. ROXANA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,76 6,12 7,44
2614 ACXINTE M. DIANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,01 5,87 7,44
2615 POMIRLEANU S. SORINA IULIANA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,51 6,37 7,44
2616 MIRON V. MARIAN ANDREI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,2 7,67 7,43
2617 LUCHIAN M. MADALINA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,91 6,95 7,43
2618 TROFIN M. OANA-CELESTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,96 6,9 7,43
2619 URSACHE M. MARIUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 8,77 6,1 7,43
2620 ABARBERITEI R. TUDOR GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 7,95 6,92 7,43
2621 SCARLAT N. BIANCA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,32 6,55 7,43
2622 BULGARIU M. ANDREI PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 7,71 7,15 7,43
2623 PALAMARIU C. LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 8,15 6,72 7,43
2624 BERZOSCHI V. ELENA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,81 6,05 7,43
2625 GRINDEI E. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,02 5,85 7,43
2626 UNGUREANU E. VASILE-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 9,06 5,8 7,43
2627 BICHEL C. STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 8,1 6,77 7,43
2628 DONTU M. DENIS RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,42 6,45 7,43
2629 ACIOBANITEI I. BIANCA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,7 7,17 7,43
2630 RAUTU I. RAUL-OVIDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,12 6,75 7,43
2631 CURELARIU L. VALENTIN CIPRIAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,95 5,92 7,43
2632 LEONTE R. EMIMA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,54 7,3 7,42
2633 HONCERIU C. DANUT LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,02 6,82 7,42
2634 TESCOVSCHI M. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 8,52 6,32 7,42
2635 COBASCHI M. ESTERA SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 8,42 6,42 7,42
2636 PETROVICI M. ANGELICA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 8,44 6,4 7,42
2637 MUNTEANU D. MARIA-LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,85 6 7,42
2638 CORDUNEANU -. IONELA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 8,85 6 7,42
2639 CALIN I. ALEXANDRA-LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,3 5,55 7,42
2640 AMATIESEI V. MARIUS-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VORONA 8,87 5,97 7,42
2641 GAFTON C. ALEXANDRA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,07 5,77 7,42
2642 AILENI M. COSMIN-ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,6 7,25 7,42
2643 UNGUREANU I. IONELA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,32 5,52 7,42
2644 CALIMADRIUC S. ALEXANDRU GABRIEL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,17 6,67 7,42
2645 GRIGORAS V. ELENA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,22 6,6 7,41
2646 CHITA C. IULIANA MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,51 6,32 7,41
2647 MOTRICI V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,08 5,75 7,41
2648 ARIM D. RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,93 6,9 7,41
2649 ZGAVIRDICI N. ALEXANDRA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,8 6,02 7,41
2650 IFTIMI I. MARIAN-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 7,53 7,3 7,41
2651 ZBANT D. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,13 6,7 7,41
2652 TROFIN C. FLAVIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,43 6,4 7,41
2653 CRACIUN S. TEODORA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 7,78 7,05 7,41
2654 CUCIUREANU I. ALEXANDRU IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,23 5,6 7,41
2655 HUIAN L. PAUN SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,37 6,45 7,41
2656 TALPALARIU N. SEBASTIAN-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,22 6,6 7,41
2657 ROMANIUC M. GABRIELA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,42 6,4 7,41
2658 ASTEFANEI V. REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 8,47 6,35 7,41
2659 IRIMIA D. LUCIAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 8,07 6,75 7,41
2660 CORNICIUC F. PAUL-ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 9,23 5,6 7,41
2661 IFTIME V. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,32 6,5 7,41
2662 CAITAN-SPULBER F. ALEXANDRA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,35 5,47 7,41
2663 CIOBANU V. IONUT VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MANASTIRENI 8,29 6,52 7,4
2664 BOICU L. ANDA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,34 6,47 7,4
2665 PELEANCA V. DRAGOS IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 7,33 7,47 7,4
2666 RAILEANU V. ANDREI BENIAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 7,88 6,92 7,4
2667 REPEDE V. FLORINA VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,93 6,87 7,4
2668 AGRIGOROAE I. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8,15 6,65 7,4
2669 AMARIOAREI I. MARIA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,23 6,57 7,4
2670 TOFAN C. IONUT-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 8,36 6,45 7,4
2671 COSMAN V. CORNELIU FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,63 6,17 7,4
2672 BOHAICIUC V. LAURA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 8,99 5,82 7,4
2673 IONEL V. ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 7,89 6,92 7,4
2674 OPASCHI D. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 8,65 6,15 7,4
2675 BALTARU V. BIANCA-MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,31 6,5 7,4
2676 NISTOR G. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,4 6,4 7,4
2677 BRINZEI N. NECULAI  SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,19 6,62 7,4
2678 MORTUN V. TAMARA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 9,33 5,47 7,4
2679 COJOCARIU I. GIANINA VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,34 6,47 7,4
2680 DUMITRAS D. DANUT STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 9,11 5,7 7,4
2681 IORDACHESCU I. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,53 6,27 7,4
2682 IURASOC M. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 8,69 6,12 7,4
2683 STEFURA C. IULIAN RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 8,1 6,7 7,4
2684 PIRLEANU V. ADINA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,24 6,57 7,4
2685 BULIGA C. ANDREI ALEXANDRU GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,11 6,7 7,4
2686 AMARIE R. CLAUDIU MUGUREL SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 9,08 5,72 7,4
2687 URSACHI S. STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,84 6,95 7,39
2688 ROMANESCU F. MARIAN FANICA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 7,72 7,07 7,39
2689 MOTRIUC M. EDUARD CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,53 7,25 7,39
2690 ANDRIESI G. OVIDIU IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 8,36 6,42 7,39
2691 BERCEA N. LIVIU-SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,22 6,57 7,39
2692 CIUBOTARU I. ANDREEA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 8,18 6,6 7,39
2693 CAZACU C. ELISABETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 8,11 6,67 7,39
2694 URITU C. CRISTINA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 8,23 6,55 7,39
2695 CICAL D. ANDREI IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,29 6,5 7,39
2696 ICHIM V. MARIUS SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 8,76 6,02 7,39
2697 OLOERU C. ADINA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 9,39 5,4 7,39
2698 DROB T. FLAVIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,28 6,5 7,39
2699 GRIGOROSCUTA P. IULIAN ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 8,08 6,7 7,39
2700 DARABANEANU N. VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,42 6,35 7,38
2701 ASAVOAIE S. EDY-MARIUS GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,92 6,85 7,38
2702 AVASILOAEI M. ANDREI-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 8,05 6,72 7,38
2703 ILIE G. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 8,2 6,57 7,38
2704 ABOAICE M. TRANDAFIR FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,47 7,3 7,38
2705 SUC I. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,36 6,4 7,38
2706 ENACHE I. IONUT-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,7 7,07 7,38
2707 MARC D. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,09 6,67 7,38
2708 BALAN F. MARCEL VLAD LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,74 7,02 7,38
2709 ALUCULESEI D. NICU SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,47 7,3 7,38
2710 NEGRUT P. LUCIAN COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BUZENI 8,5 6,27 7,38
2711 GRINDEI P. JESSICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,77 7 7,38
2712 DARICIUC I. IONUT-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 8,61 6,15 7,38
2713 MANDIUC D. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 8,64 6,12 7,38
2714 ICUSCA P. PETRU-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 8,36 6,4 7,38
2715 SERAFINESCU D. IOANA DOINA SCOALA CU CLASELE I-VIII LIVENI MANOLEASA 9,31 5,45 7,38
2716 ANTONESE D. DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 8,39 6,37 7,38
2717 TINTA D. ALINA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,33 7,42 7,37
2718 FILOTE E. OVIDIU-MADALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 8,5 6,25 7,37
2719 AIONITOAIE C. SORIN CORNELIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,22 6,52 7,37
2720 VORNICU I. SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 8,59 6,15 7,37
2721 GRADINARU I. DORINEL IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 7,78 6,97 7,37
2722 IONITA M. STEFAN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,03 5,72 7,37
2723 TROFIN V. CONSTANTIN-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,95 5,8 7,37
2724 STOLNICEANU V. ADRIAN-PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,92 6,82 7,37
2725 APOSTOLACHE V. LAUR FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 8,03 6,72 7,37
2726 ROTARIU M. DANA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 8,77 5,97 7,37
2727 DAMIAN V. ADRIAN NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,68 6,07 7,37
2728 ILUCA G. VLAD IONUT LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,63 6,12 7,37
2729 MARIAN M. ANDREI CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 8,09 6,65 7,37
2730 NEAGU -. ROXANA-CONSTANTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 8,52 6,22 7,37
2731 CRETU P. IULIAN-PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 9,44 5,3 7,37
2732 RADES B. LOREDANA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 8,48 6,27 7,37
2733 STEFIUC S. ELENA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 8,58 6,15 7,36
2734 UNGUREANU V. VLAD-CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,97 6,75 7,36
2735 GILCA S. MADALINA-COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,66 6,07 7,36
2736 MIRON L. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,01 6,72 7,36
2737 SALAVASTRU L. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 8,27 6,45 7,36
2738 STIGLET V. SEBASTIAN IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,46 7,27 7,36
2739 COVALIU S. MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,75 4,97 7,36
2740 CORNESCHI I. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 8,02 6,7 7,36
2741 BULGARIU I. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,23 6,5 7,36
2742 DAROI M. MIHAITA IONUT GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,26 6,47 7,36
2743 AFRASINEI N. IONUT-ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 8,95 5,77 7,36
2744 ZAHARII P. CODRUT ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,38 6,35 7,36
2745 ENACHE P. GABRIELA SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII ORASENI-DEAL 8,56 6,17 7,36
2746 DUCANCEA N. VASILICA-COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,83 5,9 7,36
2747 APOPEI C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,32 6,4 7,36
2748 NEMITANU C. RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 8,57 6,15 7,36
2749 CUCIUREANU V. ALEXANDRU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,43 6,3 7,36
2750 PAVELIUC D. SEBASTIAN IOSIF SCOALA CU CLASELE I-VIII BUZENI 8,98 5,75 7,36
2751 CRETU O. CRISTIAN – PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,04 6,67 7,35
2752 BRINZA C. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,09 6,62 7,35
2753 AXINTE D. OANA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,61 6,1 7,35
2754 ILIUTA M. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 7,69 7,02 7,35
2755 LIUSNEA O. BIANCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 8,18 6,52 7,35
2756 LAVRIC P. GABRIELA MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BUZENI 8,76 5,95 7,35
2757 MIRIUTA C. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 8,28 6,42 7,35
2758 ANGHELUS I. VLADUT-ADY SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,78 6,92 7,35
2759 ANASTASIEI C. CONSTANTIN-ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 7,33 7,37 7,35
2760 IRIMIA A. GEANINA-LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,19 6,52 7,35
2761 VATAVU S. SEBASTIAN ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII EZER 8,99 5,72 7,35
2762 LAZAR D. ANDREEA-ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 8,95 5,75 7,35
2763 ANTONOVICI L. GEORGE ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,94 5,77 7,35
2764 VITEL G. MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,73 5,97 7,35
2765 BALAN F. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDANESTI 9,31 5,4 7,35
2766 AFRASINEI N. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 8,83 5,87 7,35
2767 BURDUJA M. MIHAI LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,4 6,3 7,35
2768 CONSTANTIN MUNTEANU I. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 7,87 6,82 7,34
2769 PALICIUC C. ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 8,26 6,42 7,34
2770 PALTINISANU V. RAHELA EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 8,69 6 7,34
2771 DUMBRAVA S. COSMIN IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,07 6,62 7,34
2772 CUCU T. ANDREEA MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 8,01 6,67 7,34
2773 IGNAT V. ALINA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,83 5,85 7,34
2774 BERCEA C. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 7,53 7,15 7,34
2775 TURCANU F. DANIELA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,58 6,1 7,34
2776 LUPU M. LAURENTIU-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,73 5,95 7,34
2777 BABII C. ANDREEA-BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 8,51 6,17 7,34
2778 BREAZ I. IULIU EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 8 6,67 7,33
2779 MURARU I. PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,17 6,5 7,33
2780 ZUZA I. ELENA-BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RADENI 8,37 6,3 7,33
2781 ANDRONIC A. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,44 6,22 7,33
2782 POMPARAU C. ALEXANDRU GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 8,45 6,22 7,33
2783 SAVESCU V. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,05 5,62 7,33
2784 TOSCUTA M. PANSELA ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 7,4 7,27 7,33
2785 ANTOHI S. COSMIN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 7,6 7,07 7,33
2786 RUSU C. BIANCA-MARIA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,01 6,65 7,33
2787 BEJINARIU D. RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 7,77 6,9 7,33
