Autoturisme și persoane verificate de polițiștii de imigrări din Botoșani în cadrul unei acțiuni preventive
Polițiștii de imigrări din Botoșani, împreună cu colegii lor de la Serviciul Teritorial al Poliției de Frontieră Botoșani, au desfășurat, la data de 17 februarie a.c., o acțiune preventivă pe Drumul Național 55A, în zona localităților Joldești și Tudora.
În cadrul activității, au fost verificate mai multe autoturisme și persoane, scopul principal fiind de informare și consiliere cu privire la prevederile legale în vigoare, referitoare la prevenirea și combaterea fenomenului migrației ilegale pe teritoriul României și a traficului de persoane.
Astfel de activități comune sunt parte din eforturile permanente ale polițiștilor de imigrări și ale polițiștilor din cadrul structurilor de frontieră, de a preveni migrația ilegală și traficul de bunuri prohibite, contribuind la menținerea unui climat de siguranță pentru întreaga comunitate.
Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.ziarebotosani.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.