Dorohoian depistat în trafic deși avea permisul suspendat

Dorohoian depistat în trafic deși avea permisul suspendat

La data de 9 februarie 2025, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi – Biroul Rutier au oprit pentru control, pe Bulevardul Victoriei din municipiul Dorohoi, un autoturim condus de un bărbat, de 39 de ani, din aceeași localitate.

În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta are exercitarea dreptului de a conduce autoturisme suspendată, din luna decembrie 2024.

Polițiști continuă cercetările pentru săvârșirea infracțiunii de conducere fără permis.

Stirea anterioara

Acțiune de week-end a polițiștilor pentru reducerea accidentelor rutiere

Stirea Urmatoare

Șofer în vârstă de 24 de ani arestat după ce a lovit un pieton apoi și-a continuat deplasarea. Testele au arătat o alcoolemie de 2,45 mg/l

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.ziarebotosani.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.