2788 UNGUREANU P. PAULA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 8,66 6 7,33
2789 MIHU C. GABRIEL-DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,96 5,7 7,33
2790 DOHOTARIU I. SANDRA SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,6 6,07 7,33
2791 HRIMIUC C. KARINA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,07 6,6 7,33
2792 CHISAC D. FLORENTINA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,07 5,6 7,33
2793 GHERASIM P. IONUT CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,21 5,45 7,33
2794 LUPU V. VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 8,02 6,65 7,33
2795 ANDRONACHE M. OANA-MARCELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,77 5,9 7,33
2796 SUBOTNIC N. ANDREEA-ISABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 7,5 7,15 7,32
2797 VEGHIU P. ANA MARIA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,69 6,95 7,32
2798 MIRZAN T. RAUL-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,52 6,12 7,32
2799 PETRISOR D. DANUTA-BIANCA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,93 6,72 7,32
2800 ANDREI D. GEORGE LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,98 6,67 7,32
2801 COLISNIC V. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,57 6,07 7,32
2802 NECSEANU M. DORINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,42 6,22 7,32
2803 FETCU E. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 8,43 6,22 7,32
2804 TOMA E. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VORONA MARE 8,65 6 7,32
2805 HAGIU M. LENUTA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,67 5,97 7,32
2806 AILOAE G. IULIAN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 9,05 5,6 7,32
2807 STINCESCU M. PETRONEL SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 8,7 5,95 7,32
2808 CONDRUC M. IONUT ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,19 6,45 7,32
2809 CIOBANU C. VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 BOTOSANI 8,73 5,92 7,32
2810 FRUNZA G. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 8,55 6,1 7,32
2811 MACOVEI I. CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,33 6,32 7,32
2812 SOFRONIE G. GICA OVIDIU LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,19 6,45 7,32
2813 MIHAILA G. NARCISA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,39 5,25 7,32
2814 DITU M. MARTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,1 6,52 7,31
2815 AECOBOAIEI I. IULIAN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 8,26 6,37 7,31
2816 SPATARIU V. IULIA-ALEXANDRA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 8,33 6,3 7,31
2817 MIHAI V. LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 7,98 6,65 7,31
2818 FILIP D. LUCIAN PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,37 6,25 7,31
2819 TALPAN D. DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,43 6,2 7,31
2820 MIRONICA N. GEORGIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,98 5,65 7,31
2821 BERCIUC F. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,16 6,47 7,31
2822 ARAMA A. FLORINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,05 5,57 7,31
2823 POPESCU C. LAURA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 8,57 6,05 7,31
2824 PUSCASU V. ANCUTA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 8,5 6,12 7,31
2825 ALUNGEI M. MADALIN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,43 7,17 7,3
2826 BURLACU C. FLORIN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “PATRIARHUL TEOCTIST” TOC 8,23 6,37 7,3
2827 PRISACARIU F. STEFANIA ANGELA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,2 6,4 7,3
2828 GURALIUC M. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 8,3 6,3 7,3
2829 SANDU G. TEODORA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,58 6,02 7,3
2830 LUCHIAN R. AGNEZIA LAVINIA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,81 6,8 7,3
2831 MERTICARU C. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 8,65 5,95 7,3
2832 CURCA V. STEFANIA GRUP SCOLAR STEFANESTI 8,91 5,7 7,3
2833 BUTNARIU P. OANA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,03 5,57 7,3
2834 CATARGIU G. GEORGIANA-CARMEN SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,96 5,65 7,3
2835 PINTILEI S. PETRONELA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,91 5,67 7,29
2836 DUMITRU V. MIHAI EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,91 5,67 7,29
2837 CALISTRU V. ROXANA-GIORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,62 5,97 7,29
2838 TUPILAS I. ANDREEA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,68 5,9 7,29
2839 CAZAN V. MARIA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 8,61 5,97 7,29
2840 MANOLE I. IOAN-ANGELO LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,89 6,7 7,29
2841 CIOCANESCU D. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,68 5,9 7,29
2842 GHILAN I. ALEXANDRA MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 8,33 6,25 7,29
2843 ROMANIUC F. ELENA-MIHAELA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,11 5,47 7,29
2844 TUDOSANU C. FLORIN CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,77 5,82 7,29
2845 ISAC D. MARIUS-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 8,86 5,72 7,29
2846 VATAMANU C. CONSTANTIN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 8,82 5,77 7,29
2847 OBREJA A. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,68 5,9 7,29
2848 OLARIU V. ANDREEA LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 8,53 6,05 7,29
2849 ADASCALU C. COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 8,17 6,42 7,29
2850 TUCALIUC A. ANDREEA-OLGUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,9 5,67 7,28
2851 CIUBOTARIU A. DANTE SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 8,04 6,52 7,28
2852 MURSA S. ADELINA-ELENA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,79 5,77 7,28
2853 URZICA P. BENIAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,5 6,07 7,28
2854 CROITORU I. ADELAIDA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 8,79 5,77 7,28
2855 PLESCA C. CORNEL CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 8,37 6,2 7,28
2856 DODU I. MARINELA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,61 4,95 7,28
2857 GRIGORESCU D. MADALINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 7,67 6,9 7,28
2858 LIVAN V. MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,09 6,47 7,28
2859 AMIEROAIE C. CRISTIAN-MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,8 6,77 7,28
2860 STAN D. OVIDIU-MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,94 5,62 7,28
2861 COVALCIUC -. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 8,4 6,17 7,28
2862 HAM C. CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,17 6,4 7,28
2863 ROTARESCU N. IONELA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 7,22 7,32 7,27
2864 ANDRONIC D. CONSTANTIN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 7,79 6,75 7,27
2865 DRAGUT G. DENISIA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,48 7,07 7,27
2866 PIRGHIE C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 7,94 6,6 7,27
2867 ACIOBANITEI I. IONUT MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,98 6,57 7,27
2868 DANILA D. IUNIA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,65 5,9 7,27
2869 VAMANU G. IOANA – STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,13 7,42 7,27
2870 PRISACUTA A. MIHAELA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 8,53 6,02 7,27
2871 IUREA M. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 8,28 6,27 7,27
2872 STANUC M. IULIANA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,3 5,25 7,27
2873 CEICA C. DANUT COSTICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,14 5,4 7,27
2874 VICOL D. VALERIU SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 8,07 6,45 7,26
2875 COLTEA V. VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 7,51 7,02 7,26
2876 IURESCU M. STEFAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,06 6,47 7,26
2877 MALINESCU G. VLAD-EDUARD GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,26 5,27 7,26
2878 MACOVICIUC N. MIRABELA-LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 7,71 6,8 7,25
2879 CARP P. FLORIN IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,35 6,15 7,25
2880 CONDRUC A. MARIOARA LUMINITA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 8,13 6,37 7,25
2881 CHIRILA N. DANUT LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,65 6,85 7,25
2882 SCROBANITA P. ION-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 7,88 6,62 7,25
2883 OBADA I. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,44 7,07 7,25
2884 UNGUREANU I. ALEXANDRU-MARIAN GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,55 5,95 7,25
2885 DASCALU V. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,63 5,87 7,25
2886 MIHALACHE M. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 7,76 6,75 7,25
2887 MIHAILA P. VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,28 7,22 7,25
2888 PINZARIU C. VASILE GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 8,75 5,75 7,25
2889 IGNAT D. MADALINA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,19 6,3 7,24
2890 CALIN D. ANDREEA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,19 6,3 7,24
2891 APARASCHIVEI C. ELENA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 7,92 6,57 7,24
2892 POTOP C. CONSTANTIN DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,41 6,07 7,24
2893 STREANG C. MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 8,94 5,55 7,24
2894 CUCIUREANU D. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8,13 6,35 7,24
2895 CATARANCIUC M. ANDREI GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 8,03 6,45 7,24
2896 HUTANU I. PAULA-MADALINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,82 5,67 7,24
2897 ZELINCU R. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,06 5,42 7,24
2898 CHITIC I. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,41 6,07 7,24
2899 IONEL R. RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII BRAESTI 8,81 5,67 7,24
2900 SIMION D. TONY CLAUDIU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,86 6,62 7,24
2901 SALGAU C. ROBERT-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,23 6,25 7,24
2902 CHIORESCU S. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,71 4,77 7,24
2903 ULICIUC N. ALEXANDRA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,78 5,7 7,24
2904 MITRIC M. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 8,47 6,02 7,24
2905 ANDRONACHE E. ANDREEA-LAVINIA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,41 6,07 7,24
2906 MOCANU -. MARIA-SORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,08 6,4 7,24
2907 BASARAB G. SIMONA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “NECULAI LEON” BAICENI 8,33 6,15 7,24
2908 BALAN C. DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,21 6,25 7,23
2909 CIOVANA G. ROBERT GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 7,31 7,15 7,23
2910 DRIMBA R. PETRU-CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 7,72 6,75 7,23
2911 LUCA C. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 7,99 6,47 7,23
2912 PINZARIU C. CARMEN-MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 7,76 6,7 7,23
2913 TALMACIU C. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 7,29 7,17 7,23
2914 BOULET R. GEORGIANA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 7,85 6,62 7,23
2915 MATEI F. LAVINIA – GIOVANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,26 7,2 7,23
2916 CIUBOTARU D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,7 5,77 7,23
2917 CONDREA G. GHEORGHITA CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,34 6,12 7,23
2918 AMATRICA V. ANDREEA MONALISA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 8,62 5,85 7,23
2919 ANTON D. MARIAN FERNANDO SCOALA CU CLASELE I-VIII BRAESTI 8,1 6,37 7,23
2920 BEJAN V. VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII PRISACANI 9,32 5,15 7,23
2921 PINTILIE V. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 8,5 5,97 7,23
2922 BUHAEANU D. IULIAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,76 5,7 7,23
2923 ROTARU M. PATRICIA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,84 5,62 7,23
2924 PETRISORU I. IONELA-PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,46 6 7,23
2925 TINU S. FELIX SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BORZESTI 9,09 5,37 7,23
2926 BOTOSANEANU G. MARIANA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,3 7,15 7,22
2927 LEPARDA G. RAZVAN GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,02 6,42 7,22
2928 ABABEI M. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,23 6,22 7,22
2929 CAM N. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,23 6,22 7,22
2930 ARNAUTU A. DAN ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,48 5,97 7,22
2931 AVASILOAIE C. MAGDALENA PANSELA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,09 5,35 7,22
2932 VAMANU J. VLAD-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,19 6,25 7,22
2933 VASILUTA C. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,82 5,62 7,22
2934 SIMONCA G. ANDREEA ADELINA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,52 6,92 7,22
2935 ANDREI M. RAMONA -ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,67 5,77 7,22
2936 ALEXA I. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,85 5,6 7,22
2937 GRADINARIU P. PETRU ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,42 6,02 7,22
2938 PUIU C. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8 6,42 7,21
2939 VERDIS -. ZEIHRA-MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,15 6,27 7,21
2940 BUTNARIUC V. BIANCA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 8,51 5,92 7,21
2941 ANTOCE D. LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,23 6,2 7,21
2942 TURCANU L. ALEXANDRA-SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,57 5,85 7,21
2943 COVALIUC E. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 7,9 6,52 7,21
2944 OBOROCEANU D. DANIELA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 8,53 5,9 7,21
2945 DANILA C. ANDREEA NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,42 6 7,21
2946 MACOVEI M. FLORIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,47 6,95 7,21
2947 LUCHIAN G. ALEXANDRU-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 8,37 6,05 7,21
2948 PASCARIU G. EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 8,97 5,45 7,21
2949 CHIRIAC V. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE V-VIII NASTASE 8,8 5,62 7,21
2950 TOMA C. ROXANA-LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 9,01 5,42 7,21
2951 VREME G. RUBEN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,66 5,77 7,21
2952 SINIUC S. MIHAI REMUS SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,53 6,87 7,2
2953 COJOCARIU M. VASILICA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VORONA MARE 8,1 6,3 7,2
2954 ACHIM E. ALEXANDRU LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,3 6,1 7,2
2955 CUCIUREANU N. SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,73 5,67 7,2
2956 MAFTEI C. ELENA SANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,28 7,12 7,2
2957 COSTINIUC T. LEONARD GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,89 5,52 7,2
2958 DOCULEANU D. MARIAN IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,48 6,92 7,2
2959 COZMINCA S. LUCIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,68 5,72 7,2
2960 TODIRISCA M. EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 8,49 5,92 7,2
2961 RUSU I. VLADUT BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,49 5,92 7,2
2962 VATAMANESCU C. COSMIN CORNEL SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 8,45 5,95 7,2
2963 SLOBODIANU V. MARIANA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,86 5,55 7,2
2964 DURNEA G. LAVINIA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 7,53 6,87 7,2
2965 MIHAI V. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 8,48 5,92 7,2
2966 ARNAUTU C. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 7,91 6,5 7,2
2967 IACOB G. VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 7,96 6,45 7,2
2968 NAZARE P. LARISA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,03 5,37 7,2
2969 HALOT I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,79 6,6 7,19
2970 BUZILA I. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 8,29 6,1 7,19
2971 ONOFREI F. MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,04 6,35 7,19
2972 PANCU V. IULIAN-SERBAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,28 6,1 7,19
2973 BORHAN D. STEFAN – ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 6,57 7,82 7,19
2974 TIBEL C. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 8,26 6,12 7,19
2975 FILIP V. MADALIN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,49 6,9 7,19
2976 CALIN M. MIHAI-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII MIHALASENI 7,87 6,52 7,19
2977 DOLHESCU D. DENISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,14 5,25 7,19
2978 SANDU M. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,39 6 7,19
2979 PRICOP C. ALEXANDRU-LUCIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 8,42 5,97 7,19
2980 PLEVAN I. ANA MARIA ELENA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 7,78 6,6 7,19
2981 POMPAS C. MARIUS-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,19 6,2 7,19
2982 CIORNOHAC L. ANDREI-VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,76 5,62 7,19
2983 MURARIU G. LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 7,49 6,87 7,18
2984 NISTOR G. ANCA REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 8,02 6,35 7,18
2985 HURMUZ P. ROBERT GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,32 6,05 7,18
2986 FERBEI C. SERGIU CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,17 6,2 7,18
2987 ILINOF C. IONUT-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 8,66 5,7 7,18
2988 HRENCIUC D. RAZVAN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,46 6,9 7,18
2989 DIACONITA V. ILIE SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 8,19 6,17 7,18
2990 GINJU F. FLORENTINA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,86 6,5 7,18
2991 BOICU A. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,42 5,95 7,18
2992 CIOFU C. CONSTANTIN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,3 6,07 7,18
2993 TUGUI A. LORENA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,56 5,8 7,18
2994 COTLOANU G. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 8,44 5,92 7,18
2995 GRIGOROSCUTA D. IONELA ADRIANA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,11 6,25 7,18
2996 TARUS V. LUMINITA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRISACANI 9,36 5 7,18
2997 BACIU S. MADALINA DAIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII AUREL VLAICU AVRAMENI 8,59 5,77 7,18
2998 BACIU I. FLORIN DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,82 5,55 7,18
2999 MOISA C. ADRIAN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 8,14 6,22 7,18
3000 AFRASINEI N. ALEXANDRA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 8,04 6,3 7,17
3001 OSTAFI C. OANA-MARIA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,59 5,75 7,17
3002 PASCARIU V. ANDREI-CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,02 6,32 7,17
3003 GIDAN I. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 7,92 6,42 7,17
3004 CIOBANU C. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 7,48 6,87 7,17
3005 SEREDIUC C. GABRIELA EDERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 8,2 6,15 7,17
3006 OLARIU D. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,3 7,05 7,17
3007 CORJESCU C. CRISTIAN VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 7,62 6,72 7,17
3008 IUCIUC M. OANA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,13 6,22 7,17
3009 CHEBAC L. IOANA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 8,04 6,3 7,17
3010 SIMINICEANU L. SORIN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,02 6,32 7,17
3011 OCU I. FLORENTINA-STEFANA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,85 5,5 7,17
3012 ZIGMAN D. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 8,74 5,6 7,17
3013 CIOBANU D. CONSTANTIN-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,56 5,77 7,16
3014 CRETU -. SIMONA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 7,7 6,62 7,16
3015 ANTONESA N. MUGUREL VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7 7,32 7,16
3016 GAIDUR C. COSMIN-EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,17 6,15 7,16
3017 ALAMUREANU I. IONUT-VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 8,16 6,17 7,16
3018 TIPRIGAN D. MARTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 8,5 5,82 7,16
3019 PINTILI L. LAVINIA GRUP SCOLAR STEFANESTI 8,56 5,77 7,16
3020 SALGAU I. MARCELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,9 6,42 7,16
3021 DAVID I. ELISEI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,25 6,07 7,16
3022 NECHIFOR R. RADU-ALFRED SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,28 6,05 7,16
3023 DOROFTEI I. VLADUT MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 8,48 5,85 7,16
3024 MIHU G. MARIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,92 5,4 7,16
3025 MARIN O. ILINCA PETALA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 7,77 6,55 7,16
3026 CEPLINSCHI D. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,16 5,17 7,16
3027 FERACHE A. MARIUS-MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 9,15 5,17 7,16
3028 GRAMISTEANU C. FLORENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,51 6,8 7,15
3029 BULGARU S. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,7 5,6 7,15
3030 GORCEA D. IULIANA-DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 7,16 7,15 7,15
3031 STAN C. SIMINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 8,19 6,12 7,15
3032 SATCAU S. VALENTIN CATALIN GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,71 5,6 7,15
3033 PAVEL I. BOGDAN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,23 6,07 7,15
3034 HLIBOCEANU-LEHUTU M. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,44 5,87 7,15
3035 CRACIUN V. LETISIA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,2 6,1 7,15
3036 ROSU D. LARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,49 5,82 7,15
3037 CAITAN-SPULBER P. EVELINA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,39 5,92 7,15
3038 AILENEI S. ANDREI – MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,29 7,02 7,15
3039 PRICOPE L. ROBERTO CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 7,41 6,87 7,14
3040 ACHITENI V. CRISTINA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 8,04 6,25 7,14
3041 ANCUTA M. SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,32 5,97 7,14
3042 BALTUTA C. ANDREEA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,89 5,4 7,14
3043 PIDVISISCHI R. IULIAN COSTEL SCOALA CU CLASELE V-VIII PANAITOAIA 7,66 6,62 7,14
3044 MOLDOVANU G. IULIA GIORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 8,59 5,7 7,14
3045 LUCHIAN I. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII EZER 9,13 5,15 7,14
3046 URZICA M. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,67 5,62 7,14
3047 MOSCALU S. MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOROLEA 8,08 6,2 7,14
3048 TANASA V. DUMITRU ALEXANDRU LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,48 6,8 7,14
3049 LUCHIAN G. DIANA-ALEXANDRA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,08 5,2 7,14
3050 HLIBOCEANU M. MADALINA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,26 6,02 7,14
3051 CIOABA S. IULIA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,27 6,02 7,14
3052 CIORNEI C. RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 7,55 6,72 7,13
3053 IVANOV C. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,17 6,1 7,13
3054 AGAVRILOAE S. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,57 5,7 7,13
3055 GRIGORUTA G. IOAN DARIAN SCOALA  CORNERSTONE 8,36 5,9 7,13
3056 PELINESCU T. VASILE FLORENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,5 6,77 7,13
3057 TODIRESEI V. GEORGIANA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 8,19 6,07 7,13
3058 BUJA C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,05 5,22 7,13
3059 BOICU D. SORIN ALIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,45 6,82 7,13
3060 BELDEA D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 8,26 6 7,13
3061 PUSCASU V. BOGDAN LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,61 6,65 7,13
3062 CURELARIU V. IONUT RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,14 6,12 7,13
3063 ALEXANDRU M. VLADUT CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,67 5,6 7,13
3064 CIOTIR G. MARIA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,76 5,5 7,13
3065 BUCHI C. CRISTINA MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,84 5,42 7,13
3066 CHELBAN I. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,07 6,2 7,13
3067 BACIU T. ANDREEA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,45 5,8 7,12
3068 MURARIU R. MARIAN-DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 8,75 5,5 7,12
3069 ZAICANU J. VERONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 7,94 6,3 7,12
3070 MARCU T. TEOFIL SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,37 5,87 7,12
3071 MATEI D. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,65 5,6 7,12
3072 TOMOSCIUC V. CIPRIAN VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,82 5,42 7,12
3073 PINTILICIUC M. CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,78 6,47 7,12
3074 HRISCU I. OVIDIU-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 8,55 5,7 7,12
3075 COSTEANU N. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,68 5,57 7,12
3076 RAUTU V. COSMIN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 8,39 5,85 7,12
3077 MARTIN D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,67 5,57 7,12
3078 HROMEI D. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 8,3 5,95 7,12
3079 CIRNEALA M. DAN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 8,15 6,1 7,12
3080 TIMITA C. EDUARD CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,33 6,9 7,11
3081 IGNAT P. MIHAELA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 7,91 6,32 7,11
3082 APARASCHIVEI C. CAMELIA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 7,8 6,42 7,11
3083 URSU G. GEORGE FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 8,97 5,25 7,11
3084 ANDREI I. MARIUS CIPRIAN GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,13 6,1 7,11
3085 ROTARIU P. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,71 6,52 7,11
3086 CUCU A. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 8,73 5,5 7,11
3087 SULITANU I. DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VORONA MARE 8,73 5,5 7,11
3088 AMITITELOAIE G. MARIUS COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 7,63 6,6 7,11
3089 SERAFINCIANU P. PETRU MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,01 5,22 7,11
3090 DODU I. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,58 4,65 7,11
3091 ANUTA MOLOCEA S. ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 7,58 6,65 7,11
3092 RARANSCHI D. LORI ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 8,6 5,62 7,11
3093 PELINESCU F. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,52 5,7 7,11
3094 MIRON V. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 7,23 6,97 7,1
3095 GILCA L. STEFAN-VENIAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,23 5,97 7,1
3096 HRISCU C. ALEXANDRU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,44 6,77 7,1
3097 VACEANU R. OVIDIU DUMITREL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,91 6,3 7,1
3098 GRADINARIU S. EMIMA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,48 5,72 7,1
3099 DIBU F. REBEICA-FLORENTINA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,33 4,87 7,1
3100 AZOITEI A. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,36 5,85 7,1
3101 MUSTEATA G. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,9 5,3 7,1
3102 PRISTAVU P. COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8 6,2 7,1
3103 MOROSANU M. ADINA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 8,6 5,6 7,1
3104 SANDU B. TUDOR-FLORIAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,48 5,72 7,1
3105 GROSU G. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 8,79 5,42 7,1
3106 LUCA M. IULIANA CLAUDIA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,61 5,57 7,09
3107 PAVEL V. NORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,23 6,95 7,09
3108 HRITCU G. ANISOARA AURELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 7,71 6,47 7,09
3109 FILOTE V. IONUT MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 7,83 6,35 7,09
3110 HUTULEAC C. ANDREI SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 8,06 6,12 7,09
3111 IGNAT C. ANDREI-MADALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,58 5,6 7,09
3112 POPOVICI D. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 7,43 6,75 7,09
3113 ROSU G. MIHAELA-ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 8,03 6,15 7,09
3114 ANTON L. ELENA-LIVIA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 8,44 5,75 7,09
3115 MAXINIUC M. SANDU GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 7,89 6,3 7,09
3116 VIRLAN A. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,12 6,07 7,09
3117 CURTEANU C. BIANCA LIVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,62 5,57 7,09
3118 STEFAN C. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 7,84 6,35 7,09
3119 GIREADA C. DENIS-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 7,93 6,25 7,09
3120 PUIU L. CATALINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,91 6,27 7,09
3121 ICHIM -. MARIAN GIGEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,98 6,2 7,09
3122 VIZITIU I. COSMIN-MUGUREL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,52 5,67 7,09
3123 IFTODIE D. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII COTU 8,68 5,5 7,09
3124 LUCA M. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,13 5,05 7,09
3125 CEPOI D. PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,06 6,12 7,09
3126 PINTEA N. ALEXANDRA LUMINITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 8,14 6,05 7,09
3127 BOLOC D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 8,76 5,42 7,09
3128 SIRGHI M. IOANA-SANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 8,27 5,92 7,09
3129 LEFTER D. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,06 5,12 7,09
3130 AMARINEI C. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,41 5,77 7,09
3131 CLIPA J. COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,46 6,7 7,08
3132 ACHITEI M. RODICA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 7,47 6,7 7,08
3133 URSACHE D. MARIA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 8,49 5,67 7,08
3134 BOSINCEANU V. MARIAN-IOACHIM SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,15 6,02 7,08
3135 CHIRIAC -. IONELA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 7,67 6,5 7,08
3136 AGRIGOROAIE D. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 8 6,17 7,08
3137 MOTRIUC D. BENIAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 7,89 6,27 7,08
3138 STADNICIUC I. CIPRIAN-GHEORGHITA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 7,57 6,6 7,08
3139 CHIRILA M. IONUT IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,95 6,22 7,08
3140 PALAMARIU L. ANDRUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 7,76 6,4 7,08
3141 SLAVNICU V. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 8,21 5,95 7,08
3142 VLADEANU P. SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,37 5,8 7,08
3143 MIRON E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,34 5,82 7,08
3144 MIHALACHE M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VORONA 8,42 5,75 7,08
3145 RUMEGA A. ANDREEA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 7,39 6,77 7,08
3146 FOCSA D. PATRIA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 8,3 5,87 7,08
3147 DUPU M. ALEXANDRU MIHAI LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,7 6,47 7,08
3148 CONDURACHE G. DAN LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,64 6,52 7,08
3149 DOHOTARU D. LEONARD MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,54 5,62 7,08
3150 CURILIUC I. CIPRIAN DORU SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,57 6,57 7,07
3151 TALPAN G. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,14 5 7,07
3152 ONOFREI R. PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 7,63 6,52 7,07
3153 MARGINEANU I. CORINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 7,97 6,17 7,07
3154 CRETU C. RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,32 5,82 7,07
3155 MUNTEANU M. VLADUT-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 8,48 5,67 7,07
3156 VATAVU O. OCTAVIAN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,25 4,9 7,07
3157 IFTIMIE M. DENISA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 8,73 5,42 7,07
3158 VLAS V. TABITA-ANGELA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 8,94 5,2 7,07
3159 GRIEROSU C. VASILE CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,69 5,45 7,07
3160 NICULCEA A. DENISIA-VIRGINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 9,04 5,1 7,07
3161 TODIRISCA C. IONELA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 8,87 5,27 7,07
3162 HORICEANU M. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 8,18 5,97 7,07
3163 NECULCEA F. CORNELIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MANASTIRENI 8,02 6,1 7,06
3164 SANDU G. GEORGE IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 7,77 6,35 7,06
3165 ARUSTEI D. VIOREL SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,98 6,15 7,06
3166 CONDUROVICI C. MARIA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,96 5,17 7,06
3167 SANDU N. ANAMARIA LUISA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 7,12 7 7,06
3168 APREOTESEI -. SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 7,58 6,55 7,06
3169 HIRGAU V. ROXANA-NATALY SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,1 6,02 7,06
3170 LUNCA A. ANA AURELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 8,4 5,72 7,06
3171 PORAICU M. EMANUEL-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 7,73 6,4 7,06
3172 CRISTEF G. FLORIN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,13 5 7,06
3173 NEGRU A. ALEXANDRU SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,88 6,25 7,06
3174 MIHALACHI L. MARIUS-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 7,98 6,15 7,06
3175 PAIU O. GABRIELA CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,06 6,05 7,05
3176 PUPAZA V. VASILICA MINODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 6,85 7,25 7,05
3177 ZAHARIA L. MARICICA ADRIANA GRUP SCOLAR COTUSCA 7,11 7 7,05
3178 AENACHIOAIE R. DUMITRU ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,56 6,55 7,05
3179 BALANIUC I. ADRIAN GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,56 6,55 7,05
3180 ASIMIONESEI C. PETRONELA-ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,43 5,67 7,05
3181 FILIP C. ANDREI-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,73 6,37 7,05
3182 BATERIUC V. COSMIN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,3 5,8 7,05
3183 BARNEA G. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,95 6,15 7,05
3184 DIRVARIU M. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,8 6,3 7,05
3185 COJOCARAS M. ROBERT ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE V-VIII PANAITOAIA 8,24 5,87 7,05
3186 ABABEI C. CORINA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 7,95 6,15 7,05
3187 GIREDARIU C. IONUT GABRIEL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,96 6,15 7,05
3188 BOICU C. ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,04 6,07 7,05
3189 FADUREANU M. ALEXANDRU PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,67 6,42 7,04
3190 STAN C. DIANA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 7,73 6,35 7,04
3191 MELINTE S. MADALIN-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 7,51 6,57 7,04
3192 DUMITRU G. ALINA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 8,08 6 7,04
3193 PINZARIU I. ALINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,38 5,7 7,04
3194 CIOBANU N. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,12 5,97 7,04
3195 CIOBANU F. RAZVAN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 8,86 5,22 7,04
3196 ISTRATE I. IONELA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 7,69 6,4 7,04
3197 LUCAN G. VLAD-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,85 6,22 7,03
3198 BORS V. GEORGE-ALEXANDRU LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,9 6,17 7,03
3199 AFILIPOAEI M. ANCA-LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,21 5,85 7,03
3200 ALEXUC I. MADALIN MIHAI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,1 6,97 7,03
3201 COJOCARIU V. BIANCA-SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,76 6,3 7,03
3202 BARBUTA M. BRINDUSA MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII EZER 8,67 5,4 7,03
3203 MARCU V. SILVIU SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,15 5,92 7,03
3204 SOLOGON D. GEORGE ALEXANDRU GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,05 6,02 7,03
3205 ADOCHITEI M. SORIN GHEORGHE SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 8,89 5,17 7,03
3206 ALECSA A. ADRIANA-ISABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 7,64 6,42 7,03
3207 TUDOSE C. MADALINA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 BOTOSANI 8,52 5,55 7,03
3208 BOBULESCU M. LUISA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,86 5,2 7,03
3209 SCRIPCARIU D. EDUARD LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,51 5,55 7,03
3210 BRINZEI V. ANCA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,45 5,62 7,03
3211 MAXIM M. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,12 4,95 7,03
3212 TIMOFTE G. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,4 5,67 7,03
3213 BEDREAGA G. MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,05 6 7,02
3214 BADALUTA L. EDUARD-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 7,77 6,27 7,02
3215 IHNATIUC V. MIHAI GABRIEL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,39 6,65 7,02
3216 AVADANOAEI V. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 7,67 6,37 7,02
3217 VERINGA D. GABRIELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,38 5,67 7,02
3218 CARAUSU G. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 8,18 5,87 7,02
3219 GHEBENEI F. ROXANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,19 5,85 7,02
3220 SCHIANU G. GABRIEL – ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,08 6,97 7,02
3221 BRESUG C. FLORENTINA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 8,07 5,97 7,02
3222 BOSTAN S. ANDREEA ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 7,58 6,47 7,02
3223 BURDULEA C. CLAUDIU-IONUT LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,35 5,7 7,02
3224 BIRGOVANU M. DELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,33 4,72 7,02
3225 HALUCA A. ANDREI-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 7,93 6,12 7,02
3226 PATRASCANU P. ADRIAN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,42 5,62 7,02
3227 LUCA P. ONEDIN SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 7,73 6,32 7,02
3228 TUCANU V. CLAUDIA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,92 5,12 7,02
3229 HAVRILIUC I. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,94 5,1 7,02
3230 VIERU S. GIANI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,87 5,17 7,02
3231 BEJINARU M. BOGDAN GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 7,27 6,75 7,01
3232 MORARESCU V. LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 8 6,02 7,01
3233 CRACIUN I. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,27 5,75 7,01
3234 BOTEZ I. SERGIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 7,63 6,4 7,01
3235 HALUCA M. CARMEN-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,33 5,7 7,01
3236 BEJAN T. MADALINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,96 5,07 7,01
3237 URSACHE T. CEZAR SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 8,36 5,67 7,01
3238 RIMBU N. GEORGIANA VERONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 7,51 6,52 7,01
3239 ANDRUSCA V. DUMITRITA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 8,25 5,77 7,01
3240 BALTAG M. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,38 5,62 7
3241 BROASCA A. MARCELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 7,63 6,37 7
3242 MARCU C. ANDREI SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,65 5,35 7
3243 BOARIU V. SEBASTIAN GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,7 6,3 7
3244 BREHUESCU C. RAZVAN-PETRUT LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,83 6,17 7
3245 PURICE M. GARIFITA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII LOZNA 7,89 6,12 7
3246 STAN F. ANDREEA LISA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 7,35 6,65 7
3247 VITALARIU T. ANCA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,51 5,5 7
3248 MACSIMCIUC M. MARCEL CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,6 6,4 7
3249 POHACI D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 7,98 6,02 7
3250 HUTAN C. MARIA CAMELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,66 5,35 7
3251 SERITEAN C. GEORGE CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 7,31 6,7 7
3252 ALEXA S. VLADUT IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 8,03 5,97 7
3253 CHIRAS I. IONUT MADALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 7,81 6,2 7
3254 FRUNZA D. ALEXANDRA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,85 5,15 7
3255 GASPAR D. MARCEL GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,2 5,8 7
3256 IONESEI D. PETRONELA MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 7,88 6,12 7
3257 PLESCAN R. SILVIU ALEX SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 8,08 5,92 7
3258 PRICOP V. LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,79 6,22 7
3259 BIZBAC -. MADALIN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 7,59 6,4 6,99
3260 ROTARIU V. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 6,63 7,35 6,99
3261 PODOVEI V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII BORZESTI 8,33 5,65 6,99
3262 HRANICI C. COSMIN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,12 5,87 6,99
3263 CONSTANTIN C. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,29 5,7 6,99
3264 BEJINARIU C. ALIN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 7,98 6 6,99
3265 SLAVNICU V. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 7,91 6,07 6,99
3266 PADURARIU M. NICOLAE – CODRUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,49 6,5 6,99
3267 ALBU I. ANA MARIA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,67 6,32 6,99
3268 ZAHARIA L. LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,28 5,7 6,99
3269 ASAFTEI P. ANDREI PETRU LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,54 6,45 6,99
3270 BULETE T. DIANA-ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 7,73 6,25 6,99
3271 LUPASCU E. ALEXANDRU LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,82 6,17 6,99
3272 BOZ G. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 8,27 5,72 6,99
3273 MOISE S. IONUT MIREL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,78 5,2 6,99
3274 TANASA F. FLORIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,98 6 6,99
3275 ADASCALITEI D. ADY SCOALA CU CLASELE I-VIII “NECULAI LEON” BAICENI 7,99 6 6,99
3276 SANDU I. GABRIEL GRUP SCOLAR COTUSCA 6,97 7 6,98
3277 BUDNARIU-AROSCULESEI D. NELLY SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 7,69 6,27 6,98
3278 PRODAN T. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,8 6,17 6,98
3279 SCROBANITA G. PAUL FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 7,55 6,42 6,98
3280 ENACHE P. LARISA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 7,6 6,37 6,98
3281 ANITEI L. LAURENTIU-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 7,92 6,05 6,98
3282 ANDREI I. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,54 6,42 6,98
3283 ASAFTEI G. ANDREEA SILVICA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,61 6,35 6,98
3284 DANILA C. IUSTINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,69 6,27 6,98
3285 BALAUCA L. GINA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,34 5,62 6,98
3286 ENACHE P. GHEORGHE LIVIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 8,52 5,45 6,98
3287 MAHU V. VIOREL IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,5 6,45 6,97
3288 FRANT C. FELICIAN STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 7,5 6,45 6,97
3289 LIPOVANU D. DUMITRU-VIOREL GRUP SCOLAR STEFANESTI 8,13 5,82 6,97
3290 BARICA I. MARIUS-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 8,18 5,77 6,97
3291 SAVENCU G. MITICA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,4 6,55 6,97
3292 PEPELEA H. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 7,58 6,37 6,97
3293 ATANASOAEI R. DIANA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 7,95 6 6,97
3294 ALEXOAEI I. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 7,62 6,32 6,97
3295 PAPAGHIUC D. LEONARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,93 6,02 6,97
3296 SIRGHI D. FLORIN-CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,7 5,25 6,97
3297 BIDICA C. COSMIN-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII STORESTI FRUMUSICA 8,6 5,35 6,97
3298 LUCHIEAN I. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,3 5,65 6,97
3299 MARTINIUC I. IULIAN-SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 8,99 4,95 6,97
3300 GANGER G. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 7,37 6,57 6,97
3301 COZMANIUC V. DUMITRITA-BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,64 5,3 6,97
3302 BOUARU V. IUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 8,69 5,25 6,97
3303 MARIN N. MARIAN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,29 5,65 6,97
3304 CIOBANU V. IULIA VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,21 6,72 6,96
3305 CONSTANTIN A. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 8,36 5,57 6,96
3306 NICHITA F. LUCIA-CECILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 7,06 6,87 6,96
3307 BOCA G. CLARA-ELIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 8,36 5,57 6,96
3308 ISTRATE D. LUCIAN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 8,4 5,52 6,96
3309 CORNICIUC L. LIVIA-DIANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,87 5,05 6,96
3310 PRICOP G. CORNELIA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,92 6 6,96
3311 HUIANU C. RAZVAN ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 8,12 5,8 6,96
3312 PRICOPI D. BIANCA CARMEN SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 8,59 5,32 6,95
3313 TINCANU A. IULIANA SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 8,93 4,97 6,95
3314 TARPALAN V. PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,21 5,7 6,95
3315 SIRGHI D. CONSTANTIN-STELIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 8,56 5,35 6,95
3316 STEFAN N. MARIAN VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 7,71 6,2 6,95
3317 IGNAT D. DUMITRITA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 8,15 5,75 6,95
3318 COZOBIAC P. ANDREEA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 7,11 6,8 6,95
3319 BALAHURA D. EDWARD-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 7,83 6,07 6,95
3320 BARBACARIU I. IONUT COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 8,04 5,87 6,95
3321 AGACHE G. SEBASTIAN-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII BUZENI 8,5 5,4 6,95
3322 ANTOCI G. EDUARD FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,28 5,62 6,95
3323 PASERE S. SERGIU-SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 8,21 5,7 6,95
3324 LUMINITA -. IULIAN-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII PRISACANI 8,75 5,15 6,95
3325 MATEI M. VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 7,47 6,42 6,94
3326 MIRON A. FLORENTINA GIORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 7,13 6,75 6,94
3327 BARARIU D. MIRELA EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 8,13 5,75 6,94
3328 HODAN P. PAULA-MADALINA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,83 6,05 6,94
3329 BURSUC G. PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,01 5,87 6,94
3330 LUNGU I. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 6,92 6,97 6,94
3331 MURARU C. CIPRIAN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,22 5,67 6,94
3332 BALTA E. MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 7,41 6,47 6,94
3333 BEJINARIU M. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 7,17 6,72 6,94
3334 VIZITEU C. LACRAMIOARA MINUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,47 6,42 6,94
3335 ANTONESEI I. IOAN AUGUSTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BORZESTI 8,59 5,3 6,94
3336 ZAHARIUC I. ANDREI MARCEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BRAESTI 8,36 5,52 6,94
3337 IACOB I. CRISTINA NARCISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 7,68 6,2 6,94
3338 ISTRATE F. VASILE-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 8,01 5,87 6,94
3339 BURSUC G. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRISACANI 8,61 5,27 6,94
3340 IURASOC M. VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 8,44 5,45 6,94
3341 BACIU I. DANIEL-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 7,1 6,77 6,93
3342 UNGUREANU L. SILVIU CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 7,12 6,75 6,93
3343 BREBU C. DAN-MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 7,56 6,3 6,93
3344 PRICOP V. PAUL SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 7,4 6,47 6,93
3345 ADOMNOAIE F. MADALINA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 8,25 5,62 6,93
3346 ZAHARIUC M. IULIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,66 6,2 6,93
3347 PASCARIU V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,56 6,3 6,93
3348 CRAP V. MIHAI-VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 7,57 6,3 6,93
3349 PAVEL I. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 8,06 5,8 6,93
3350 PINGHIREAC M. ADRIAN-LUCIAN GRUP SCOLAR DARABANI 7,75 6,12 6,93
3351 TIBEL C. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 8,16 5,7 6,93
3352 DULGHERU V. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 8,07 5,8 6,93
3353 DAMIAN C. GEORGIANA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 8,71 5,15 6,93
3354 DORNEANU F. DAVID VIOREL SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 8,2 5,67 6,93
3355 AGACHE -. LIDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,62 6,22 6,92
3356 MURARU M. CORNEL-GABRIEL SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 7,7 6,15 6,92
3357 NECULAU D. ALEXANDRU-MARIAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 7,75 6,1 6,92
3358 COROI C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 7,35 6,5 6,92
3359 COROLEA V. GEORGIANA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,04 5,8 6,92
3360 COTOVANU D. ALIN CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,35 6,5 6,92
3361 COVALIU N. MARIAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,47 6,37 6,92
3362 CIORNODOLEA G. MARIUS TOADER SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,23 6,62 6,92
3363 SUSU C. MIHAELA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,32 5,52 6,92
3364 ANICHITOAEI R. ALINA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,88 5,97 6,92
3365 SIMINIUC D. ADRIAN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 7,94 5,9 6,92
3366 HARMASEL G. MADALINA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,44 5,4 6,92
3367 IORGA C. CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,77 6,07 6,92
3368 ALBU I. IONELA DUMITRITA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,82 6,02 6,92
3369 ANDRIESEI V. IONUT BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,88 5,95 6,91
3370 ASIMINEI V. ANDRA NARCISA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 6,88 6,95 6,91
3371 ABOTEZATOAE F. SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 7,78 6,05 6,91
3372 BEJAN V. DAVID-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 7,9 5,92 6,91
3373 STEFAN I. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 8,06 5,77 6,91
3374 LORINCI E. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 7,77 6,05 6,91
3375 LUCA G. GHIORGHITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,66 5,17 6,91
3376 CICAL V. VALENTIN  ILIE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 7,85 5,97 6,91
3377 SPANACHE F. FLORIN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,46 5,37 6,91
3378 EPUREANU C. ROXANA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,23 5,57 6,9
3379 ALUNCARITEI C. DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 8,05 5,75 6,9
3380 CIOBANU I. COSMIN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 7,61 6,2 6,9
3381 MOISIU G. LUCIAN-FLORIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 7,53 6,27 6,9
3382 BAZILIUC C. OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,36 5,45 6,9
3383 NAGIT L. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,24 5,57 6,9
3384 COSTACHE I. GEORGIANA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 8,69 5,12 6,9
3385 STROICI I. DRAGOS PETRONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII LOZNA 7,75 6,05 6,9
3386 CIRLIGEANU F. ANDREI GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 7,96 5,85 6,9
3387 LUNGU V. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,63 5,17 6,9
3388 SAVIN F. VALENTINA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 7,9 5,9 6,9
3389 MORISCARIU C. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII LISMANITA DARABANI 8,34 5,47 6,9
3390 BABAN F. DENISA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 7,93 5,87 6,9
3391 PALIMARU M. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,96 4,85 6,9
3392 HAIVAS D. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 7,51 6,3 6,9
3393 HARII P. ANA MARIA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,26 5,55 6,9
3394 HRITAC I. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 8,86 4,95 6,9
3395 GRIGORAS V. ALINA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,19 5,6 6,89
3396 AICOBOAIE M. VLAD-COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 7,24 6,55 6,89
3397 BULIGA G. ANDREEA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 8,44 5,35 6,89
3398 VERNICEANU D. LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 7,68 6,1 6,89
3399 DRESCANU G. GABRIEL-GHIORGHITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 6,79 7 6,89
3400 TIBULEAC S. OVIDIU ALEXANDRU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,57 6,22 6,89
3401 STOLERU G. IULIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,43 6,35 6,89
3402 MIRAUTA G. PAULA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 8,03 5,75 6,89
3403 DUMITRAS V. ADI-LUCIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,94 5,85 6,89
3404 COTLOANA C. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,81 4,97 6,89
3405 IACOBOAIE P. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,17 5,62 6,89
3406 BICIUSCA R. CATALIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,39 6,4 6,89
3407 FILIP V. CONSTANTIN LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 8,24 5,55 6,89
3408 NEMITANU N. LOREDANA-IOANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,14 6,62 6,88
3409 AIONITOAIE V. VALERICA FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 6,95 6,82 6,88
3410 BURLACU C. ANDREEA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,66 6,1 6,88
3411 TICAN D. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RADENI 7,47 6,3 6,88
3412 ALUNGULESEI I. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 TUDORA 8,65 5,12 6,88
3413 MARANDIUC V. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 7,85 5,92 6,88
3414 TIMOC M. DANIELA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 8,09 5,67 6,88
3415 SIMINCIUC V. CLAUDIA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 8,47 5,3 6,88
3416 TOPALA N. NICULAI GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 8,1 5,67 6,88
3417 ZAHARIA V. MIHAELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,96 5,8 6,88
3418 MURARIU I. IONELA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,75 6,02 6,88
3419 POPESCU C. FLORIN DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 8,72 5,05 6,88
3420 DUGHILA V. ANDRA LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,22 5,55 6,88
3421 TARNITA M. IONUT-CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI 9,16 4,6 6,88
3422 PAVALEANU V. VLADUT IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 8,52 5,25 6,88
3423 MOTOC V. ALEXANDRA-REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,54 5,22 6,88
3424 STOIEAN M. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 8,86 4,9 6,88
3425 IBANESCU M. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 6,69 7,05 6,87
3426 ILINCARIU V. LARISA VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 8,12 5,62 6,87
3427 GRIGORE C. ILIE STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,19 6,55 6,87
3428 STOIAN V. VALENTINA-ESTERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 7,83 5,92 6,87
3429 GRADINARU I. RAZVAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,19 5,55 6,87
3430 MURARIU D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,73 6,02 6,87
3431 RASCOL C. IULIANA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 7,44 6,3 6,87
3432 BURLACU C. ALEXANDRA BRINDUSA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,8 4,95 6,87
3433 PUSCASU C. ELENA-MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 7,43 6,3 6,86
3434 NICORICI A. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,68 6,05 6,86
3435 SIRGHI D. OVIDIU-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 8,07 5,65 6,86
3436 GRADINARIU V. RELU BENONI SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 7,36 6,37 6,86
3437 URSU I. CLAUDIA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,03 5,7 6,86
3438 UNGUREANU S. ALINA ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 7,83 5,9 6,86
3439 FILIP-IVAN C. TATIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 7,77 5,95 6,86
3440 GRADINARU M. ALEXANDRU CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 8,06 5,67 6,86
3441 POPILCIUC P. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,16 5,57 6,86
3442 LUPASCU D. GEORGIANA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BUZENI 8,43 5,3 6,86
3443 MELINTE L. GABRIEL-ROMICA SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 8,08 5,65 6,86
3444 POPESCU G. PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII BUHACENI 8,83 4,9 6,86
3445 CRETU A. ANA MARIA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,48 5,25 6,86
3446 ZAHARIA M. ANDREEA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 7,46 6,27 6,86
3447 LINA D. ALEXANDRA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 7,88 5,82 6,85
3448 CULISNIUC V. CATALIN BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 6,64 7,07 6,85
3449 SIRGHEA D. ALEXANDRU-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 7,5 6,2 6,85
3450 VASILE V. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII BORZESTI 8 5,7 6,85
3451 CIOBANU C. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VORONA 7,73 5,97 6,85
3452 RAILEANU I. CRISTIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 7,65 6,05 6,85
3453 HEROS V. FLORINA-ALICE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,13 5,57 6,85
3454 OLARIU M. GABRIEL-FERNANDO SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,35 6,35 6,85
3455 MADON M. MARCELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 7,78 5,92 6,85
3456 STEFAN M. ILIE MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 7,64 6,07 6,85
3457 ROTARIU C. CAMELIA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VORONA 8,48 5,22 6,85
3458 SECU L. MARCELA-IRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 8,41 5,3 6,85
3459 MANASTIREANU R. ANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,43 5,27 6,85
3460 HUSTIUC C. PETRU GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8 5,7 6,85
3461 ADOCHITEI C. PETORNELA-SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,66 6,05 6,85
3462 RAILEANU D. ELENA REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII BUHACENI 8,47 5,22 6,84
3463 GHERMAN I. GABRIELA-IOANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,71 5,97 6,84
3464 ARARITEI C. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MANASTIRENI 7,83 5,85 6,84
3465 ACASANDREI V. ALIN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,93 5,75 6,84
3466 VICULEAC F. FLORENTINA-GEORGIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,81 5,87 6,84
3467 BARBALATA M. ALEXANDRU IONUT GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,18 5,5 6,84
3468 CURELARIU T. ANDREEA-COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 8,38 5,3 6,84
3469 TERCIU D. SINZIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 7,68 6 6,84
3470 ALECSII C. ROXANA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOROLEA 8,38 5,3 6,84
3471 ISAC D. ANDREI-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,27 5,42 6,84
3472 GABINAT P. TRIFAN GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,04 5,65 6,84
3473 PURICE F. FLORIN-SILVIU LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,16 5,52 6,84
3474 JURGIU I. IOAN-ALEXANDRU LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 8,47 5,22 6,84
3475 LOLUTA V. ALIN-COSTIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,44 6,25 6,84
3476 GRIGORE M. SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,25 6,42 6,83
3477 BURLACU C. CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 6,96 6,7 6,83
3478 BULGARU P. IRINA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,14 5,52 6,83
3479 PODOVEI M. NARCISA-MIHAELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,66 6 6,83
3480 BURUIANA I. ANDREI-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 6,99 6,67 6,83
3481 APOSTOL V. BOGDAN ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 7,66 6 6,83
3482 ACRUDOAE D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 7,59 6,07 6,83
3483 UNGUREANU C. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 7,97 5,7 6,83
3484 MIHALACHE E. OVIDIU-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,47 5,2 6,83
3485 BREHOIANU G. IONUT MIREL SCOALA CU CLASELE I-VIII ORASENI-DEAL 7,76 5,9 6,83
3486 MITA A. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 7,75 5,92 6,83
3487 VRINCEANU C. VLAD STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,1 5,57 6,83
3488 TIMUC N. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 8,06 5,6 6,83
3489 CHITAN G. COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 7,85 5,82 6,83
3490 DIMA R. MONICA TANIA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 8,27 5,4 6,83
3491 BRINZEI G. MIREL-DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 8,16 5,5 6,83
3492 CIUBOTARIU G. DANIELA-PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 8,44 5,22 6,83
3493 HROMEI S. CLAUDIU ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 8,42 5,25 6,83
3494 MOLIE S. MADALINA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,02 6,62 6,82
3495 CIOVINA V. CEZAR ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 7,4 6,25 6,82
3496 HANGAN V. SINZIIANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 7,08 6,57 6,82
3497 MACSIM C. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,09 5,55 6,82
3498 UNGUREANU I. CRISTIAN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,67 5,97 6,82
3499 GRIGORIU M. CIPRIAN CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MANASTIRENI 8,54 5,1 6,82
3500 MIHALCIUC N. CLAUDIU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,74 5,9 6,82
3501 VISAN I. GEORGIANA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 7,99 5,65 6,82
3502 BAHNOVEI M. GABI MADALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BOROLEA 8,28 5,37 6,82
3503 CIUBOTARIU M. IONELA-LENUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,65 6 6,82
3504 CHIUC G. ALEXANDRA-MONICA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,16 5,47 6,81
3505 ZAHARIA D. CRISTIAN GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,18 5,45 6,81
3506 BUZUC I. ANAMARIA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,37 6,25 6,81
3507 HONCIUC V. MARIAN TOADER GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 7,57 6,05 6,81
3508 BOTEZ I. LACRAMIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 7,47 6,15 6,81
3509 CIRDEI P. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,56 5,07 6,81
3510 STIGLETI O. EDUARD – MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 7,2 6,42 6,81
3511 COROBLEA V. VASILICA COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 7,78 5,85 6,81
3512 CRIHAN T. ANAMARIA TEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 7,77 5,85 6,81
3513 LOTIS M. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 7,81 5,82 6,81
3514 ARUSTEI D. CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 7,76 5,87 6,81
3515 AMARI V. MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 8,96 4,67 6,81
3516 PASCAREANU M. RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,28 5,35 6,81
3517 GRADINARIU C. IULIAN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 7,71 5,92 6,81
3518 COROLEA F. CLAUDIU FLORIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 8,46 5,17 6,81
3519 TURCANU C. CATALIN CONSTANTIN SCOALA  CORNERSTONE 7,79 5,82 6,8
3520 CRECIUN C. COSMIN-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,1 4,5 6,8
3521 PINTILIE N. NICOLAE-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,15 6,45 6,8
3522 PRUTEANU V. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 8,18 5,42 6,8
3523 MACOVEI -. DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,51 6,1 6,8
3524 ATODIRESEI M. FLORIN SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,43 6,17 6,8
3525 BALAN M. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,33 6,27 6,8
3526 SCUTARU C. COSTEL-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 7,51 6,1 6,8
3527 COTOFREA -. MARCIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,33 5,27 6,8
3528 LUNGU P. FLORIN PETRONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 7,23 6,37 6,8
3529 AMARIE C. DENISIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 BOTOSANI 8,08 5,52 6,8
3530 HOCEAG C. MADALINA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,8 5,8 6,8
3531 HLIBAN R. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 8,29 5,32 6,8
3532 ALUNGULESEI V. VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 TUDORA 8,58 5,02 6,8
3533 BALAN M. ANDREI IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 8,19 5,42 6,8
3534 STANESCU D. ILINCA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,82 5,77 6,79
3535 RUSU M. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 6,93 6,65 6,79
3536 ANDREI-CODITA F. SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,29 5,3 6,79
3537 SCHIOPU V. PETRU ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 7,68 5,9 6,79
3538 SULIC R. ADI ROMEO SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 7,28 6,3 6,79
3539 PURUSNIUC D. NADIN-DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 7,32 6,27 6,79
3540 CHITEALA G. VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII MIHALASENI 7,41 6,17 6,79
3541 BELECCIU D. ALIN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII TEOFIL VALCU HANESTI 7,86 5,72 6,79
3542 ALEXA M. MARIUS-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 7,41 6,17 6,79
3543 SURDU G. DUMITRITA SCOALA CU CLASELE V-VIII PANAITOAIA 8,06 5,52 6,79
3544 CUCIUREANU G. PETRU DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 6,99 6,57 6,78
3545 ROTARU R. DIANA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 7,41 6,15 6,78
3546 ANICHITOAEI D. LUCIAN EMILIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,32 6,25 6,78
3547 SCUTARU D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 7,76 5,8 6,78
3548 AMISCULESEI R. CATALIN-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 7,74 5,82 6,78
3549 SOFIAN C. IONUT ALEXANDRU GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,04 4,52 6,78
3550 STRUNGARU L. ALEXANDRA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,09 5,47 6,78
3551 ZAHARIUC P. IOANA SCOALA CU CLASELE V-VIII NASTASE 7,55 6,02 6,78
3552 PAULIUC C. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,82 5,75 6,78
3553 CONDURACHE D. MARINA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 8,9 4,67 6,78
3554 JUNCANARU L. CLAUDIU FLORIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,27 6,3 6,78
3555 CORNESCHI I. CARMEN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 7,6 5,97 6,78
3556 GHITUN M. MIHAI-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,15 5,42 6,78
3557 PASCARIU V. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 8,02 5,55 6,78
3558 GIREADA D. ANDREI CONSTATIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,19 5,37 6,78
3559 LISAC G. ANDREI CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 7,64 5,92 6,78
3560 BOGHEAN C. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRISACANI 8,86 4,7 6,78
3561 RADU C. CONSTANTIN RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,39 5,17 6,78
3562 PETRESCU V. FLORIN VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 7,69 5,85 6,77
3563 ENACHE C. PAVEL-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 7,53 6,02 6,77
3564 GAINA G. ANDREI ELISEI SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,17 6,37 6,77
3565 CIOFU A. ELENA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 8,29 5,25 6,77
3566 PELINESCU C. COSMIN-PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,25 5,3 6,77
3567 PUIU C. IONEL ROBERT LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,44 6,1 6,77
3568 BUCATARIU F. DENIS-LAURENTIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 7,43 6,12 6,77
3569 LUCA I. MIHAELA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,45 5,1 6,77
3570 UNGUREANU G. DRAGOS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,1 5,45 6,77
3571 MUNTEANU V. SIMONA LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,57 5,95 6,76
3572 ROTUNDU M. ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BUHACENI 8,72 4,8 6,76
3573 BABIUC M. IULIANA-MARCICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 7,92 5,6 6,76
3574 OBADA P. ALEXANDRU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 7,23 6,3 6,76
3575 SECMAN T. COSMIN-FLORENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII MIHALASENI 7,23 6,3 6,76
3576 SIMIONESCU T. DIANA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,35 6,17 6,76
3577 OSTAFE C. SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 7,58 5,95 6,76
3578 HETEL D. IULIANA LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 7,92 5,6 6,76
3579 MARES M. FLORIN CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 7,48 6,05 6,76
3580 AFLOAREI C. DIANA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 8,02 5,5 6,76
3581 ABATACESEI I. ANDREI CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 7,42 6,1 6,76
3582 FOCSA V. ALEXANDRA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 7,6 5,92 6,76
3583 REBENCIUC -. OVIDIU-SEYRDAR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 6,83 6,7 6,76
3584 DAMIAN I. ANDREEA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 8,05 5,47 6,76
3585 CALUGAREANU M. TIBERIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 7,62 5,9 6,76
3586 MATEIUC C. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 8,42 5,1 6,76
3587 DUCAN A. PARASCHIVA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,01 5,52 6,76
3588 COJOCARIU I. RADU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 7,77 5,75 6,76
3589 BONICESEI D. IRINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 7,72 5,8 6,76
3590 BUJNITA I. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 8,11 5,42 6,76
3591 MOLNICEANU I. FLORIN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,04 6,47 6,75
3592 CASIEAN N. ALIN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,23 6,27 6,75
3593 CIUBOTARIU M. NICU ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 7,2 6,3 6,75
3594 IOAN E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 7,25 6,25 6,75
3595 LUNCARIU C. MONICA CORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BORZESTI 8,26 5,25 6,75
3596 COSMAN V. DAVID  VALERICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,23 6,27 6,75
3597 NECHIFOR M. SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 7,35 6,15 6,75
3598 SCROBANITA C. FLORINA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 7,05 6,45 6,75
3599 ASCHIOAPEI F. DANIEL VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 7,34 6,17 6,75
3600 INSURATELU C. MARIA MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 7,59 5,92 6,75
3601 UNGUREANU M. MARIUS-DRAGOS-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 7,74 5,77 6,75
3602 BOSTAN G. ADRIAN BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 6,9 6,6 6,75
3603 FERARIU C. IULIANA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,36 5,15 6,75
3604 AIRINEI I. REMUS ALEXANDRU SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 8,18 5,32 6,75
3605 TANASA V. RALUCA VIOLETA SCOALA  CORNERSTONE 8,61 4,9 6,75
3606 MAXIM D. ALEXANRA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 TUDORA 8,19 5,32 6,75
3607 FETCU V. IRINA GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,33 5,17 6,75
3608 SELIMAN G. BOGDAN-GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,78 4,72 6,75
3609 VOLOVACI P. ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,38 5,12 6,75
3610 GANGER G. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 7,13 6,37 6,75
3611 HERGHILIGIU M. ANDREI-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 7,58 5,92 6,75
3612 OBOROCIANU P. ANDREI-MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 8,08 5,42 6,75
3613 JUGARIU C. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 7,69 5,82 6,75
3614 TALPALARIU M. DIANA-FLORENTIINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI-DEAL 7,16 6,32 6,74
3615 CIOBANU D. NICOLETA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 7,86 5,62 6,74
3616 AVASILOE M. ROXANA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 7,88 5,6 6,74
3617 COSTINIUC -. ELENA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 8,54 4,95 6,74
3618 AMIHALACHIOAE C. CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 7,31 6,17 6,74
3619 MAFTEI C. VLAD MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,19 6,3 6,74
3620 GALAN E. FLORIN-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 7,96 5,52 6,74
3621 TURCOMAN -. FLORIN-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 8,42 5,07 6,74
3622 CURELARU I. IONELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 7,99 5,5 6,74
3623 ALEXANDRU P. PATRICIA LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 8,49 5 6,74
3624 BUJOR M. REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 BOTOSANI 8,03 5,45 6,74
3625 PAICU V. MIHAIL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 7,91 5,57 6,74
3626 ONISOR P. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,39 5,07 6,73
3627 TAMASAG M. ANDREIA-ROXANA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,71 5,75 6,73
3628 BABIUC G. COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 6,9 6,57 6,73
3629 RUDISTEANU P. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 7,46 6 6,73
3630 ANGHELUS A. MARIUS SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 6,82 6,65 6,73
3631 HUTANU D. OANA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,59 4,87 6,73
3632 BALAN G. MADALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 7,79 5,67 6,73
3633 DANILIUC V. ANDREEA-ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 8,25 5,22 6,73
3634 UNGUREANU I. ANDREI GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,05 5,42 6,73
3635 ANDRIES V. LAURENTIU-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 7,94 5,52 6,73
3636 LUNGU G. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,69 4,77 6,73
3637 CIOBANU L. GABRIELA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 8,1 5,37 6,73
3638 HARASCU G. MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII TEOFIL VALCU HANESTI 8,32 5,15 6,73
3639 PRISACARIU C. COSMIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 7,77 5,67 6,72
3640 CHIRILA D. ANDREI-IULIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 7,7 5,75 6,72
3641 PALAMARIU C. COSMIN-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 7,44 6 6,72
3642 FORMAGIU C. ANCUTA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 7,28 6,17 6,72
3643 NECHIFOR I. DIANA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,02 5,42 6,72
3644 HAPAU D. FLORENTIN SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 8,49 4,95 6,72
3645 NICODIN C. ALINA ELENA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,29 5,15 6,72
3646 DUMITRU I. BOGDAN COSTINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 7,28 6,17 6,72
3647 PINZARIU V. DANIEL-IULIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,5 5,95 6,72
3648 ROPOTA G. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 8,04 5,4 6,72
3649 SARGHEA G. MARIUS-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 7,47 5,97 6,72
3650 DANILIUC C. IULIAN-CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 7,83 5,62 6,72
3651 MATEI C. PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 7,87 5,57 6,72
3652 IORDACHE N. ANDI ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 7,92 5,52 6,72
3653 SURUGIU C. CONSTANTIN-IONUT SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 7,95 5,5 6,72
3654 CELNIAC M. DAN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SUHARAU 8,15 5,3 6,72
3655 PINTILEI M. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 7,98 5,47 6,72
3656 URSU G. MARIANA MINODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 7,23 6,2 6,71
3657 ILIE S. FLAVIUS BENIAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 6,9 6,52 6,71
3658 BLENTES FILIP N. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 7,06 6,37 6,71
3659 CUMPATA D. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,38 6,05 6,71
3660 MIRON T. MARIAN DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 7,58 5,85 6,71
3661 ROSCANEANU G. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 7,85 5,57 6,71
3662 CAZACU G. CONSTANTIN-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,8 5,62 6,71
3663 UNGURIANU M. CORNEL SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 7,62 5,8 6,71
3664 TATARCIUC P. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,95 5,47 6,71
3665 MARIAN C. NICULINA CORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 6,91 6,52 6,71
3666 BOF F. FLORIN SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 7,71 5,72 6,71
3667 FLOREA I. NICOLETA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 8,25 5,17 6,71
3668 POPESCU V. DANUT ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 8,57 4,85 6,71
3669 MATEI A. GEORGIANA-LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,77 5,65 6,71
3670 TENCHIU G. ALINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 6,55 6,85 6,7
3671 FETCU M. ANDREI MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 7 6,4 6,7
3672 TIMOFTE C. ALEXANDRU-MIHNEA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 7,01 6,4 6,7
3673 ANDRUSCA PATRASCANU G. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 7,3 6,1 6,7
3674 MURARIU L. ALEXANDRU IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 7,56 5,85 6,7
3675 PANCU G. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 7,51 5,9 6,7
3676 ENCIU P. LAURENTIU GRATIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 7,54 5,87 6,7
3677 DAMIAN I. DAN-ANDREI SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,28 6,12 6,7
3678 BANILEAN V. GHEORGHE ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 7,99 5,42 6,7
3679 BUNDUC D. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 7,54 5,87 6,7
3680 ROTARIU I. PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,86 5,55 6,7
3681 SATCAU C. CRISTIAN-NECULAI SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 8,35 5,05 6,7
3682 CISLARIU M. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 7,96 5,45 6,7
3683 MIHU M. STEFAN-VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,49 4,92 6,7
3684 GAVRILUTA C. EMANUEL-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 7,49 5,92 6,7
3685 GIREADA N. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 6,91 6,47 6,69
3686 ENACHESCU O. ROBERT CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 6,41 6,97 6,69
3687 AMARIE C. ANDREEA DENISIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 7,88 5,5 6,69
3688 PETRULEA I. ILIE-BOGDAN GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 8,19 5,2 6,69
3689 COBZARIU M. MIHAI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 6,71 6,67 6,69
3690 BUSLIUC V. ADI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,68 5,7 6,69
3691 CAZACUTU C. ANDREI CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 7,28 6,1 6,69
3692 AVASILOAE C. IONELA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 8,51 4,87 6,69
3693 ASIMIONESEI C. PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 7,24 6,15 6,69
3694 CRAMA D. ANA MARIA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,46 5,92 6,69
3695 ENACACHE M. EDUARD CIPRIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 7,78 5,6 6,69
3696 AXINIEI M. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 8,38 5 6,69
3697 ONOFREI M. ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 7,83 5,55 6,69
3698 VIERIU C. DANIEL-VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 7,69 5,7 6,69
3699 BANARESCU C. IOANA-LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 7,81 5,57 6,69
3700 CHELSIU G. DORINA-PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 7,91 5,47 6,69
3701 PANTIRU T. EMANUEL-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 8,63 4,75 6,69
3702 AIONESEI L. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,88 5,5 6,69
3703 DANILA P. GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 7,49 5,87 6,68
3704 CORNEANU G. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,36 5 6,68
3705 APETROAE C. ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 7,82 5,55 6,68
3706 HUTOPILA V. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 7,69 5,67 6,68
3707 GHITUN S. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 8,06 5,3 6,68
3708 SOROHAN D. MARIAN DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 7,17 6,2 6,68
3709 AIONESEI N. NECULAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 7,34 6,02 6,68
3710 POROH I. IOANA ANDREEA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,65 4,72 6,68
3711 GULUTA L. REMUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 7,96 5,4 6,68
3712 SCRIPCARIU I. CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 7,58 5,77 6,67
3713 TANASA G. VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 7,12 6,22 6,67
3714 ISTRATE G. ADRIAN-CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 6,95 6,4 6,67
3715 DASCALESCU V. ANCA SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,12 6,22 6,67
3716 COZIANU C. ELENA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,54 4,8 6,67
3717 BUCEVSCHI G. IONUT-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 7,74 5,6 6,67
3718 TARNAUCEANU I. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 7,32 6,02 6,67
3719 PINZARIU G. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 7,73 5,62 6,67
3720 URSAN C. BOGDAN GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 7,93 5,42 6,67
3721 GAVRIL V. MARIA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,1 5,25 6,67
3722 CIOBANU I. IONUT CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 7,83 5,52 6,67
3723 ALEXA M. ILIE ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 8,22 5,12 6,67
3724 MERTICARIU I. BIANCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 8,52 4,82 6,67
3725 EPURE G. ALEXANDRU-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 8,27 5,07 6,67
3726 HAVRILIUC C. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 7,7 5,62 6,66
3727 BOCANET M. ANDREI GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 7,58 5,75 6,66
3728 RUSU I. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 7,33 6 6,66
3729 BUCURIE C. GIORGIANA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RADENI 7,86 5,47 6,66
3730 ACHITENE I. CLAUDIU-GIORGIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 7,81 5,52 6,66
3731 DUCEAG R. LAVINIA CRINA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,42 4,9 6,66
3732 DUTCA D. LARISA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PATRIARHUL TEOCTIST” TOC 7,81 5,52 6,66
3733 VOLOVACI G. MARIAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 7,51 5,82 6,66
3734 MURARIU V. CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,6 5,72 6,66
3735 CABA G. EMANUELA GRUP SCOLAR COTUSCA 7,18 6,15 6,66
3736 POPILCIUC P. IONUT-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,61 5,72 6,66
3737 VRINCIANU P. MARIAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 7,96 5,37 6,66
3738 IVANICIUC V. PAUL CRISTI SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 7,34 5,97 6,65
3739 POPOVICI M. IRINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 7,71 5,6 6,65
3740 SADOSCHI C. CATALIN-MARIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,41 5,9 6,65
3741 PATRASCANU V. ROXANA-MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 8,46 4,85 6,65
3742 HUTANU F. MIHAELA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 7,35 5,95 6,65
3743 COCA G. ANDREI NICOLAE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 7,63 5,67 6,65
3744 LEVINSCHI D. SEBASTIAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,23 5,07 6,65
3745 BIZGAN V. PETRICA MUGUREL SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 6,96 6,35 6,65
3746 CONDURACHE E. EMIL-FLAVIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 7,46 5,85 6,65
3747 SCRIPCARIU C. BOGDAN MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 7,75 5,55 6,65
3748 CHELARASU C. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 8,13 5,17 6,65
3749 PROCA C. ALEXANDRA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 8,29 5,02 6,65
3750 BADEA I. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII LOZNA 7,88 5,42 6,65
3751 SUIAN I. DENIS ILIE SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 6,88 6,4 6,64
3752 BUZILA C. ALEXANDRU-IULIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 7,39 5,9 6,64
3753 ARMINESCU C. CLAUDIU IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,09 6,2 6,64
3754 FERARU R. DAIANA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,14 6,15 6,64
3755 SARARU S. CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 6,53 6,75 6,64
3756 COSTESCU G. MIHAELA-MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 7,62 5,67 6,64
3757 STARICA D. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 7,74 5,55 6,64
3758 ROHOZNEANU G. MARINELA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,24 5,05 6,64
3759 GAVRILIU M. EMANUEL-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 6,98 6,3 6,64
3760 BOICU L. MARIUS FLORIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 6,76 6,52 6,64
3761 SULIC M. DIANA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 7,84 5,45 6,64
3762 POPESCU I. GEORGIANA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 7,19 6,1 6,64
3763 VIZITIU G. COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,2 5,07 6,63
3764 ION C. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 7,51 5,75 6,63
3765 TANASA D. LAURENTIU-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 7,57 5,7 6,63
3766 TURCANU F. SEBASTIAN DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,61 5,65 6,63
3767 MAXIM V. CLAUDIA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-HORIA 8,4 4,87 6,63
3768 VORNICU -. GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,61 5,65 6,63
3769 CURELARIU E. OANA DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7 6,27 6,63
3770 MEAGU V. BENIAMIN DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 8,1 5,17 6,63
3771 DULGHRIU-DUMITRACIUC S. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,3 4,97 6,63
3772 MARDARU T. ESTERA ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MIHAILENI 8,31 4,95 6,63
3773 TINCU P. CIPRIAN DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,34 4,92 6,63
3774 LUPU C. MIHAI-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 8 5,27 6,63
3775 LUCHIAN I. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 7,74 5,5 6,62
3776 BORDIANU C. STEFANIA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 7,97 5,27 6,62
3777 ICHIM V. FLORIN IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 6,88 6,37 6,62
3778 CRACIUN S. PETRONELA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 7,47 5,77 6,62
3779 MOSCALU D. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 7,59 5,65 6,62
3780 APREUTESE I. ROBERT CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,53 5,72 6,62
3781 ZET M. IONUT RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 7,68 5,57 6,62
3782 DRAHANET G. CRINA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CORDARENI 9,49 3,75 6,62
3783 MIHAESCU E. FERNANDO FLORENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BOROLEA 8,57 4,67 6,62
3784 ENACHE C. LEONARD COSTEL SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 6,92 6,3 6,61
3785 AGAVRILOAEI V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII MANOLEASA 7,93 5,3 6,61
3786 SIMIAN M. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 7,32 5,9 6,61
3787 MATIESCU M. MARINA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 7,16 6,07 6,61
3788 IANUS F. FLORINEL MIHAITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 6,95 6,27 6,61
3789 ATODIRESE C. ALEXANDRU-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,51 5,72 6,61
3790 STOICA A. NORIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 BOTOSANI 7,53 5,7 6,61
3791 FRUNZA R. ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 7,4 5,82 6,61
3792 VIZITEU E. CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 7,72 5,5 6,61
3793 SIMINICIANU C. ROBERT-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 7,72 5,5 6,61
3794 PAVEL D. DIANA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 7,03 6,2 6,61
3795 CEICA C. CONSTANTIN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 7,48 5,75 6,61
3796 AGACHE F. COSMIN CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,31 5,9 6,6
3797 MARCIUC G. GEORGE-MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 8,13 5,07 6,6
3798 VATAMANIUC V. FLORENTINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 6,81 6,4 6,6
3799 CLIPA C. NICOLETA ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 7,39 5,82 6,6
3800 HUSTIUC M. ANDREI-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,51 5,7 6,6
3801 CIBOTARIU V. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 7,46 5,75 6,6
3802 ADAM N. MARIUS FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 6,75 6,45 6,6
3803 VISEN M. IONUT BENONE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 7,66 5,55 6,6
3804 COTOR D. DANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,25 4,95 6,6
3805 ANTONESEI F. MIHAELA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 7,65 5,55 6,6
3806 CHELARIU C. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,53 5,67 6,6
3807 CONSTANTINICA D. FLORENTINA-LIVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,54 4,67 6,6
3808 HAUCA D. DUMITRU ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 7,89 5,32 6,6
3809 CHITOI J. JENICA ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 7,04 6,15 6,59
3810 IORGU G. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 7,92 5,27 6,59
3811 CODREANU F. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,78 4,4 6,59
3812 IANCU G. DORINEL-SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VORONA 8,17 5,02 6,59
3813 AROTARITEI G. EDUARD-RODEON SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 7,42 5,77 6,59
3814 FATADI-MOCANU V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “SFANTUL NICOLAE” BO 7,83 5,35 6,59
3815 DAMILEANU I. MARIAN ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 7,46 5,7 6,58
3816 MARIN V. NICOLAE-BOGDAN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 7,57 5,6 6,58
3817 PATRUT C. ALEXANDRU MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 7,67 5,5 6,58
3818 ISPIR -. STEFANIA-OANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 8,16 5 6,58
3819 SNITER C. DANIEL CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 7,71 5,45 6,58
3820 CIOLAN V. ANDREEA NICLOETA SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 7,37 5,8 6,58
3821 CHITIC P. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 8,01 5,15 6,58
3822 NECHIFOR A. MARIAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 7,92 5,25 6,58
3823 HAIDAU M. RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 “GHEORGHE MOROSANU” 8,06 5,1 6,58
3824 IACOBOAIE V. COSMINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 6,87 6,27 6,57
3825 BERESTEANU C. OANA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 7,82 5,32 6,57
3826 ALUCULESEI A. VERONICA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,42 5,72 6,57
3827 ZVINCA C. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 6,72 6,42 6,57
3828 SOFRONIA G. DELIA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 8,22 4,92 6,57
3829 MATEI R. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,32 5,82 6,57
3830 MAXIM D. COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 7,38 5,77 6,57
3831 CIUBOTARASU V. GEORGE BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 7,67 5,47 6,57
3832 DOLACHI P. GABRIEL-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 8,47 4,67 6,57
3833 GHEORGHITA C. CRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 7,33 5,82 6,57
3834 CHIRILA G. MARIA MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 7,44 5,7 6,57
3835 PINTILIE S. ALEXANDRU EDUARD GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 7,27 5,87 6,57
3836 POPA C. ANDREI ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII LOZNA 7,62 5,52 6,57
3837 HOREANU I. SEBASTIAN-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 7,22 5,92 6,57
3838 ABALASEI M. MONICA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 7,64 5,5 6,57
3839 CHELARIU G. SIMONA GABRIELA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,3 4,85 6,57
3840 PLESCAN R. EUSEBIU SERGIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SENDRICENI 7,33 5,82 6,57
3841 ROTARIU P. ADINA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 8,25 4,9 6,57
3842 GHIORTU V. BOGDAN MARIUS LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,45 5,7 6,57
3843 TIMOFTI D. ANDREI COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 6,92 6,2 6,56
3844 IFTIMIE I. TANIA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMACHENI 7,23 5,9 6,56
3845 AZOITEI I. ROBERT ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII EZER 7,96 5,17 6,56
3846 ISACHI P. ALEXANDRU ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 7,9 5,22 6,56
3847 HOLIC M. VLADUT COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 7,1 6,02 6,56
3848 IONEL M. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 7,32 5,8 6,56
3849 ONCIU V. IONELA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 7,93 5,2 6,56
3850 ABALASEI G. ALEXANDRA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 7,45 5,67 6,56
3851 UNGUREANU G. VLAD CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 7,52 5,6 6,56
3852 DROBOT D. DAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 7,23 5,9 6,56
3853 MACOVICIUC G. CATALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 7,05 6,07 6,56
3854 CATAMARASCU C. COSMIN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 7 6,12 6,56
3855 GAVRIL I. BIANCA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 7,52 5,6 6,56
3856 SIMION M. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 8,35 4,77 6,56
3857 UNGUREANU V. ANISOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 7,46 5,67 6,56
3858 ANECULAESEI C. EUSEBIU-PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,97 5,15 6,56
3859 GROSU V. BOGDAN MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 8,13 5 6,56
3860 ROTARIU R. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 7,97 5,15 6,56
3861 CONDURACHE N. SABINA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 7,71 5,42 6,56
3862 VRABIE I. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,61 5,5 6,55
3863 BERCEA F. SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CERNESTI TODIRENI 7,18 5,92 6,55
3864 RUSU C. PETRU-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 8,13 4,97 6,55
3865 BURCEAG G. GEORGIANA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 7,66 5,45 6,55
3866 GROSU V. RUXANDRA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 7,73 5,37 6,55
3867 BALTARIU F. IULIANA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 7,69 5,42 6,55
3868 DANILIUC M. DIANA  IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 7,85 5,25 6,55
3869 IFRIM I. TANIA CAMELIA LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,35 5,75 6,55
3870 STIUBIEANU P. NICULINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,23 4,87 6,55
3871 CHIRIAC G. PETRICA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 6,93 6,17 6,55
3872 DANILA I. MARIA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 7,63 5,45 6,54
3873 OLARIU D. LARISA-GABRIELA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,66 5,42 6,54
3874 RATUSANU D. ADRIAN-DINU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 7,11 5,97 6,54
3875 MINASTIREANU G. ALEXANDRU GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 7,14 5,95 6,54
3876 APARASCA P. ILIE VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 7,27 5,82 6,54
3877 CHIPONCA G. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 7,34 5,75 6,54
3878 LAZAROI A. EMANUEL-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 7,53 5,55 6,54
3879 CERCEL T. VALENTIN MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 7,62 5,47 6,54
3880 MURARIU C. RAZVAN LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,82 5,27 6,54
3881 BERBECEA P. MARIA REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 7,94 5,15 6,54
3882 URSACHI V. VALERIU VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 7,58 5,5 6,54
3883 ZAMOSTEANU G. IONUT-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 7,99 5,1 6,54
3884 PURICE I. LARISA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 7,31 5,77 6,54
3885 ASURDOAEI V. RAMONA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 7,61 5,47 6,54
3886 VLAS I. DRAGOS MIHNEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,36 4,72 6,54
3887 VINACHI S. ROBERT SCOALA CU CLASELE V-VIII PANAITOAIA 8,51 4,57 6,54
3888 POMPARAU C. ANDREI-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,52 4,57 6,54
3889 ROZMALIN P. DAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 6,77 6,3 6,53
3890 TANASE M. MARIUS-PETRONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RADENI 7,2 5,87 6,53
3891 SERBAN C. MARIOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,45 5,62 6,53
3892 NEAMTU D. CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CALARASI 7,96 5,1 6,53
3893 LEONTE -. IONELA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 8,26 4,8 6,53
3894 GRADINARIU M. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 6,89 6,17 6,53
3895 ONOFREI G. ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 7,26 5,8 6,53
3896 CRACANA I. MADALINA PETRONELA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,37 4,7 6,53
3897 CRACIUNESCU A. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 8,66 4,4 6,53
3898 EPURE M. ANDREI-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “NECULAI LEON” BAICENI 7,47 5,6 6,53
3899 CALIN G. STEFANICA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 7,41 5,65 6,53
3900 IOAN C. CLAUDIU-VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 7,26 5,8 6,53
3901 SIRMA V. MARIAN CIPRIAN LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 7,35 5,72 6,53
3902 TINCU P. RAMONA-ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 8,51 4,55 6,53
3903 HUTUL A. EDUARD AURELIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 7,23 5,82 6,52
3904 ANDRIS C. MADALIN SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 6,27 6,77 6,52
3905 ROTARIU C. IULIANA  ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 6,89 6,15 6,52
3906 TIRNAUCEANU CUJBA V. CLAUDIA PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-HORIA 8,08 4,97 6,52
3907 ACSINTE O. CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 6,32 6,72 6,52
3908 BALTAG R. ALEXANDRU PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 7,58 5,47 6,52
3909 CAZACU C. FLAVIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 7,17 5,87 6,52
3910 IVAN M. DARIUS MIHAITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 7,17 5,87 6,52
3911 CEPLINSCHE M. ANDREI GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,34 4,7 6,52
3912 BALAUCA C. VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII COPALAU 8,03 5,02 6,52
3913 BACIU A. GABI ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII AUREL VLAICU AVRAMENI 8,12 4,92 6,52
3914 DAMIAN V. DAIANA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 7,8 5,25 6,52
3915 RUSU M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 6,93 6,1 6,51
3916 HAIVAS D. MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 7,57 5,45 6,51
3917 COSTIN G. GEORGE-VALERIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 7,81 5,22 6,51
3918 ISAC C. ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 UNGURENI 7,51 5,52 6,51
3919 SPANACHE D. PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,65 4,37 6,51
3920 GAVRIL F. ANDREI-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 7,97 5,05 6,51
3921 ILIE V. MARIA-GABRIELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 7,51 5,52 6,51
3922 UNGUREANU M. ADRIAN OLIVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 7,33 5,7 6,51
3923 NITISOR V. VASILE – MARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 6,81 6,22 6,51
3924 CHESCU V. LARISA VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 7,21 5,82 6,51
3925 ASAFTEI P. SIMONA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 6,8 6,22 6,51
3926 TANASA -. ILIE-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 7,47 5,55 6,51
3927 TIVLICA A. LUCIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 7,68 5,35 6,51
3928 POPESCU A. AURELIA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII REDIU RADAUTI-PRUT 7,35 5,67 6,51
3929 SPATAREANU M. COSMIN-TOMA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 8,36 4,67 6,51
3930 ISPIR M. EDERA GRUP SCOLAR STEFANESTI 7,68 5,32 6,5
3931 HORODEA C. RALUCA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 8,15 4,85 6,5
3932 CIOCAN R. RALUCA – ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 6,94 6,07 6,5
3933 ISTRATE S. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 7,44 5,57 6,5
3934 IRIMIA V. ANDREI-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 6,98 6,02 6,5
3935 ADASCALITEI G. RAZVAN-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 7,68 5,32 6,5
3936 DUMITRAS M. SILVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 8,05 4,95 6,5
3937 DASCALEANU D. SERBAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 7,05 5,95 6,5
3938 ZUGUN V. PETRUTA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 8,08 4,92 6,5
3939 TIGANUCA D. ALINA GIORGIANA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 8,53 4,47 6,5
3940 TANASIE M. BIATRIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 8,33 4,67 6,5
3941 DANILIUC P. COSMIN-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 7,22 5,77 6,49
3942 MANCIUC D. VLADUT DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 7,42 5,57 6,49
3943 HRISCA G. COSMIN-STEFANEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRE SUSTER” COSTESTI 7,66 5,32 6,49
3944 ACIOCANESEI J. STEFAN-SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 7,81 5,17 6,49
3945 PRICOP N. NICOLAE-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 8,21 4,77 6,49
3946 TINCU O. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 7,16 5,82 6,49
3947 SOARE G. ALEXANDRA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 VORNICENI 7,23 5,75 6,49
3948 CEORNEA V. ALEXANDRU-MUGUREL LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 7,81 5,17 6,49
3949 HUTU V. LOREDANA VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 7,69 5,3 6,49
3950 MAXIM C. TEODOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 8,37 4,62 6,49
3951 COSTESCU D. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 BOTOSANI 7,96 5,02 6,49
3952 LUCHIAN M. SAMUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 8,63 4,35 6,49
3953 SARARU G. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 6,79 6,17 6,48
3954 ABUZILOAE O. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CORLATENI 7,4 5,57 6,48
3955 VISEN T. ALISA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 7,41 5,55 6,48
3956 MAFTEI I. IULIANA-ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 6,77 6,2 6,48
3957 IONICESCU A. ALEXANDRU FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 6,74 6,22 6,48
3958 BURCA C. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 7,44 5,52 6,48
3959 BARBALIU D. DAVID-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,94 5,02 6,48
3960 BURCIU D. RAZVAN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 7,77 5,2 6,48
3961 DANILA D. DANIEL ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 6,82 6,15 6,48
3962 VASILIU M. TIBERIU MIRCEA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 7,15 5,82 6,48
3963 BARBACARIU I. MADALIN VALERIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NICHITENI 6,85 6,12 6,48
3964 HUSMAN D. IONELA-SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 7,91 5,05 6,48
3965 MAICARIU C. ROBERT IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 7,91 5,05 6,48
3966 CIUBOTARIU C. ELENA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 7,21 5,75 6,48
3967 LEONTE E. ROBERT STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 7,15 5,8 6,47
3968 GRIGORICIUC M. ANDREEA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 7,27 5,67 6,47
3969 LEUCA I. IONEL CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 7,43 5,52 6,47
3970 DUMBRAVA M. MARIUS CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 7,34 5,6 6,47
3971 RACU V. PETRONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 7,65 5,3 6,47
3972 GROSU D. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 7,78 5,17 6,47
3973 IVANESCU -. IULIAN-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 7,35 5,6 6,47
3974 GHELBERE V. ANDREI-MADALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDANESTI 8,33 4,62 6,47
3975 COBUZ M. DENIS-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 7,83 5,12 6,47
3976 GRIGOROSCUTA P. CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 7,17 5,77 6,47
3977 UNGUREANU R. FLORIN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 6,6 6,32 6,46
3978 CONSTANTIN N. FLORINELA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 7,01 5,92 6,46
3979 DARIE R. ANDREI-VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 7,28 5,65 6,46
3980 VISEN R. ROMEO DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 6,9 6,02 6,46
3981 BEAUA A. BOGDAN-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII COSULA 8,02 4,9 6,46
3982 GHIVIZIU I. ALIN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 7,83 5,1 6,46
3983 BEDREAGA I. IULIAN-VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 7,65 5,27 6,46
3984 CRIHAN G. MARIUTA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,06 4,87 6,46
3985 MACSINIUC D. MARIAN CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 6,83 6,1 6,46
3986 BUCATARU M. LUDWIG COSTEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 7,25 5,67 6,46
3987 ASAFTEI C. CONSTANTIN DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 8,03 4,9 6,46
3988 NECULAU M. IULIAN-CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 7,46 5,45 6,45
3989 BUSUIANU D. NARCIS ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 7,44 5,47 6,45
3990 ARSENIE V. MADALIN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 7,65 5,25 6,45
3991 GROSU D. IULIAN DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 6,74 6,17 6,45
3992 JITARIU E. ELISEI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 7,88 5,02 6,45
3993 BIRSAN S. ALEXANDRA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,11 4,8 6,45
3994 CIRES C. COSTEL-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII STORESTI FRUMUSICA 8,21 4,7 6,45
3995 COZMA I. VERONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU ALBEST 7,71 5,2 6,45
3996 BURAC V. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 7,26 5,65 6,45
3997 MELINTIOI I. IOANA-RAZVANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 BOTOSANI 7,39 5,52 6,45
3998 LUPASCU M. PETRONELA-MARCELA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 6,89 6,02 6,45
3999 COSMAN C. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 8,1 4,8 6,45

ierarhia mediilor la admiterea în liceu- locurile 4.001- 5.477

ZiareBotosani.ro

Etichete: , , ,

DACĂ V-A PLĂCUT ACEST ARTICOL, ALĂTURAȚI-VĂ, CU UN SIMPLU „CLICK” „ÎMI PLACE”, COMUNITĂȚII NOASTRE DE CITITORI DE PE PAGINA DE FACEBOOK.